Ryan Reynolds'ın 13 Yaşında Hayatını Kaybeden Arkadaşının Anısına Paylaştığı Ağlatan Yazı

2.1bPAYLAŞIM

Son zamanlarda Deadpool ile adından sıkça söz ettiren ve genelde sosyal medya üzerinden eğlenceli ve komik paylaşımlarıyla insanları güldüren Ryan Reynolds, bugün Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla İnternet'i adeta gözyaşlarına boğdu.

Paylaştığı gönderi 13 yaşında, Connor isimli bir arkadaşı ile alakalıydı.

"Kanser hile yapmış olmalı..."

Tam üç yıl boyunca, arkadaşım Connor McGrat, kanseri alt edip durdu... Nasıl bilmiyorum, kanser hile yapmış olmalı ama, iki gece önce bu mücadelesi sona erdi.

En kötü kabuslarımda bile Connor'ın annesi babası ve Newfoundland'deki akrabaları için bunun ne kadar zor olduğunu hayal dahi edemem.

"Connor, sadece "bir çocuğa kıyasla" ya da "zor bir hastalıkla mücadele eden birine kıyasla" komik değildi; onun mizah anlayışı gerçekten çok gelişmişti."

13 yaşındaydı. Fakat bu çocuk... Çok zekiydi! Çok da komikti. Sadece "bir çocuğa kıyasla" ya da "zor bir hastalıkla mücadele eden birine kıyasla" komik değildi; onun mizah anlayışı gerçekten çok gelişmişti. Çok komikti. O, bu "şeye" sahipti: komedi yazarlarında ya da stand up'çılarda gördüğünüz o şeye...

"Connor, harika bir arkadaştı, harika bir dosttu ve onu tanıma şansına eren insanlar için adeta bir ışık oldu."

Gözlem ve yorum yeteneği ile doğan şanslı insanlardan biriydi.
Bu dünyadan çok erken ayrıldı ve tesellisi imkansız... Connor, harika bir arkadaştı, harika bir dosttu ve onu tanıma şansına eren insanlar için adeta bir ışık oldu. Durmadan kanseri alt edip dururken, bir taraftan da Edmonton's Stollery çocuk hastanesinde ona bakan tüm hastane ekibi dahil herkesi kahkahalara boğuyordu.

"Connor, Deadpool'u ilk izleyen kişiydi."

Bizi tanıştıran Make-A-Wish (Bir Dilek Tut) derneği oldu. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Gerçekten. Çok teşekkürler. Tuttuğu dilek sayesinde, Connor Deadpool'u ilk izleyen insan oldu. Onu filmin henüz tamamen düzeltilmemiş bir kopyasıyla şaşırtmak için Edmonton'a gittim. Filmin kopyasında, henüz gizlenmemiş kablolar, yeterince komik olmayan espriler (hala komik değiller) ve yeşil arka planlar vardı. Connor bunları hiç dert etmedi. Ben ise, Wade Wilson rolünde olduğum için hiç bu kadar şanslı hissetmemiştim.

"Ziyaretimden sonra "Hoşçakal" mı, yoksa "Görüşürüz" mü dediğimi hatırlamıyorum. Şimdi düşününce, ikisini de dediğimi farkediyorum.

-13 yaşındaki bir çocuğa, +18 bir filmi izlettiğim için yakama yapışmadan önce; lütfen bilin ki, bu çocuk İngiliz bir şeften bile daha çok küfür biliyordu.-
Edmonton'a 6 hafta sonra yeniden gittim ve keşke işlerin iyiye gittiğini söyleyebilseydim. Ziyaretimden sonra "Hoşçakal" mı, yoksa "Görüşürüz" mü dediğimi hatırlamıyorum. Şimdi burada oturup düşününce, ikisini de dediğimi farkediyorum.

"Connor ile yollarımız kesiştiği için minnettarım."

Connor ile yollarımız kesiştiği için minnettarım. Birbirimize gönderdiğimiz sayfalarca ve sayfalarca süren komik mesajlaşmalar için minnettarım. Connor'ın ailesine, Connor'ın 39 yaşında birinin bedenine sıkışmış ağzı bozuk bir çocukla vakit geçirmesine izin verdikleri için minnettarım.

"Keşke uzun bir süre daha bizimle kalabilseydi."

Connor'a "Bubba" derdim, o da bana "Bubba2" derdi. Deadpool'u sevdiği için tanıştık. Aslında bir şekilde, Connor, Deadpool'un ta kendisiydi! En azından, Deadpool'un ilham aldığı her şeye sahipti: acıyı dengelemenin, korkusuzluğun, sevginin ve ağır pis (çok pis) bir mizah anlayışının tek bir vücutta birleşmiş haliydi. Keşke uzun bir süre daha bizimle kalabilseydi.

"Bu insanlar kahraman."

Eğer Make-A-Wish vakfına bağış yapmak isterseniz, size garanti ederim ki paranız kesinlikle iyi bir yere gidecek. Bu insanlar kolpa değil; bu insanlar kahraman! Net.

"Connor çok sevildiğini biliyordu."

Bu çocuğu böylesine seven Kim'e, Gerald'a ve tüm McGrath ailesine taziyelerimi sunarım ve onlara minnettarım. Şükürler olsun ki, Connor sevildiğini çok iyi biliyordu.

"Yolun sonunda görüşürüz, Bubba."

-R.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Kanser kadar kök söktüren iğrenç bir hastalık olmasa gerek.Keşke kolayca atlatılabilen,hele ki bu çocuk gibi güçlü olanların,korkusuz olanların çok daha çabuk sıyrılabildiği bir şey olsaydı..Çocuğun hayatı dibine kadar gerçekten yaşadığını düşünüyorum ve mutlu oluyorum.Biraz daha yaşamaya hakkı vardı sadece.

ersan.ozhim

seviyorum yav Ryan Reynolds'ı...adam iyi de yazıyormuş meğer :D

kasimpasali-uzun-reis

Bizim oyuncular böyle etkinlikler yapıyor mu ? Bilen varsa yorum olarak atsın lütfen.

itsgoddes

Yapan illa vardır

salih-efe-iskender

abi connor daniel brayn hayranı olan değil mi

taylan-okur

Eğer bu yıl içinde kanserde gelişme bile yaşanırsa kimse bana kutsal yaratıklarından bahsetmesin.

Görüş Bildir