Pug Cinsi Köpeğini Kaybedince Bir Anda İki Köpekle Kalakalan Adamın Güldüren Macerası

-

Bir kayıp pug, dişi, ismi Bella! Bulunan bir pug, dişi, adı Bella-değil! Avustralya'nın bir sörf kasabasında geçtiğimiz hafta yaşanan olay önce üzüp sonra güldürenlerden! Sizler için Buzzfeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/bradesposito/th...

Sağda gördüğünüz Luke ve soldaki de erkek kardeşi. Yaklaşık 1 yıldır Avustralya'nın Culburra kentinde Bella isimli minnoşlarıyla birlikte yaşıyorlar.

Sağda gördüğünüz Luke ve soldaki de erkek kardeşi. Yaklaşık 1 yıldır Avustralya'nın Culburra kentinde Bella isimli minnoşlarıyla birlikte yaşıyorlar.
Sağda gördüğünüz Luke ve soldaki de erkek kardeşi. Yaklaşık 1 yıldır Avustralya'nın Culburra kentinde Bella isimli minnoşlarıyla birlikte yaşıyorlar.

Hayatın oldukça yavaş sürüp gittiği New South Wales'in Culburra kasabasında geçen hafta Luke'u çok üzen bir olay oldu.

Can dostları minik Bella haftasonu ortadan kaybolmuştu. 

Luke olayı şöyle anlatıyor; "Kahvaltı yaparken ön kapıyı açık bırakmıştık, bir ara heralde kapıdan sıvışıp kaçmış. Sonra da kovalamaca başladı."

Luke ve erkek kardeşi saatlerce Bella'yı aradılar. Yakınlarda oturan arkadaşlarına Bella'nın kayıp olduğu haberini verdiler. Tabi Facebook'ta da bir ilan açıldı ve bolca paylaşıldı.

İşte olaylar bu noktadan sonra karışıyor! Luke Neville "Eve geldik, birisi bu pug'ı bırakmış, bu Bella değil. Eğer bu birilerinin köpeğiyse bize haber verebilir mi?"

Luke'un arkadaşlarından biri bir ilanda pug cinsi bir köpek bulunduğunu okuyup, ilan sahibiyle iletişime geçiyor. Bir de bakıyor dişi bir pug! Hemen koşuyor köpeği alıyor ve Luke'un evine gidiyor.

Ama Luke evde yok, çünkü o da Bella'yı aramakla meşgul. O da köpeği Luke'un evine bırakıp oradan ayrılıyor.

Yaptığı yoruma bakılırsa Amy Loveday ilanı gören kişi! Prince Edward caddesinde bulunmuş bir köpek ilanı görmüş. Luke'un diğer arkadaşları ise telaş içinde, kimisi iyi dileklerini sunuyor kimisi yardımcı olacağını söylüyor.

Köpeği bulunup eve bırakıldığı için Luke hemen eve koşmuş ve köpeği sevmeye başlamış! Fakat o da ne; Bella sanki biraz farklı davranıyormuş.

Evet, hemen farkında varmışlar ki Luke'un evine bırakılan pug Bella değil!

Şaşırıp kalan Luke, pug cinsi bu kızın adını da Bella-değil koyuvermiş. Sonuçta kayıp bir köpek bulunduğu için sevinmiş ama kendi Bella'sı hala ortada yok!

Bella-değil ile de takılmışlar! Birlikte fotoğraflar çekip, snap'ler atmışlar. Görünüşe bakılırsa Bella-değil'in de keyfi yerinde!

O gecenin ilerleyen saatlerinde Luke, orman bekçisi ile iletişime geçmiş. Ellerinde Bella'nın tanımına uyan bir köpek olduğunu duyunca ertesi günü hemen koşup gitmiş.

"Bir pug gider biri gelir!"

Bir arkadaşı Luke'a biraz kızmış bu yorumu için; "Hiç komik değil Luke, en azından sen köpeğini buldun. Diğer pug ne olacak? O da çok tatlı."

Ama aynı gece Luke yine internet üzerinde başka bir kayıp pug ilanı görmüş. Köpeğin sahipleri her yerde onu arıyorlarmış. Luke hemen bu kişilerin Bella-değil'in sahipleri olacağını düşünüp iletişime geçmiş.

Ertesi sabah Bella-değil'in sahibi gerçekten gelmiş ve Luke'in iki pug'lı günleri sona ermiş!

Bella evinde kalırken, Bella-değil de onu aramaktan deliye dönmüş sahibiyle Culburra'nın diğer ucundaki evine dönmüş. 

Bu da Luke'un Bella ve Bella-değil macerasının hatıra fotoğrafı ve mutlu son!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ultraaowner

Ha?

savranca

bella & nobella

trane1

oooooo bellla ooooo bellla oooooo bellla diye bi şarkı vardı.

trane1

ipek-seker

şimdi bellamı degilmi ben anlamadım ?

hestia

Pewdiepie sandım lol

Görüş Bildir