Rüzgar Erkoçlar Eşiyle Biyolojik Olarak Çocuk Sahibi Olabileceklerini Söyledi Peki Ama Nasıl?

1.3bPAYLAŞIM

İnşallah Rüzgar ve Tuğba bir an önce istedikleri gibi çocuk sahibi olabilirler 🙏

Rüzgar Erkoçlar ve Tuğba Beyazoğlu, 2017 yılının Eylül ayında dünyaevine girmişlerdir hatırlarsanız. O günden bugüne evliliklerinde tam 2 yıl bitmiş bile.

Her fırsatta mutluluklarını objektiflere yansıtmaktan çekinmeyen çift, kaçınılmaz olarak bazı sorulara maruz kalıyor. Bunlardan bir tanesi de "Evlat edinmeyi düşünür müsünüz?"

Geçtiğimiz günlerde bir davete katılan Erkoçlar çifti yine bu soruyla karşılaşınca Rüzgar Erkoçlar'ın cevabı şöyle oldu: "Evlat edinmek belki daha sonra olabilir ancak ilk çocuğumuz kendimizin olacak. Artık bu mümkün."

Bu cevap karşısında insanların kafasında "peki ama nasıl?" sorusu oluştu. LGBTİ çiftlerin çocuk sahibi olma konusunda birkaç alternatifleri var. Örneğin gay çiftlerde, biyolojik bir annenin yumurtalarıyla çiftlerden birinin spermi, laboratuvar ortamında dölleniyor ve yine taşıyıcı anne sayesinde çocuk sahibi olunabiliyor.

Trans erkeklerde ise rahim ve yumurtalıklar duruyorsa, yani geçiş tamamen tamamlanmamışsa hamilelik gerçekleşebiliyor. Dünyada bunun gibi sayısız örnek mevcut.

Ancak sperm bağışı, yumurta bağışı ve taşıyıcı annelik ülkemizde henüz yasal değil. Fakat çocuk sahibi olmak, her çiftin en doğal hakkı.

Yani kısacası şu an biyolojik ve hukuki şartlar gereği Rüzgar Erkoçlar ile Tuğba Beyazoğlu'nun çocuk sahibi olabilmesi zor görünse de, tıp ve teknoloji bu alanda her gün yeni haberler veriyor. Umuyoruz ki isteyen herkes engelleri aşarak çocuk sahibi olabilir. Rüzgar ve Tuğba'ya da mutluluklar diliyoruz...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bunedir

iki kadının bir kız çocuğu olabiliyor. bunu yaptı bilim dünyası. hatta erkeklere gerek kalmadı diye haberleri oldu. şimdi neden başa döndü bu haberi yapan anlamadım.

chatology

o öyle olmuyor işte,sperm bankasından sperm alıp kadınlardan biri hamile kalıyor hepsi bu.

deen-tharkuho

Kendimizin çocuğu olsun istiyoruz diyor sperm bağışı, yumurta bağışı vs olmuş olsa bile o çocuk ikisinden olmayacak

sevval-kocmar

kemik iliği ile mümkün

depresifon

şu an tek derdim bunların çocukları olacak mı olmayacak mı.

sevval-kocmar

olabilir çünkü ingilterede ki bir üniversite de biyolojik olarak iki kadın olan transseksüel bir çiftin kemik iliklerinden yapay sperm elde ettiler fakat tek olumsuz yönü doğacak çocukların cinsiyeti sadece kız olabilir

nymphy

Yurt dışında yaptırın gelin. Türkiye'de yasaların uygun şartlara gelmesini beklerseniz işiniz yaş. Sigara mekruh mu günah mı o tartışılıyor daha...

buhesapboshesap

wowowow haram

chuck-berry

Ketçap mayonez olsun mu?Paket yaptırıyor sanki aq :D

Görüş Bildir