Sadece Cebindeki Nakit Para İle Bir Hafta Sonunu İdare Edebilecek misin?

-

Kredi kartı yok, borç almak yok. Zor bir süreç seni bekliyor. 

Hazırsan başlayalım. 🙂

1. İlk olarak cinsiyetini öğrenmemiz lazım!

Kadın
Erkek

2. Kaç yaşında olduğun da çok önemli bizim için!

3. Peki paranı kimden alıyorsun? Yani ailenden mi yoksa belli bir maaşın mı var?

Üniversite okuyorum ben, ailemden alıyorum paramı
İnternet üzerinden yaptığım küçük işlerden kazanıyorum
Düzenli olarak maaş aldığım bir işim var.
18 yaşından küçüklere maaş veriyorlar mıydı ya :)

4. Kazandığın parayı çoğunlukla ne için harcıyorsun diye sorsak sana?

Çocuklarıma harcıyorum
Çoğunlukla kiraya, faturalara falan gidiyor
Hepsini kendime harcıyorum, geziyorum tozuyorum

5. Senin hakkında bilmemiz gerekenleri öğrendiğimize göre zorlu bir süreç başlıyor, hazır mısın? Hadi bakalım: Cumartesi sabahı uyandın ve karnın inanılmaz aç! Ne yiyeceksin?

Zaten öğlen uyandım, hamburger söylerim
En yakın fırından simit ve poğaça alırım
Bir tost yaparım kendime

6. Akşama arkadaşlarınla buluşma planın var. Ne giysem diye düşünürken, akşamki buluşma için aslında giyecek uygun bir kıyafetin olmadığını fark ettin. Ne yapacaksın?

Yapacak bir şey yok, artık uyduracağız bir şeyler.
Evde tüm gece oyun oynamak varken neden dışarı çıkayım?
Akşama kadar alışveriş yaparım.

7. Arkadaşların seni bekliyor. Fakat gideceğin yer hem çok yakın hem de çok uzak. Yani yürüsen yürüyemezsin, toplu taşımaya binsen iki vesait yapman lazım ve çok uzun sürecek, taksiye binsen de çok kısa sürede orada olacaksın ama biraz pahalı olacak. Nasıl gideceksin?

Yürürüm, tabana kuvvet!
Taksi, taksi iyidir.
Toplu taşımaya binerim ya.

8. Oturduğunuz mekanda yemek yemeye karar verdiniz. Ne yiyeceksin?

En ucuz ne var ya zaten param yok
Salata yerim ben
Et yok mu, böyle güzel bir biftek falan

9. Mekandan kalktınız ve arkadaşların dans edelim diyorlar, sonuçta cumartesi gecesi! Fakat gideceğiniz mekanda giriş ücreti uygulaması var, ve senin para da bitmek üzere! Ne yapacaksın?

Biri benim giriş paramı versin diye yalvarırım
Onlar gitsin, ben eve giderim
Bi’ daha mı geleceğiz dünyaya, giderim elbette

10. Gece çok geç saatte çıktınız gittiğiniz mekandan, evine nasıl döneceksin şimdi?

Taksiiii
Arkadaşlarıma beni eve bırakmaları için yalvarırım
Evi yakın olan birinde kalırım

Çok az da olsa paran arttı!

Tebrikler! Bir hafta sonunu cebindeki para ile geçirmeyi başardın. Ama o hafta sonu ne zorluklarla geçti bir sen biliyorsun bir de biz ! Kendini o kadar çok sıktın ki para harcamamak için, eğlenmeyi unuttun! İnsanlar güzel güzel hafta sonlarının keyfini çıkarırken sen hiç ama hiç keyif alamadın. Eğer Papara kullanıyor olsaydın böyle olmayacaktı; kolayca annenden babandan, eşinden dostundan para isteyebilirdin! Çünkü Papara ile 7/24 hiçbir ücret ödemeden para gönderebilir ve alabilirsin, gece yarısı ve hafta sonu bile para anında hesabına geçer! Üstelik Papara kullanmak için 18 yaşına gelmiş olmana gerek yok, 13 yaşının üstünde olduğun sürece sen de Papara kullanabilirsin!  Daha fazlası için buraya tıklamaya ve Papara’yı keşfetmeye ne dersin?

Paran tamamen bitti!

Öyle ki pazar gecesini resmen zor gördün! Eve döndüğünde cebinde 5 kuruş bile kalmamıştı. Bir şekilde yetiştirdin yani paranı ama o stres seni ne hale getirdi biliyoruz. Ee ne oldu şimdi, eğleneceğin yerde kendini daha çok kastın bu hafta sonu ve yeni haftaya neredeyse çok daha yorgun başlıyorsun! Eğer Papara kullanıyor olsaydın böyle olmayacaktı; kolayca annenden babandan, eşinden dostundan para isteyebilirdin! Çünkü Papara ile 7/24 hiçbir ücret ödemeden para gönderebilir ve alabilirsin, gece yarısı ve hafta sonu bile para anında hesabına geçer! Üstelik Papara kullanmak için 18 yaşına gelmiş olmana gerek yok, 13 yaşının üstünde olduğun sürece sen de Papara kullanabilirsin!  Daha fazlası için buraya tıklamaya ve Papara’yı keşfetmeye ne dersin?

Hafta sonunun ortasında bitti paran!

Ee ama bu kadar da rahatlık olmaz ki! Sana belli bir para verdik, idare etmen gerekirdi! Ama sen onun yerine paranı çarçur ettin ve daha cumartesi akşamından bitti paran! Durum bu olunca tüm pazar günü boyunca beş parasız kaldın. Eğer Papara kullanıyor olsaydın böyle olmayacaktı; kolayca annenden babandan, eşinden dostundan para isteyebilirdin! Çünkü Papara ile 7/24 hiçbir ücret ödemeden para gönderebilir ve alabilirsin, gece yarısı ve hafta sonu bile para anında hesabına geçer! Üstelik Papara kullanmak için 18 yaşına gelmiş olmana gerek yok, 13 yaşının üstünde olduğun sürece sen de Papara kullanabilirsin!  Daha fazlası için buraya tıklamaya ve Papara’yı keşfetmeye ne dersin?

Görüş Bildir