Masabaşı Bir İşte Çalışmayı Sevmeyenlerin Çok İyi Bildiği 15 Durum

 > 
510PAYLAŞIM

Hep insanların gözüne batan, bütün gün dişlerini tırnaklarına takıp çalışmalarına rağmen taktir göremeyen, "Rahatsın işte daha ne istiyorsun" denilen ofis çalışanları, bilgisayar köleleri...

İşe başladığı saatten itibaren, o bilgisayarın açma kapama tuşuna bastığında, ruhunu teslim ediyor bilgisayar kasasına. İşten çıkış saati gelene kadar da o ruh, orada kalıyor. Ama ruhuyla çalışanlar, bütün gün, oradan oraya koştururken efor sarf edenler öyle mi? Gerçekten eğlenerek yapıyorlar işlerini. Bu yüzden vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorlar.

Biz de sizlere, bu içerikte; "Sadece Masabaşı Bir İşte Çalışmayı Sevmeyenlerin Bileceği 15 Durum'u" anlatmaya çalıştık.

1. Masabaşında çalışmak sanıldığının aksine öyle çok rahat değildir. Bir gün boyunca hiç kalkmadan o sandalyede oturmak fiziksel rahatsızlıklar çekmenize neden olabilir.

Sonra gelsin bel ağrıları, göz bozuklukları, kilo problemleri.

2. Gün içerisinde hareketsiz kaldığınızdan sürekli böyle bir uyku halinde olmanız mümkündür.

Uykunuzu tam alsanız bile, çalışırken üstünüze kesin bir ağırlık çökecektir.

3. Bir yığın işiniz bile olsa çalışırken sıkılabilirsiniz, ama hareketli bir işi olanlar sürekli yer değiştirdiklerinden nadir olarak sıkılırlar.

"Sürekli aynı işi yapıyorum of! Bu ne be!" demeniz olasıdır.

4. Zaman geçmek bilmez, saat geriye doğru akıyordur adeta.

5. Bir süre sonra yaptığınız şeyleri tekrarladığınızdan robota bağlarsınız. Kendinizi bir bilgisayar programı olarak hissetmeniz olasıdır.

6. Gün içerisinde sürekli sinirli olan yöneticiyle başa çıkmak çok zordur. Bir de onun kaprislerini çekmeye mahkum olursunuz.

7. Stresten çıkıp hava almak istersiniz, ya da bir sigara yakmak istersiniz ama yaptığınız iş buna engeldir.

8. Ofiste birlikte çalıştığınız bazı insanların yapmacık tavırlarına dayanamayacak noktaya gelirsiniz. Arkanızdan kuyu kazmalarını izlemek zorunda kalırsınız.

9. Hele bir de çalıştığınız ortamda kendi zevkine göre müzik açıp, herkese dinleten biri varsa; illallah edersiniz o işten.

10. Masabaşı bir işiniz varsa eğer; bütün gün son sürat çalışmanıza rağmen o iş bir türlü bitmez. Üstüne bir de azar yiyebilirsiniz işi bitiremediniz diye.

11. Siz son sürat çalışırken bir de bütün günü sadece masada oturup keyif yapmakla geçiren, sizden daha eski ama aynı pozisyonda olan personel vardır ki, nasıl hala işte kaldığına anlam veremezsiniz.

12. Bir süre sonra hep aynı güne uyandığınızı düşünürsünüz. Monotonluğun dibine vurursunuz.

13. "Masabaşı bir iş bul, rahat edersin." diyen akrabalarını aklına getirir, neden onlara uyduğunuzu düşünüp kendi kendini yersiniz.

14. Sadece oturduğu yerde bağlı kalmayıp saha gezisi yapan, çalıştığı işte rahatça hareket edebilen tanıdıklarınızı görür, onlara imrenerek bakarsınız.

15. Bir gün o işten çıkma hayaliyle yanıp tutuşursunuz ama mesleğiniz bellidir. Artık nereye gitseniz, hemen hemen aynı işi yapacağınızdan, bu düşünceden vazgeçmeye çalışırsınız.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ragnar13

açıkçası şartları ne kadar iyi olursa olsun penis gibi bir iştir. bak o masadan yazıyorum. daha neler yazardım da penis yeterli.

Gizli Kullanıcı

Saat daha 2 buçuk Allahım... :'(

donnie-darko

ahahah #2 numaradaki benim başıma geliyor birde tam tavşan koymuşsun tam oturmuş -.-

Gizli Kullanıcı

hahahahaha tavşancık seniii :DD

Gizli Kullanıcı

Allaha şükür işim masa başı iş değil

Görüş Bildir