Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli 12 Bin Personel Alacağını Duyurdu! Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman, Tercih Kılavuzu Yayımlandı Mı ?

0PAYLAŞIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kovid-19 vakalarının çoğalmasıyla birlikte, 12 bin sağlık personeli alımı yapılacağını açıkladı. Bakan Koca açıklamasında, ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak atamalarda mülakat olmayacağını açıkladı. Tercihler 1 Aralık'ta başlayacak ve 7 Aralık tarihine kadar devam edecek. İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı ve tercihler hakkında detaylar haberimizde...

KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

Yeni Ekonomi Programı görüşmelerinde açıklanan kamuya memur alımları yaklaşık 100 bin kişi olacağı bilgisi paylaşılmıştı. 100 bin kamu çalışanının alınması çalışmalarında öncelik sağlık personelleri olacaktı. Beklenen haberin gelmesiyle gözler Fahrettin Koca'ya ve ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün yapacağı açıklamalara yöneldi.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Sözleşmeli Personel Tercihleri Ne Zaman ?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Sağlık Bakanlığının 12 bin sözleşmeli personel alımı tercihlerinin 1-7 Aralık tarihleri arasında yapılacağını bildirdi. 

Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sağlık Bakanlığının 12 bin sözleşmeli pozisyonuna tercihleri 1-7 Aralık tarihleri arasında alacağız. Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim." ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından 12 bin personel alımını uyurdu👇

12 Bin Personel Branş Detayları;

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığının taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alacaklarını duyurmuştu.

Alım yapılacak personelin il ve sağlık tesisi dağılımının yer aldığı listelerin ÖSYM Başkanlığına teslim edildiğini belirten Koca, "7 bini hemşire, 1700'ü ebe ve 2 bin 864'ü sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak." bilgini paylaştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir