Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sanatçı Ruhuna Sahip İnsanları Anlamanın Zor Olmasının 15 Sebebi

 > 
80bPAYLAŞIM

Sanatçılar ve sanatçı ruhuna sahip insanlar, çevrenizde bunlardan biri varsa ve hatta böyle biri sevgilinizse ne demek istediğimizi anlamışsınızdır. Peki neden böyle insanları anlamak, onlarla anlaşmak zordur?

1. Çelişkilerle dolu bir kişilikleri vardır.

Bazen içine kapanık, bazen aşırı sosyal, bazen depresif bazen hiperaktif. Sanatçı ruhlu insanların bir günü diğer gününü tutmaz. Uçlarda yaşamak deyimi sanki bu insanları tarif etmek için bulunmuştur. Bu uçlar onlara çelişkili bir kişilik kazandırır.

2. Kendilerine has bir zaman algıları vardır.

Saatlerce oturup düşündüğü sandalyede kaç saattir oradasın diye sorsanız size birkaç dakika oldu diyecektir. Çünkü düşünce hızlarıyla gerçek zaman akışı asla birbirini tutmaz.

3. Kesinlikle çok farklı çalışan bir kafaya sahiptirler.

Bu kişilerden sizin gördüğünüz şeyi görmesini veya onun gördüğü bir şeyi sizin görmenizi bekleyemezsiniz. Bembeyaz bir fonda bile çok farklı dünyalar yaratabilirler. Bunu anlamaya çalışmak, ona ayak uydurmayı denemek ikiniz için de zaman kaybı olacaktır.

4. Aşık olduklarında onlardan gerçekçi ve mantıklı davranışlar beklemek hayaldir.

Zaten farklı çalışan bir beyne, farklı bir zaman algısına sahip bu kişiler aşık olduklarında vücut kimyaları çok daha derinden değişecektir. İrrasyonel davranışlar sergilemesi sizi hiç şaşırtmasın.

5. Hislerini, düşündüklerini sizin gibi ifade etmesini beklemeyin.

Farklı bir kod sistemine sahip olabilir böyle kişiler. Siz onun sizi eleştirdiğini düşünürken aslında size sevgisini gösteriyor olabilir. Siz kavga ettiğinizi sanırken o aslında size sizi sevdiğini söylemek istiyor olabilir.

6. Uyum ile ilgili sorunları vardır.

Bu ne demek derseniz şöyle özetleyelim; eğer sanatçı ruhlu birini kendi alışık olduğu ortamdan koparırsanız ve başka bir ortama sokmaya çalışırsanız buna tepki gösterecek ve uyum sağlamayı yüksek olasılıkla beceremeyecektir.

7. Bütün çalışmaları, düşünceleri onun çocuğu gibidir.

Eğer sanatçı ruhlu biriyle yakınlaşmak istiyorsanız onun işlerini, çalışmalarını, düşüncelerini övmenin bir yolunu bulsanız iyi edersiniz.

8. Unutulmaktan, ilgisiz bırakılmaktan, terk edilmekten çok korkarlar.

Nasıl ki bir sanatçı yarattığı eserlerle ölümsüz olmak, unutulmamak arzusundaysa, sanatçı ruhlu kişiler için de bu geçerlidir. Unutulmaktan, ilgi görememekten ve hatta terk edilmekten çok korkarlar. Onu bu korkularından arındırmalısınız.

9. Kesinlikle bir hedonist ile karşı karşıyasınız.

Hayatın her türlü hazzının peşinden koşan biriyle karşı karşıya olduğunuzu asla unutmayın. Yemek, içmek, gezmek, bir şeyler yaratmak ve bütün bunların hazzına varmak en büyük tutkularından biri.

10. Kendini ya çok eleştirir ya da çok över.

Başta da dedik uçlarda yaşamayı seven, hayatında gri alana pek yer vermeyen kimselerdir. Bu durum, konu eleştiri veya övgü olunca da ortaya çıkar. Kendini yerden yere vurmak ile göklere çıkarmak arasında salınır.

11. Kılık kıyafet tercihleri onların kendini göstermesinin bir yoludur.

Sanatçı ruhlu kişilikler ilgi çekmeyi, gözlerin onların üzerinde olmasını severler. Karizmanın, havalı tavırların, auranın hastasıdırlar. Bunu belli etmenin en kestirme yolu da kıyafetleridir. Size çok farklı gelen kıyafetlere hazırlıklı olun.

12. Kurallar çiğnenmek içindir.

Hayat felsefelerini bu kadar kısa özetlemek mümkündür aslında. Kurallara bağlı kalmalarını, düzenli bir hayat yaşamalarını beklemeyin. Karmaşa içinde bir düzenleri vardır; zaman içinde anlayacaksınız.

13. Onları çekici bulan sadece siz değilsiniz.

Sanatçı ruhlu kişilerin barındırdığı gizem, karizma, çelişkiler onları birçok kişinin gözünde çekici hale getirecektir. Bu ilginin yarattığı karmaşa onların anlaşılmasını daha da zorlaştıracaktır.

14. Anlaşılmayı istemezler, aslına bakarsanız anlaşılmamak onlar için daha iyidir.

Bu kişilerin anlaşılmak gibi bir kaygıları yoktur, sanki anlaşılmak istiyorlarmış da bunu başaramıyorlarmış gibi düşünmeyin. Aksine yarattıkları bu gizemden çok hoşnutturlar.

15. Sevilmeye ihtiyaç duyarlar.

Sakın bu uzak, donuk, belki soğuk kişiliği sizde yanlış duygular uyandırmasın. Biraz sabrederseniz göreceksiniz ki bu kişiler sevilmeye, bunu hissetmeye ihtiyaç duyarlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
betul-firat

bipolardan bahsetmiş.

Gizli Kullanıcı

beni anlatmışlar :)

Gizli Kullanıcı

ezikler gibi yazmış.Kabul edemedim.

meteor

hepimiz borderline hepimiz sanatçıyız... dışarı çıksam her on insandan dokuzu sanatçıymış izlenimine kapıldım ... hayır hayır olamaz !bu gizemler, anlaşılamama hali bana özel olmaydı:)

halit-yalcin

esftsd

Görüş Bildir