Görüş Bildir
Haberler
Ruhani: "ABD'nin Yeni Yönetiminden Henüz İyi Niyet Ve Farklı Tutum Görmedik"

Ruhani: "ABD'nin Yeni Yönetiminden Henüz İyi Niyet Ve Farklı Tutum Görmedik"

Ruhani: "ABD'nin Yeni Yönetiminden Henüz İyi Niyet Ve Farklı Tutum Görmedik"

TAHRAN (AA) - İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'deki Joe Biden yönetiminden 'henüz iyi niyet göremediklerini' belirterek, 'ABD'deki yeni yönetim söylemlerinde dürüst ise zaman kaybetmeden yolunu değiştirmeli ve geçmişi de mümkün olduğu kadar telafi etmelidir.' dedi.

İran'ın farklı bölgelerinde sağlık alanında gerçekleştirilen bazı projelerin açılış törenine video konferans yoluyla katılan Ruhani, yaptığı konuşmada ABD yönetimini eleştirdi ve nükleer anlaşma konusunda adım atmasını istedi.

ABD'de görevi sona eren Donald Trump'ı 'büyük terörist ve onursuz' olarak nitelendiren Ruhani, Biden'a önceki yönetimin gittiği yoldan dönmesi çağrısında bulunarak, 'İran'a karşı maksimum baskı politikası yenilgiye uğradı, dünyada kimsenin bu konuda bir tereddütü yoktur. ABD'nin yeni yönetiminden henüz iyi niyet ve farklı tutum görmedik. Söylemleri değişti ancak pratik alanda değişim görmeliyiz. İşlenen cinayetleri nasıl telafi etmek istedikleri de belli değil.' ifadelerini kullandı.

Trump'ın geri getirdiği yaptırımlar nedeniyle İran halkının yaşadığı sıkıntıların devam ettiğini aktaran Ruhani, 'ABD'deki yeni yönetim söylemlerinde dürüst ise zaman kaybetmeden yolunu değiştirmeli ve geçmişi de mümkün olduğu kadar telafi etmelidir.' görüşlerini paylaştı.

Kaynak: aa:text:20210211:23725835
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın