Sadece Çiğ Köfteye Aşık Olanların Bilebildiği Bol Yeşillikli ve Limonlu 13 Gerçek

1.5bPAYLAŞIM

Bütün yemeklerimiz ayrı güzel ama onun yeri bambaşka. Onu ya severseniz ya sevmezsiniz. Bunun ortası yoktur. Hatta ona aşık bile olabilirsiniz, çok normal. Çünkü o bir çiğ köfte. Günümüzde etli, gerçek çiğ köfteye ulaşmak giderek zorlaşsa da meraklısı onu bulacağı yeri bilir. İşte çiğ köfte aşıklarının çok iyi bildiği şeyler...

1. Çiğ köftenin kendine has kokusu insanı resmen büyüler. İçindeki çeşit çeşit baharat ve yeşillik, resmen ferahlatıcı özelliğe sahiptir.

2. Gerçek çiğ köfte, tabii ki de etli olur. Fast food gibi her köşede satılan etsiz çiğ köfteler, bulgur köftesinden başka bir şey değildir.

store.donanimhaber.com

3. Çiğ köfte yemenin yeri ve zamanı olmaz. Sabah kahvaltıda ya da gece mide kazıntısında günün her saati yenilebilir.

4. Çiğ köftenin olmazsa olmazı limondur. Nar ekşisinin sadece gerçeğini çiğ köftede kullanmak lazımdır. Ve mutlaka çiğ köftenin tadını bastıracak seviyede olmamalıdır.

5. Makul miktardaki çiğ köfte, kendi başına bir öğündür. Her zaman başka şeylerin yanında garnitür olmak zorunda değildir.

6. Taze nane, çiğ köftenin tadını yükseltir ve güzelleştirir. Bu yüzden çiğ köfteyi yerken, yanında taze nane tüketmek muhteşem bir şeydir.

7. Her yerin çiğ köftesi yenmez. İnsan emin olmadığı yerden asla çiğ köfte köfte almamalıdır. Hijyen ve sağlık, çiğ köftenin ilk şartıdır.

8. İyi bir çiğ köfte yemek için hiçbir yer uzak değildir. Çiğ köfte neredeyse, oraya her tür vasıta ile gidilebilir.

9. Dürüm olarak yenilen çiğ köftelerde, köfteyi avuç içiyle yayıp dümdüz yapmak yeni çıktı. Böyle bir şey yiyeceğinize, kuru ekmek yiyin daha iyi.

10. Esmer bulgurdan yapılan çiğ köfte, diğerine göre biraz daha lezzetli oluyor. Siz yerken anlamazsınız ama bunu ancak yapan kişi bilebilir.

11. Çiğ köftenin yanında iyi giden birçok şey var ama en gerçeği ayran. Çünkü ayran, çiğ köftenin acı ve baharatlı tadını çok güzel dengeler.

12. Eğer dışarda yapılan çiğ köftelere güvenemiyorsanız biraz emek verip kendiniz de yapabilirsiniz. Az bi şey ölürsünüz yorgunluktan ama yaparsınız yani.

13. Çiğ köftenin, dostluk pekiştirici etkisi vardır. Kendi başınıza yemeniz ayrı ama arkadaşlarınızla yerseniz tadı bir başka oluyor.

Canı çiğ köfte çekenler derneği genel merkezi.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zezee

Dışarıda satılanlar ıslanmış bulgurdan başka bir şey değil, hamur resmen. Adıyamanlı olunca günde 5 öğün has çiğköfte yiyebiliyorsunuz. Şöyle Nemrut' a karşı :)

erlik

lan daha ayılmadan canım çiğ köfte bira çekti. Bekle reflü sana geliyorum...............

aslylmz

çok pis canım çekti

uykucu_piramit

şu çiğ köfte yap lar nasıl ki aynı tat oluyor mu acaba

Gizli Kullanıcı

Hiç dışarıda yemedim. Hep dedem Maraşlı olduğu için bize yapar. Harika oluyor.

uykucu_piramit

oh ne güzel afiyet olsun. :)

depresifon

ohaa bülent ohaaa

Görüş Bildir