Şarkılarının Telifi İçin Para Almayıp Mehmetçik Vakfı'na Bağış Yapılmasını İsteyen Megastar Tarkan

5.1bPAYLAŞIM

Bir kez daha aşık olduk!

"Rant için zeytin ağaçlarına kıymayın" diyen...

''Yağmurlar, karlar dayandı kapıya. Bu soğuk havalarda sokak hayvanlarımıza sahip çıkalım'' notuyla herkesi dört ayaklı dostlarımıza yardıma çağıran...

8 Mart'ın kutlanacak bir gün olmadığının altını çizerek, yargı organlarını göreve çağıran...

www.rizedeyiz.com

Duyarlılığı, güzel kalbi ve insanlığıyla hepimizin kalbini çalan Megastarımız Tarkan!

Telif haklarıyla ilgili boşlukların bulunduğu ülkemizde Tarkan herkese örnek olması gereken bir adım attı ve şarkılarını kullanmayı isteyen yapımcılardan Mehmetçik Vakfı'na bağış yapmalarını istedi.

Milliyet'ten Ali Eyüboğlu'nun bugünkü köşeyazısında belirttiği üzere, Tarkan şarkılarını kullanmayı isteyen yapımcılardan 5 ila 10 bin lira arasında bağış yapmalarını istiyor. Telif konusunda yasalarla belirlenmiş bir standart olmadığını ifade eden Ali Eyüboğlu, yazısının devamında şunları belirtti: "Telif haklarının layıkıyla uygulandığı ülkelerde bir dizi veya filmin eser sahipleri belli: Senaryoyu yazan, yöneten ve müziklerini yapan. Bizdeki uygulaması ise şöyle: ‘Eser sahipleri’ işe başlarken haklarını yapımcıya, onlar da yayıncı kuruluşa devreder. Yaptıkları sözleşmeler nedeniyle bu konuda senarist ve yönetmenlerle pek bir sorun yaşamayan yapımcılar, çektikleri dizi ve filmlerde eski bir şarkı kullanmaya kalktığında bile izin konusunda ciddi sorunlarla karşılaşır."

"Keşke herkes Tarkan gibi yapsa..."

Yapımcıların kullanmak istedikleri eski şarkı için söz yazarı, besteci ve gerektiğinde yorumcusundan ayrı ayrı izin almak zorunda olduğunun altını çizen Ali Eyüboğlu, birçok dizide yürütücü yapımcı olarak görev yapan Erdoğan Sevinç'in şu sözlerini de paylaştı: "Keşke herkes Tarkan gibi yapsa. Hangi eserini hangi senaryoda kullanmak istediğini sahibi olduğu Hitt Müzik’e bildiriyorsun. Onay verdiklerinde Mehmetçik Vakfı’na Tarkan adına 5-10 bin TL bağışlıyorsun, iş bitiyor."

Kendisine zaten hastayız ama bir kere daha kalbimizi çaldı. Çok yaşa Tarkan! 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kalem-kelam

Bu adamın ne kadar sağlam parçalara imza attığını bugün dinlemeye zorlandığımız pop müziğine bakınca çok daha iyi anlıyorum. Karakter olarak da sağlamdır kendileri. Bu adamın başardıklarını bugün birileri başarsa neler olur, tahmin bile edemiyorum. Eyvallah Tarkan!

izmirli-deli-35

ister sövün ister övün bu amk Ülkesinde Sanatçı dediğim 4 Nadide isim var Tarkan,minik serce Sezen hanım ,rahmetli Müslüm baba , Şanışer diğerleri kusura bakmasın boş insanlar ...

lazkizi53

Şanışer nereden çıktı bir anda

bsahin35

şanışer ne alaka aq :D

hasn34

99 da askerliğini yapmadığı için vatandaşlıktan çıkarılacaktı kendini ki yurdışında idi çağrılara cevap vermemişti.Mehmetçik Vakfı’na bağış samimi olmamış.

izmirli-deli-35

askerlik yaptı ve askerlik aman aman bir şey değil ki profesyonel askerliğe kesiş yaptıalr yazık devletin ülkenin parasına acımıyorsunuz sonra vatan millet sakarya diyorsunuz ! isteyen yapsın istemeyen yapmasın vatan haini mi olacak ? doğuyorsun diyorlar 21 yaşına gel asker hapsi garipsen mecbursun ama burjuva zengin isen işler farklı Tarkan kılıfını uydulamayacak kadar naif birisi bak araştır RTE nin oğlundan tut çoğu sözde Sanatçı yada devlet adamları yada evlatları çürük raporu ile paçayı kurtalmıştır ohoo sizlerinde söyledeği samimi değil şu an ?

Gizli Kullanıcı

cansın sen Tarkan

gzm-ynklr

Bravo.

Görüş Bildir