Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Roman Yazsan Kitabın Ne Kadar Satardı?

Anasayfa > Test

Best Seller olmak kolay bir iş değil. Peki sen hiç merak etmiş miydin roman yazsan kitabının ne kadar satacağını? İşte bu sorunun yanıtı testimizde gizli.

1. En sevdiğin film türüyle başlayalım.

1. En sevdiğin film türüyle başlayalım.

2. Kahvaltıda olmazsa olmazın hangisi?

3. Günün yorgunluğunu atmak için hangi içeceği tercih edersin?

4. Toplu taşıma olarak en çok hangisini kullanıyorsun?

5. Peki aşağıdaki manzaralardan hangisi sana romanını yazarken ilham verirdi?

6. Son olarak sosyal bir insan mısın?

6. Son olarak sosyal bir insan mısın?

6.000!

6.000!

Sen roman yazsan kitabın 6.000 satar. İlk başta şunu söyleyelim ki bu sayı tabii ki dünyanın en çok satan kitaplarına göre biraz düşük. Ancak genel ortalamaya baktığımız zaman başarılı bir satış oranı bile diyebiliriz. Tabii ki bu dilini oturtamamış bir yazar olduğun anlamına gelmez. Aksine daha ağır daha ağdalı bir dille yazmayı sevdiğini söyleyebiliriz. Bu da senin daha elit bir kitleye hitap edip daha kaliteli işler ortaya çıkarttığını gösteriyor.

73.000!

73.000!

Sen roman yazsan kitabın 73.000 satar. Bu satış rakamı senin kendine özgü bir kitle oluşturduğunu gösteriyor. Mükemmel bir satış oranı olmasa da çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Zaten kendi kitlesini oluşturmayı başarabilen yazarların kötü olduğu kesinlikle söylenemez. Oldukça başarılısın ki kendi kitleni oluşturabilmişsin.

287.000!

287.000!

Sen roman yazsan kitabın 287.000 satar. Gerçekten çok iyi bir sayı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yaptığın işler ülke çapında oldukça beğeniliyor. Yurt dışına açılmak için sınırları oldukça zorluyorsun. Bir sonraki aşama senin için kesinlikle uluslararası alanda da adını duyurmak. Sendeki yetenek olduktan sonra bunu da başarabilmen işten bile değil.

609.000!

609.000!

Sen roman yazsan kitabın 609.000 satar. Bu da demek oluyor ki artık kitabın yabancı dillere çevrilmiş ve ünün ülke sınırlarını aşmış. Özellikle edebiyat alanında uluslararası çapta eserler yaratabilmek oldukça zor bir iş ancak sen bunu başararak bu konuda ne kadar yetenekli olduğunu zaten ispatlamışsın.

5.811.000!

5.811.000!

Sen roman yazsan kitabın 5.811.000 satar. Sadece ama sadece çok yetenekli yazarların ulaşabileceği bir sayı bu. Uluslararası edebiyat camiasında adın sıkça konuşulmaya başlamış ve kendine orada kalıcı bir yer edinmişsin bile. Ayrıca bu başarıyı sadece tek bir kitabında yakaladığını söylersek de yanılmış oluruz. Senin artık her kitabının aşağı yukarı bu satış rakamlarına ulaştığını da söylemeden geçmeyelim.

22.346.000!

22.346.000!

Sen roman yazsan kitabın 22.346.000 satar. Senin edebiyat alanındaki yeteneğin artık tartışılmaz. Dünyanın en iyi yazarları arasına ismini yazdırmışsın bile. Neredeyse bir sinema yıldızı kadar ünlü olduğunu söyleyebiliriz. Kim bilir belki de önümüzdeki birkaç yıl içinde Nobel Edebiyat Ödülü'nü bile alabilirsin.

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
355
191
106
97
41
24
13
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Şekerpare

onedionun gazına geldim roman yazıyorum an itibariyle

Ahmet Mehmet

Bana kahvaltıda ne yediğini söyle sana romanının ne kadar satacağını söyleyeyim :D

Resho

çayı seçiyorum 280.000 , diğer tüm seçenekleri aynı bırakarak birayı seçiyorum 5.8 milyon . Tamam ben de kullanıyorum ama ya gerçekten nedir bu Alkol'e karşı... Devamını Gör