Ruh Halini Anlatan Türkçe Rock Şarkı Hangisi?

40PAYLAŞIM

Bakalım senin içinde bulunduğun ruh halini, geçirdiğin dönemi en iyi anlatan Türkçe rock şarkısı hangisiymiş? Belki bu şarkının sana anlatacakları vardır!

1. Öncelikle cinsiyetini öğrenelim!

Kadın
Erkek

2. Peki kaç yaşındasın?

18'den küçük
18 - 24
25 - 34
35 - 44
45 - 65
65 üstü

3. Madem konumuz müzik, bu soru olmazsa olmaz! Şu türlerden hangisini diğerlerinden daha çok dinliyorsun?

Jazz
Elektronik
Hip Hop
Pop

4. Peki son zamanlarda şunlardan hangisi seni daha çok korkutuyor?

Yalnızlık
Belirsizlik
Değişim
Başarısızlık

5. Peki bu korkuları hissettiğin anda genelde ne yapmayı tercih edersin?

Arkadaşlarımla konuşurum, kendimi anlatırım.
Üstesinden gelmek için neler yapabileceğimi düşünürüm.
Bir şeyler izlemeye, dinlemeye çalışırım.
Hiçbir şey, uyumak sanırım.

6. Bir şeyler dinlemek demişken, en çok nerede müzik dinlemeyi seversin?

Açık havada, yürüyüş falan yaparken.
Yatağımda kendi kendime.
Sanırım mutfakta yemek falan yaparken.
Masamda çalışırken, odaklanırken.

Şebnem Ferah - Bu Aşk Fazla Sana

Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla şu aralarda içinde bulunduğun ruh halini en iyi anlatan şarkı kesinlikle Şebnem Ferah’ın eşsiz şarkısı Bu Aşk Fazla Sana! Neden mi? Çünkü sen etrafındaki insanlara karşı güvenini yitirmiş gibisin, eskisi gibi gelmiyor kimse sana. Sanki bir şeyler için sürekli sen çabalıyorsun, ama karşılığında hak ettiğin değeri alamıyormuşsun gibi. İşte bu zamanlarda ne diyoruz biliyor musun sevgili dostum, Bu Aşk Fazla Sana!

Teoman - Ne Ekmek Ne De Su

Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla şu aralarda içinde bulunduğun ruh halini en iyi anlatan şarkı kesinlikle Teoman’ın eşsiz şarkısı Ne Ekmek Ne De Su! Neden mi? Çünkü sen artık yorulmuşsun. Pes etmişsin neredeyse. İstediğin bir şey var, hem de çok istediğin; ama onun için çalışmaktan çabalamaktan çok yorulmuşsun! Fakat yapma güzel dostumuz! Hedeflediğin şeyler için daima çalış, pes etme! Çünkü ne ekmek ne de su, hayallerimiz var elimizde bir tek!

maNga - Cevapsız Sorular

Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla şu aralar içinde bulunduğun ruh halini en iyi anlatan şarkı maNga’nın muhteşem şarkısı Cevapsız Sorular! Neden mi? Çünkü son zamanlarda nedense yaşadığın olayları sen yaşamıyorsun da bunlar senin etrafında kendiliğinden yaşanıyor gibi hissediyorsun. Yani bir şeylerin kontrolünü kaybetmişsin ve ne olduğunu anlayamıyor, bütün bu yaşananlara bir açıklama getiremiyor gibisin. Kafan çok karışık yani sevgili dostumuz. Kafanda sürekli geceleri seni bekleyen, gündüzlerini zehir eden cevapsız sorular var!

Duman - Her Şeyi Yak

Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla şu aralarda içinde bulunduğun ruh halini en iyi anlatan şarkı kesinlikle Duman’ın Her Şeyi Yak şarkısı! Neden mi? Çünkü artık ne istediğinin farkındasın ve onun için savaşmaya hazırsın! Uzun zamandır bu hayattan ne beklediğini, ne istediğini düşünüyordun ve artık bunun ne olduğunu biliyorsun! Yani hayattan beklediğini almak için bir kıvılcım yeter, sen hazırsın bak!

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve müzikle ilgili diğer her şey için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erci-e

Ne ekmek ne de su! İlk albümünün ilk şarkısı! Çok güzeldir.

gzm-ynklr

Şebnem Ferah - Bu Aşk Fazla Sana Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla şu aralarda içinde bulunduğun ruh halini en iyi anlatan şarkı kesinlikle Şebnem Ferah’ın eşsiz şarkısı Bu Aşk Fazla Sana! Neden mi? Çünkü sen etrafındaki insanlara karşı güvenini yitirmiş gibisin, eskisi gibi gelmiyor kimse sana. Sanki bir şeyler için sürekli sen çabalıyorsun, ama karşılığında hak ettiğin değeri alamıyormuşsun gibi. İşte bu zamanlarda ne diyoruz biliyor musun sevgili dostum, Bu Aşk Fazla Sana!

orhan-ulusoy

Duman - Her Şeyi Yak. Keşke yakabilseydim..

felsefibiloderler

Uzun zamandır bu hayattan ne beklediğini, ne istediğini düşünüyordun ve artık bunun ne olduğunu biliyorsun! Yani hayattan beklediğini almak için bir kıvılcım yeter, sen hazırsın bak!

Görüş Bildir