Samsung'un Yeni Patenti S Pen'i Sesli Komutla Yerinden Çıkarıyor

 > -
Abone ol

Samsung Galaxy S6 ‘nın piyasaya çıkmasının ardından gözler Galaxy Note 5 ‘e çevrilmiş durumda. Samsung’un S Pen ile ilgili aldığı yeni patent, Note serisinin gelecekte oldukça heyecan verici özelliklere kavuşabileceğinin sinyallerini veriyor.

Samsung’un bu yeni patenti ile birlikte S Pen’i yerinden çıkarmak için sesli komut vermek yeterli oluyor. Cihazın kaleminin olduğu kısımda bulunan mekanizma kalemi tutuyor ve istenen sesli komut verildiğinde S Pen’i tutan parça açılarak kalemin çıkarılmasını sağlıyor.

Bu yeni sistemin yazılımla da bağlantılı olarak çalışabileceği söyleniyor. Örneğin kalemi çıkarmak için gerekli komut verildiğinde akıllı telefonda not uygulamasının otomatik olarak açılabileceği belirtiliyor. Stylus ‘un yalnızca ses ile çıkarılabiliyor olması güvenlik alanında da bazı önemli gelişmeler sağlıyor. Cihazın kullanıcısının izni olmadan kalemi kullanmak mümkün olmuyor ve böylece dijital imza gereken durumlarda imzayı atan kişinin cihazın kullanıcısı olduğu anlaşılabiliyor.

Şu anda sadece patenti alınmış olan mekanizmanın Galaxy Note 5 ile veya ileride çıkacak diğer Samsung markalı cihazlarla kullanılıp kullanılmayacağı henüz bilinmiyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir