Samsung, Galaxy S6’nın Fiyatını Düşürüyor

-

Samsung’un 2015 yılının ikinci çeyreği hakkındaki tahminleri doğru çıktı: şirket, en iyi cihazlarında hedef satışlara ulaşamadı. Mobil cihazlar bölümünün karı geçtiğimiz yılın aynı çeyreğine göre 3,8 milyar dolardan 2,4 milyar dolara geriledi. Şirketin genel işletme kârı geçen çeyrekteki rakamlara oranla %3 daha yüksek olsa da, Apple’ın da yeni telefonlarını tanıtmaya başlamasıyla, 2015’in ikinci yarısında Samsung’un arayı kapatmak için daha sıkı çalışması gerekecek.  Satış düşüşüyle savaşmak için Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge fiyatlarını düşürdü ve 13 Ağustos’ta gerçekleşecek bir etkinlikte yeni Galaxy Note ve daha büyük bir S6 Edge modeli tanıtması bekleniyor.

Bloomberg ve Reuters’a göreyse Samsung’un bu zor zamanları Galaxy S6 Edge’in bu kadar popüler olacağını öngörememesinden, dolayısıyla ürüne olan talebi karşılayamamasından kaynaklanıyor.

Şirketin TV ve Ev Aygıtları bölümü de sıkıntıda; geçen yılki 660 milyon $’lık satışa rağmen bu yıl 210 milyon $’da kalan Samsung, kıvrımlı televizyon ve benzeri yeni ürünlerle açığını kapatmayı planlıyor. Telefon ve ev elektroniği alanlardaki düşüşüne rağmen Samsung, işlemci ve bellek yönündense kârını arttırmış görünüyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir