Regl Dönemindeyken Tam da İhtiyacınız Olan Çikolata Yemiş Etkisini Yaratacak Birbirinden Keyifli Filmler

17PAYLAŞIM

Zaten hormonlarımız tavan yapmış şöyle güzel bir film çok iyi gelir...

1. Brooklyn

Regl döneminde bazen çok sinirli ve gergin olabiliyoruz. Bazen sinirden koltukları kemirdiğimiz, sevgilimize sataştığımız evde durduk yere kavga çıkardığımız bile oluyor. Böyle zamanlarda biraz sakinleşmeye, bizi durultacak, kendimizi iyi hissettirecek bir şeylere ihtiyaç duyuyoruz. Çikolata veya dondurma tabii ki önceliğimiz ama Brooklyn’i izlemek de sizde sıcak su torbasına sarılmış gibi bir etki bırakabilir.

2. Suffragette - Diren

Kadın olmak, dün de kolay değildi, bugün de kolay değil, yarın da kolay olmayacak. Bunu zaten her ay iliklerimize kadar hissediyoruz, canımızdan can çekilir gibi hissederken ayakta dimdik durabilmek bizim özel gücümüz; ya da diyette olsak da canımız deli gibi tatlı istese de kendimize hakim olabilmek bizim özel gücümüz. Suffragette'i izlerken kadın olmakla yeniden ve yeniden gurur duyacaksınız. Ay valla tüylerim diken diken oldu bak!

3. Love and Other Drugs

PMS dönemiyle reglinin ilk günü gelen o herkese sinir olma döneminde özellikle erkek arkadaşımızın hareketleri daha çok gözümüze batıyor, hatta işleri en uç noktalara kadar götürebiliyoruz. Bir de "sen regli mi oldun" diye sormasa iyi çocuk aslında ama gönlünü almak için en sevdiğin çikolatalı pastayı alıp gelince her şeyi affedip unutacak ve boynuna sarılacak kadar çok seviyorsun onu değil mi? İşte o aşk patlamasını ve sinir olmaları bu film çok iyi anlatıyor...

4. Friends With Benefits - Arkadaştan Öte

Regl olmuşsun, sinirin stresin yatışmış ama libidon tavan ama yapacak bir şey yok... Cipsini, çikolatanı, kahveni alıp, ekranın başına battaniye altında kurulmuşsun, keyfini yerine getirecek, güldürüp iç çektirecek bir filme ihtiyacın varsa Justin Timberlake ve Mila Kunis sana çok iyi gelecek eminiz.

5. The Dressmaker - Düşlerin Terzisi

Kadın olmak ne demek herkesten daha iyi biz biliyoruz ve çektiğimiz zorlukları en iyi biz kadınlar anlayabiliyoruz. Özellikle regl olunca hormonlarımız tavan yapıyor ve bazı şeylere bakış açımız daha keskin olabiliyor. The Dressmaker'ı izlerken çayınızı, kahvenizi, abur cuburunuzu yanınıza alın ve gücünüzü tekrar hatırlayın isteriz!

6. Chef - Şef

Siz de regl olunca tatlı tuzlu ne varsa yemek istiyor musunuz? Yemek yemek en büyük zaafımız haline geliyor böyle zamanlarda. Chef de adından anlayabileceğiniz üzere pes etmeyen, harikalar yaratan bir şefin hikayesi. Hem aradığınız motivasyonu hem de istediğiniz keyfi bu filmi izlerken bulacaksınız.

7. Period. End of Sentence

Regl yaşadığımız çevre ve zamanda dünyanın en doğal ve olağan durumu. En büyük derdimiz yiyemediğimiz tatlı, çikolata ya da erkek arkadaşımız olabilir. Ancak dünyanın bazı yerlerinde regl hala kocaman bir tabu. 2018'de En İyi Kısa Belgesel Oscar'ını alan bu filmi mutlaka izlemelisin.

8. Warm Bodies - Sıcak Kalpler

Kafada topuz, gözünde dünden kalma makyaj, elde sıcak su torbası... Düşününce biz de regl zamanı zombilere benzeyebiliyoruz. Ama zombilerin aksine regl olunca daha çok tatlı daha çok çikolata istiyoruz hep. Warm Bodies, paranormal romantik zombi komedi filmi. Yani aradığımız her şey bir arada!

9. I Am Not An Easy Man - Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim

Bazen, erkekler de regl olsun ve çektiğimiz şeyleri anlasınlar istiyoruz. Tatlı krizlerimizi, ağrımızı ya da hormonal değişikliklerimizi abarttığımızı düşündüklerinde dünya tersine dönse keşke diyoruz çoğu zaman! Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim filminde işte tam olarak bu oluyor: Çapkın, kaba ve tam bir hödük olan başkarakterimiz bir uyanıyor, dünya tersine dönmüş! Tüm kalıplar tersine dönmüş ve kadınlar erkeklerin dünyasında, erkekler kadınların dünyasında yaşıyor... İzleyip görelim.

10. No Strings Attached - Bağlanmak Yok

En iyi arkadaşlarınla aynı dönemde regl olmanın en iyi yanı, birlikte yataktan çıkmamak, birlikte bitkin olmak ve içinizden birine gelen cupcake’leri birlikte yemektir. Gerçek dostluk, gerçek pijama partisi budur. Regl olduğunda sana tatlı ve en sevdiğin grubun albümünü getiren sevgili ise, kız arkadaşı grubunu bile siler atar. Bağlanmak Yok filmi, ihtiyacın olan romantik komedi filmi.

11. Jeux d'enfants - Cesaretin var mı Aşka?

Hormonlarımız tavan, sevgiliyle kavga edip sinirlerimiz yatışsın diye çikolatalı pastamızı iki dilim şeklinde yiyip gelmişiz. Bize ne daha iyi gelebilir: Romantik bir film! Daha önce izlemiş olma ihtimalinizin çok yüksek olduğu bir Fransız klasiği Jeux d'enfants. İzlemediyseniz ya da izleyeli çok olduysa, şimdi açın izleyin, çok iyi gelecek!

12. Julie & Julia

Hayattan zevk almadığımız, her yerimizin şiş şiş olduğu, duygusal olarak hassas olduğumuz bir dönemdeyiz. Canımız sürekli yemek yemek istiyor, bizi mutlu eden tek şey artık erkek arkadaşımızın ilgisi değil çikolatalı bir pasta ya da profiterol! Motivasyona ihtiyacımız var, yataktan çıkmak istemiyoruz! Julie Powell da öyleydi, Julia Child'ın ise elinde harcanmaması gereken bir yeteneği vardı. Bu film sizi böyle gülmeye ihtiyacınız olduğu bir dönemde çok mutlu edecek...

Orkid'den sana bir mesaj var: Evde de konforlu ve rahat hissetmen için #OrkidHepYanında

Yumuşacık yapısı ve üstün korumasıyla Orkid Platinium İpeksi Kanatlar evde de seninle!
Banabak uygulamasından Orkid Platnium kazanmak için hemen tıkla !

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Sayın içerik hazırlayıcı, sen Suffragette filmini izledin mi? Bence izlemedin. Çünkü film insnaı çikolata yemiş değil zehir içmiş gibi hissettiriyor :((

Görüş Bildir