Şarkılar Söyleten Kadın Nerede? Mazhar Alanson'un 'Yandım' Şarkısını Kabe'ye Yazdığı Açıklamasına Gelen Tepkiler

13bPAYLAŞIM

MFÖ grubuyla ölümsüzleşen ve çok sevdiğimiz şarkılara imzasını atan Mazhar Alason'un 'Yandım' şarkısını Kabe'ye yazdığını söylemesi sosyal medyanın gündemine oturdu. Ayrıntılara bakalım...

Mazhar Alanson, Üsküdar Belediyesi’nce düzenlenen bir konserde ‘Yandım’ şarkısını nasıl yazdığını anlattı, aslında Kabe’ye gönderme yaptığını söyledi.

Medine’de yazdığı şiirde baka baka doyamadığının Kabe olduğunu belirten Mazhar Alanson, şöyle devam etti: “Yandım Yandım’ kısmını Medine’de yazdım. Yandım’ı birinci gün not defterime düşüyorum. İkinci gün ‘Ah ki ne yandım’ yazmışım. Şimdi ben nerede yazmış olduğumu söylemesem, şarkıyı size açıklamasam siz onu bir aşk şarkısı olarak dinliyorsunuz. Sonra bana şarkılar söyleten kadın mevzusu olmuş. Mesela ‘Baka baka doyamadım, hem kokladım da’ Kabe’yedir. Ama siz onu dinlerken aşk şarkısı zannedersiniz."

1. Pek çok ünlünün benzer açıklamalar yaptığı şu günlerde Mazhar Alanson da sosyal medyanın gündemine düştü elbette. İşte gelen tepkiler...

2. Canan Karatay da tuzuyla koşacak şimdi.

3. Bilemeyiz.

4. Nefis olur.

5. Gül kokusu?

6. Doğru!

7. Piyasa koşulları...

8. Peki şeytanın bundan haberi var mı?

9. Allah gecinden versin tabii...

10. Zor tabii...

11. İçimde sevdan...

12. Aydınlandık valla...

13. Neden olmasın?

14. Tüh ya...

15. Demek ki gerek varmış...

16. Inının ınının ınının...

17. Eyvahlar olsun!

18. 😂

Twitter'dan Derya Bengi, Mazhar Alanson'un 2009 yılında çıkardığı Mazhar Olmak kitabında yer alan 'Yandım' şiirinin gerçekten Kabe'ye yazıldığını böyle kanıtladı. 👇

Tabii ki sözler oldukça farklı...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nisan-cevikkan1

mazhar alansonun alnında iyi yazıyor 😂 başka farkeden var mı merak ettim 🤦🏻‍♀️😂

haci-dayi

memlekette herkes mazhar alanson'dan daha iyi biliyordur şarkıyı kime yazdığını.adamın yerinde olsam sana ne lan ''deyyus'' kime yazdıysam yazdım der geçerim.

enes-cakmak4

Doğru dürüst düşünmeden yorum yapanlar zannediyorum ki tasavvuftan, sufilikten ve Allah aşkından habersiz yaşıyorlar. Sırf zihninizdeki İslam inancında "körü körüne iman", "tarikatçılık" ve "bağnazlık" fikirleri olduğu için, samimi bir şekilde inanmış birisini espri yapar gibi yargılamak da ne oluyor? Adam o şekilde düşünmüş, sarhoşluğu iman sarhoşluğu olarak görmüş, Kabe'ye baka baka doyamamış ve bu şekilde bir şarkı ortaya çıkartmış. Ha bir dakika! Size öğretilen İslam'a göre Allah'tan sadece korkmak, doğru veya yanlış birileri tarafından söylenen sözleri körü körüne uygulamak uygun olduğu için, bu şekilde aykırı konuşanları anlamamanız, reaksiyon göstermeniz çok doğal. Ayrıca şu konuyu da merak ediyorum. Sol ve dinsiz kesim sanatçıların özgür fikirleri açıklandığı zaman "işte bu sanat! özgürlük!" nidaları atıyorsunuz, ancak işinize gelmediği için dindar veya din adı altında bir yorum yapan insanlara saldırıyorsunuz. İkiyüzlüsünüz.

hilal992002

asdfghjgfds ama allah affetsin çok güldüm yorumlara

haci-murat

Kabe değilde Anıtkabire ve Atatürk'e yazdım deseydi hiç problem olmazdı dimi. Burada demokrasiden dem vuranların anlayışı, manevi bir duygusunu paylaşınca bir sanatçıyı linç etmeden ibaret. Yani Atatürk'ü seviyorsan ve bunu sakız gibi çiğneyip tükürüyorsan adamsın , ama dinini seviyorsan hangi sanatçı olduğunun bir önemi yok ya yalakasın ya satılmışsın ya yobazsın ya da cahil. Önce bir aynaya bakmak lazım bence bunları söylerken ben neyim diye.

deyyus

Yani sen bu şarkıyı kutsal saydığın Kabe'ye hakaret olarak görmedin sevindin ve mutlu oldun öyle mi? Şarkı sözlerini gene de sen bi oku derim ben tabi sen bilirsin.

haci-murat

Söylediklerim gayet açık ve net ama anlayana ..

cesme-basina-tuneyen-adam

Olum sizin tarikatlarda haplandığınıza kesin inandım şu mesajınla gacı murat seni

Görüş Bildir