Görüş Bildir

Sahibinden Satılık Kapalıçarşı'da Dükkan: Metrekaresi 738 Bin TL

Anasayfa > Gündem

Kapalıçarşı'da 16 metrekarelik dükkân, ortakların anlaşmazlığı sonucunda 11 milyon 812 bin liraya açık artırmayla satışa çıkarıldı. Tamir dükkânı olarak faaliyet gösteren işyerinin 1 metrekaresi yaklaşık 738 bin lira.

DHA'nın haberine göre, İstanbul 4. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu tarafından gazetelere verilen ilan ile tarihi Kapalıçarşı'daki bir dükkân, açık artırma ile satılacak. Satış, 8 Nisan 2020 tarihinde İstanbul 4. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda yapılacak.

11 milyon 812 bin liraya açık artırmayla satışa çıkacak

11 milyon 812 bin liraya açık artırmayla satışa çıkacak

Keseciler Sokak'ta bulunan 60-62 numaralı dükkân Kapalıçarşı'nın işlek noktalarında yer alıyor.16 metrekare olan dükkânın 6 metrekarelik de asma katı bulunuyor. 40 yıldır Tamirci Zeki adıyla işletilen dükkân, mal sahiplerinin anlaşamaması sonucu ortaklığın giderilmesi için 11 milyon 812 bin liraya açık artırmayla satışa çıkarıldı.

"Benim olsaydı ben satmazdım"

"Benim olsaydı ben satmazdım"

Satış bedelinin öğrenen vatandaşlardan Ece Pirya, 'Burası gerçekten altın değerinde. Keşke bizim de böyle bir yerimiz olsa diye düşündük. Kısa bir sürede satılacağını düşünüyorum. Kapalıçarşı öyle bir yer ki taşı toprağı altın' dedi. Abdülkerim Özkartal ise 'Kapalıçarşı eşi bulunmayan bir turistik mekan. Bence tarihi yerlerin değeri parayla ölçülen yerler değil. Ben olsam o parayı da vermem, satmam da. Şahıslar alsa bile mutlaka bir hatırası vardır. Ya dededen, ya babadan kalmadır. Yılların çalışma yeri burası. Benim olsaydı ben satmazdım' diye konuştu.

Kuruldan onay almadan dükkanda uygulama yapılamayacak

Kuruldan onay almadan dükkanda uygulama yapılamayacak

Verilen ilana göre, dükkânın içerisinde tescilli eski eser kaydı bulunduğu, İstanbul 11 Numaralı Yenileme Alanları Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun 11 Kasım 2014 tarih ve 865 sayılı karar ile onaylanan projeye göre uygulama yapılacağı, yenileme kurulundan karar alınmadan uygulama yapılamayacağı belirtiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
70
34
18
14
8
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
can

Bu ne biççim bir içerik. Vatandaş Ece "Burası altın değerinde" dedi.

Satmak bence gayette mantıklı ortalama 12 mn lira neden yanlıs bir karar olsun .. 12 mn liraya bir cok iş koluna atılabilir hatta büyük bir fabrika kiralanıp... Devamını Gör

Abdullah Meşeli

Kapalıçarşıda tamirci denildiği zaman akla ilk Zeki gelir, daha iyisi ve fenomeni yoktur. 16 m2 lik dükkanın 5m2 lik bekleme yeri sabah 09.00-19.00 boş görem... Devamını Gör

rcpbyrm

vatandaş ece dükkanın değeri hakkında bir şey söylemese inanmazdım.