Görüş Bildir
Haberler
PS4 Aylık Satışlarda Yeniden Xbox One’ın Önünde

PS4 Aylık Satışlarda Yeniden Xbox One’ın Önünde

Onedio Medya
12.09.2015 - 21:39

Yeni nesil konsol satışlarında PlayStation 4 hala lider olsa da Microsoft ve Sony arasında aylık konsol satışlarında müthiş bir rekabet yaşanıyor. Yaz aylarında yaptığı sıçramayla PS4’ün önüne geçen Xbox One kısa bir süre sonra liderliği yine Japon rakibine devretti. Sony’den gelen açıklamaya göre Ağustos ayının konsol satış lideri PS4 oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

PS4’ün başarısında yeni nesil konsol oyunlarının payı büyük. Activision’la yaptıkları iş birliği sonucu Call of Duty: Black Ops III‘ün PS4 tarihindeki en başarılı betalardan biri olduğunu aktaran Sony, Destiny: The Taken King ile bu başarıyı devam ettirmek istediklerini belirtti. Sony’ye geçilmesine rağmen Microsoft cephesinde de işler yolunda görünüyor. Microsoft, geçtiğimiz yılın ağustos ayına göre Xbox One satışlarının yüzde 26 artış kaydettiğini açıkladı.

İki isim de kesin rakamları açıklamadı ancak NPD’nin yayınladığı son güncel rakamlara göre PS4 ve PS3’ün toplam satış sayısı 34,4 milyon, Xbox One ve Xbox 360’ın toplam satış sayısı ise 23,4 milyona ulaştı.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
0
0
0
0
0
0