Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Romantik Komedili Türk Dizilerindeki Esas Kızların Olmazsa Olmaz 17 Ortak Özelliği

-
Abone ol

Tek tip olmaktan bir türlü paçayı sıyıramayan, romantik ve pek tabii komik olmaya çalışan dizilerimizin başrollerine demir atmış bir kız tipimiz var.

Hayatları bariz şekilde klonlanmış ama yine de durumu çakozlamayalım diye küçük detaylarla farklılaştırılmaya çalışılmış dizi kızlarımızın özelliklerinden bahsedelim biraz.

1. İyi niyet pınarlarından kana kana içmiş, yetmemiş yanına yolluk olarak komple şelaleyi taşımış insan tipidir kendileri.

Kısaca saf desek.😁

2. Dünyaya yalnızca sevdiği adamı kıskanmak için gelmiş gibidir ama bunu bile olabildiğince sevimli yapmaya çalışır.

Hayatının aşkını kaptırmak hiçbir şeydir, imaj her şey!😎

3. Sakarlık konusunda bir kaç üniversite bitirmiş, master yapmış ve hatta akademisyen olarak hayatına devam etmeye karar vermiştir.

Ne kadar sakar, o kadar tatlı! Öyle miiiğ😪

4. Başına gelebilecek kötülükler konusunda uyarıldığında da, "O öyle şey yapmaz, bunu nasıl düşünebilirsin," diyerek karşı tarafı azarlamaktan hiç çekinmez.

Yahu kulaklarımla duydum diyor, sizi ayıracak diyor, bu hala "O öyle şey yapmaz." Bırakın ne hali varsa görsün ya.😠

5. Kendi kendine konuşmak en belirgin özelliğidir ve saçmalamaktan da hiç çekinmez.

Monolog monolog olalı böyle eziyet görmedi.😱

6. Ailenin en fedakar, en yardımsever ve en çalışkan çocuğudur; kardeşleri de pek tabii tam zıttı.

Bütün ilgi alaka esas kıza, sonra "Küçük neden böyle şey oldu yaa?" Acaba neden oldu acaba!!!😑

7. Favori meslekleri arasında asistanlık, stilistlik ve editörlük en başta gelmektedir.

Türk Dizileri Esas Kız Fakültesi bölümleri...😶

8. Yan rollerdeki yakışıklı erkeklerin hepsi kızımıza aşıktır ve bu, gün gibi ortadadır ancak bizim kız asla bunun ayırdına varamaz.

Saçmalama o benimle tamamen arkadaşça duygularla evlenmek istiyor. 😳

9. Ona büyük kötülük yapanlar gelip yarım ağızla özür dileyince, hemen affeder bağrına basar ve çılgınlar gibi tekrar güvenir.

Gidip hayatımın içine edenleri bağışlayayım da yeni kötülük yapamadıkları için canları sıkılmasın.☺

10. En can alıcı anlarda aksilikler asla peşini bırakmaz; tam her şey berbat oldu dersiniz, hoop bir mucize gerçekleşir.

İşte bunlar hep dizi.😁

11. En basit yanlış anlaşılmalarda çok büyük küslük yaşayabilme hatta yıllarca konuşmama, kaçma potansiyeline fazlasıyla sahiptirler.

"Nasıl diş macununu ortadan sıkarsın ya, bana bunu nasıl yaparsın? Hadi ben kaçtım, kib bye."

12. İyilik yapma maksadıyla başkalarıyla evlenip, asla karı koca hayatı yaşamadan yıllarını geçirebileceğinden bahsettik mi?

Konuşmak dahi istemiyorum bu konuda.😶

13. Tam tüm cesaretini toplayıp açılacağı anda, başka bir kadından kaynaklı ve pek tabii yanlış anlaşılmalı bir durum nedeniyle söyleyeceğinin tam tersini bülbül gibi şakır.

Yeni sezonların zeminleri atılıyordu...

