Rusya'da Bir Yol Güvenliği Kampanyası Kapsamında Üstsüz Modeller 'Trafik Levhası' Oldu

-

Rusya'da yeni başlatılan bir yol güvenliği bilinci kampanyasında hız limiti levhalarını bildiğimiz gri demir direkler değil üstsüz seksi modeller taşıyor. Dailymail'in haberini sizler için derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Bir yaya geçidinin yakınında yapılan ilk denemede, ellerinde hız limitleriyle yol kenarında duran bu 'yol işaretlerinin' işe yaradığı tespit edildi.

Severny village, in the central Nizhny Novgorod region.

Nizhny Novgorod bölgesinin Severny köyünde yapılan denemede hız limiti konusunda bilinç arttırma çalışması yapıldı.

Yol güvenliği kampanyası Avtodrizhenia tarafıdan yapılan bu denemede, genellikle hız limitini aşan erkek sürücülerin, 'yol güvenliği asistanları' adı verilen bu kadınlara bakmak için yavaşladığı ortaya çıkmıştı.

Üstsüz kadınların 60 ve 40 km hız limiti levhaları tuttukları sırada dikkatsizlik yüzünden herhangi bir kaza da olmadı.

Aslında deneme ilk olarak 2013 yılında yapılmıştı. Fakat Rusya, yılda 30000 vatandaşını trafik kazalarında kaybettiği için kampanya tekrar gündeme geldi.

Köyün yaşlı sakinleri ise yaya geçidinden geçerken korka korka geçtiklerini ama bu sıradışı metod sayesinde oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

Yaşlı bir kadın, 'Sürücüler karşıdan karşıya geçmemiz için yol vermiyorlar, çoğu uçarak geçiyor." diyor.

Deney için soyunan modellerden bir de, "Bizim şoförlerimiz genellikle köyün veya yerleşim yerinin içinden geçerken yavaşlamıyorlar, yolun kenarındaki hız tabelalarını dikkate almıyorlar. Biz de onları mecbur bırakmak zorundayız," diye anlatıyor.

Erkek bir sürücü, bu defa hız limiti tabelasına gerçekten baktığını ve bunu diğer sürücülerin de yapacacağından emin olduğunu söyledi.

Bölge emniyet müdürü Igor Mikhailushkin, "Sürücülerin hız sınırını aşmaması için bunun gibi uygulamaları geçen sene ve ondan önceki sene de yaptık. Ama bizim kızlar bundan biraz daha giyinikti."

Araştırmalardan elde edile rakamlara göre Rusya dünyanın en tehlikeli yollarına sahip.

Umarız uygulamalar sayesinde hız limiti bilinci yerine dikkatsizlik kazaları artmaz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bcb54

Onedio ne zamandır sansür yapar oldu . Kınıyorum.

drx

Arkadaş, kampanya yapan memnun. Kadınları zorla çalıştıran yok. Kadınlar halinden memnun. Tatlı su hümanistleri takmışlar "kadın vücudu obje" muhabbetine. Dikkatsiz erkek sürücülerine yönelik bir kampanya, üstelik her ülkenin değer yargıları farklıdır, kendi kültürünce şekillenir. İşinize bakın, mantıken de başarılı olması normal. Hümanizmi de sulandırıyorlar böyle yapıp.

murat-arslan1

yine kadın vücudunun bir obje olarak kullanıldığını görüyoruz

dilek.eren

şoförün yanında ki kadın faktörünü unuttular sanırım sizin derdiniz trafik kazalarını azaltıp aile içi dışı şiddeti arttırmak falansa eğer buyurun yapın dünyanın neresine giderseniz (kıskançtır) gidin kadın kadındır..

gecicimehmet00

hiç yurtdışına çıkmadın galiba

dilek.eren

Gerek var mı dünyanın her yerinde kadın kadındır bunu bilmek için kadın olmak yeterli istisnalar kaideyi bozmaz hiç duymadın mı ?

visnelijole

çünkü kadın vücudunun işi erkeğe dikkatli olmasını kurallara uymasını sağlamak.

Görüş Bildir