Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Prenses Yatağı Hazırlamak İçin Kolayca Yapabileceğiniz 14 Cibinlik Önerisi

1.6bPAYLAŞIM

Eski zamanlarda kullanım amacıyla günümüzde kullanım amacı fazlasıyla değişen cibinlikler, şimdilerde dekor amacıyla tercih ediliyor. Özellikle içinde hala minik bir kız çocuğu yaşatan ben gibi kadınlar cibinliklere bayılıyor. Gelin bu sefer kendi cibinliğimizi kendimiz yapıp kendimizi prenses ilan edelim!

1. Bir tülü basitçe süsleyerek başlayabiliriz!

Evet tülleri süslemek sandığınızdan daha kolay olabiliyor. Mesela yapacağınız ya da alacağınız minik ponponları tüllerin kenarına dikerek kocaman bir cibinlik yapabilirsiniz!

2. Işıl ışıl bir odaya ne dersiniz?

Yılbaşı süsleri piyasaya çıkmışken onları odanızı süslemek için de kullanabilirsiniz. Mesela iki küçük cibinlik yapıp içlerinden ışıl ışıl kabloları geçirebilirsiniz.

3. Peki ya evdeki eski perdeler değerlense?

Evdeki perdeleri değiştirmeye karar verdiniz ancak eski perdeleri atmaya da kıyamıyorsunuz. Bu durumda bir iki küçük değişiklikle odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tavana ve yatağınızın başına birer boru monte etmek hepsi bu.

4. Tam başınızın üzerinde pencere varsa siz tülleri asmayın!

Hem ışık girişini engellemiş olursunuz hem de başınızın üzerinde bir kalabalık yaratmış olursunuz. Bunun yerine fotoğraftaki gibi yatağınızın üzerine şık bir cibinlik yapın.

5. Yatağın tepesinde yer yoksa yaratmak size kalmış!

Mesela perdeleri astığımız o tahta borulardan küçük köşeler yapıp tülleri bu köşelerden takarak yatağınızın dört bir yanına cibinlik yapabilirsiniz!

6. Cibinlik olduktan sonra ışığa ne gerek var!

Kocaman cibinlikleri yatağınızın tepesinde toplayıp içlerinden renk renk ışıklı kablolar geçirerek mükemmel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

7. Daha klasik bir şeyler isterseniz...

O zaman düz beyaz tülü yatağınızın arkasında bir pencere varmışçasına iki parça halinde asabilir hatta çok bunaldığınızda iki taraftan perde mandallarıyla tutturabilirsiniz.

8. Biraz daha modern olsun diye düşünenler de buraya!

Bu sefer güneşlikler işin içine giriyor. Odanızı hareketlendirmek için daha renkli ya da desenli kumaşlar da seçebilirsiniz. Bu sefer yapmanız gereken şey ince uzun boruları yatağınızın çevresine monte etmek ve sonrasında dilediğiniz kumaşı yerlere kadar kestirmek. Eğer koyu renk kumaş seçerseniz gün ışığının sizi uyandırmayacağına emin olabilirsiniz.

9. Minikler için biraz doğal bir atmosfer yakalayabiliriz!

Sonbaharda çevrede bulduğunuz alın dalları odaya süs olarak alabilirsiniz. Doğal ve pastel renklerdeki kalın bir kumaş ile enfes bir cibinlik yapabilirsiniz.

10. Biraz uğraşsanız yatak başlığına bile ihtiyacınız kalmaz!

Evet yanlış okumadınız. Tahta dübellerler ve kalın kumaşlarla yatak başlığınızla birlikte bir cibinliğiniz olabilir. Yapmanız gerekenYatağınızın üzerine iki adet verev şekilde boru takmak ve kumaşı bu borulardan geçirmek hepsi bu!

11. Odanız çok ışık alıyorsa dünyanın en şanslı insanı sizsiniz!

Evet karanlık odalarda bu yöntem odanın daha da boğucu olmasına neden olabilir. Ancak odanız yeterince ışık alıyorsa, rengarenk ve desenli kumaşlardan enfes cibinlikler yapabilirsiniz.

12. Prenses olmak için sadece ince bir tül yeter...

Her minik kızın hayalinde yatan prenses olma hayali aslında sadece bir tül ile gerçekleşebilir. Tahta ya da metal bir çembere tülü geçirin ve yatağının tepesine asın. Dilerseniz tülün üzerine minik hayvanlı mandallar takarak odanın havasını değiştirebilirsiniz.

13. Eskileri hemen çöpe atmayın!

Mesela eski bir merdiven ya da portmanto emin olun farklı alanlarda iş görebilir. Mesela eski tahta bir merdiveni yatağınızın tepesine asarak cibinlik için uygun hale getirebilirsiniz. Halla merdivenin üzerine koyacağınız suntalarla orayı rafa bile çevirebilirsiniz.

14. Son olarak klasiklerden şaşmayanlar!

Klasik dekorasyonu sevenlerdenseniz yapmanız gerekenler çok basit. İlk olarak Beyaz bir tülü drape yapıp yatağınızın tepesine asın. Sonrasında dilediğiniz bir aksesuar ile tamamlayın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dreams_bonibon

prensesler gibiydim ben baba evinde pwöaljsoa

ahunaz

sanmıyorum göt kadar odada bunları yapabilecegimi:DDD

lxx

Prenses olabilecek son kişiyim belki ama ben de cibinlik kullanıyorum. Tabi amacım şirin görünmek değil, daha işlevsel amaçlara hizmet ediyor benimkisi. Siyah tül cibinlikler hem sivrisineklerin yaklaşmasını hem de ışığın gözünüze gözünüze girmesini engelliyor. Işıkta uyuyamayanlara tavsiye ederim.

yasminkoasg

bu tüller çok toz toplar kim uğraşacak amannn..

birinci-tekil-birey

Yeni gelinler, tatlı telaşlar görmesin bunları :)

Görüş Bildir