Görüş Bildir
Haberler
Samsung Galaxy Note 5’in Pil Kapasitesi Beklenenden Düşük Olabilir

Samsung Galaxy Note 5’in Pil Kapasitesi Beklenenden Düşük Olabilir

Onedio Medya
12.08.2015 - 14:55

Samsung’un yeni akıllı telefonları Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+’ın duyurusuna artık saatler kaldı. Duyuru zamanı yaklaştıkça sızıntılar da hız kazandı. Daha önce yaptığı sızıntılarla tanınan ve verdiği bilgiler çok büyük oranda doğru çıkan evleaks, cihazların pil kapasitesini Twitter üzerinden paylaştı. Önce Galaxy Note 4’te olduğu gibi 3220 mAh kapasiteye sahip olacağı söylenen, sonrasında ise 4100 mAh ile sürpriz yapabileceği iddia edilen Galaxy Note 5, daha düşük bir pil ile gelecek gibi görünüyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

evleaks’in verdiği bilgilere göre hem Galaxy Note 5’te hem de Galaxy S6 Edge+’ta 3.000 mAh pile yer verilecek. Bu pil ile birlikte 336 saat bekleme süresi ve 21 saat konuşma süresi vadediliyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy Note 4’te 3220 mAh kapasitesinde pil kullanıldığını göz önüne alırsak 220 mAh değerinde bir düşüş yaşandığını söyleyebiliriz.

Öte yandan Exynos 7420’nin daha az güç tüketen bir çipset olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurmak gerek. Anandtech‘in hazırladığı aşağıdaki tabloda da görülebileceği üzere Note 4’ün Exynos 5433 işlemcisine göre Exynos 7420 genel anlamda daha az güç tüketiyor ve bu da pil performansına olumlu olarak yansıyor. Dolayısıyla cihazın pil performansının Note 4’e yakın olabileceğini söylemek mümkün. Ancak yine de pilin nasıl olacağını öğrenmek için cihazın günlük kullanım testlerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor. evleaks oldukça güvenilir bir kaynak olsa da resmi bilgileri beklemenin daha sağlıklı olacağını da söyleyelim.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0