14. Her nasılsa hepsi ya fakir ya da orta halli, kalabalık bir aileden gelmektedir; aile fertleri şiveli ve acayip uçlarda karakterlerdir.

Saçma sapan bir enişte, hafif kafadan çatlak koca delisi bir hala, takıntılı bir küçük çocuk ve çeşitleri...😉

15. Fedakarlık yapmak için yaratılmıştır; birinin fedakarlığa ihtiyacı olsa da hayatımı yerle bir etsem diye her an tetikte bekler.

Fedakarlık fetişisti midir nedir!😳

16. Bin türlü zorluktan sonra bir şekilde zengin olabilme yeteneğine sahiptir.

Aşk ve para yine kapışıyor desene.😑

17. Genellikle zengin, akıllı, ultra yakışıklı, yurt dışında eğitim görmüş holding veliahtlarına abayı yakmaları ile ünlenmişlerdir.

Hayır, kızın şu çocuğa vurulmasını anladık da, oğlum sen hiç mi kız görmedin ecnebi memleketlere gittin geldin, ortamlara aktın o kadar... 

Neyse işte bize de bir umut olsun diye şey yapıyorlar demek ki.😅

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hayat-korler

kaçak gelinler şebnem bu genelleme de olmaz diger hepsi tamam ama kaçak gelinlerden iki bölüm izleseniz anlayacaksınız şebnemin ego patlaması ama sevimli ve klasik bir izmir kızı ayrıca babasının çok meşhur bir iş admı oldugunu

jusstcrazy

neredeyse hepsine katılıyorum da şebnem gürsoyu bu klişe karakterler arasına almanız saçma olmuş

buse-nur24

Sonu evlenmeye giden türden bir birliktelikleride olur ama evlenene kadar 30 defa ayrılıp 30 defa trip atıp 30 defa gurur yaparlar tüm sezon böyle ilerlerken finalde hobaa evlenmiş olurlar. Fakir kızın zekası o kadar ileri seviyedir ki (!) daha adı duyulmazken yakışıklı prensi sayesinde holding'in başına dahi geçebilecek güce sahip olurlar size bir şey katmayan programlarıda izlemeyin aynı klişe aynı senaryo farklı oyuncular farklı senaristler yönetmenler ama senaryo aynıdır vaktiniz değerliyken böyle anlamsız şeylerle kaybetmeyin 2 saatte dökemedikleri tüm dertleri zaten yabancılar 40 dakikada hallediyor yabancı dizilerde komedi mi istiyorsunuz karnınızı ağrıtacak kadar komedi dizileri var macera mı istiyorsunuz korku mu ne istiyorsanız var yani her şey ve en fazla da 1 saattir onlarda uçurum farkı da yok davul dengi dengine iş adamının hizmetçiye aşık olup en sonunda da iş yerinin queen'i ilan etmez yani ve her şeyi dolu dolu yaşarsınız kolay kolayda final yaptığındada unutulmaz

alienca

birçok yönden yetenekli ve mutlaka güzel ve seksilerdir ama ısrarla kendilerini beğenmez birçoğu ve amansız bir hastalığa yakalanınca kesinlikle söylemezler çünkü sevdikleri bey çok üzülür

jsy

Bu tarzda yapımlar, insana bireysel başarı ve hırsı aşılıyor. Yani sen özelsin, başarmalısın, herşeyin en iyisini hakediyorsun ama etrafındaki herkes "esas oğlan hariç" figürandır. Hatta esas oğlanda tüm hayatı boyunca seni beklemiştir. Asıl tuhaf olansa dizide herşeyi hakeden bir kişi varken diziyi örnek alırcasına izleyen herkes kendini başrol görür. Ama herkes başrol olursa ortada esas kız kalmaz. Yani kapital olmaz. İşte kapitalizmin sosyal hayata psikolojik dökümü.

Görüş Bildir