Görüş Bildir
Haberler
Pokémon Fanlarının Birinci Jenerasyonda En Çok Sevdiği 13 Pokémon

Pokémon Fanlarının Birinci Jenerasyonda En Çok Sevdiği 13 Pokémon

2000'li yılların başlarında bir çoğumuzun en sevdiği çizgi filmlerden olan Pokémon bir çocuğun ''ben Pokémon'um'' diyerek camdan atlamasıyla ülkemizde yasaklanmıştı. 24. anime sezonu ile birlikte devam etmekte olan Pokémon fanlarının birinci jenerasyonda en sevdiği 13 Pokémon'a birlikte bakalım...

Oylama ranker.com sitesi tarafından yapılmıştır.

Kaynak: https://www.ranker.com/list/best-gene...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

13. Charmander

13. Charmander

Charmander, ateş türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Doğduğu andan itibaren kuyruğunun ucunda bir alev yanar. Eğer bir gün bu alev sönerse ömrü de sona erecektir.

Charmander, listemize 13. sıradan girmektedir.

12. Zapdos

12. Zapdos

Zapdos efsanevi bir kuş Pokémon'dur. Bu Pokémon elektrik üzerinde tam kontrole sahiptir. Zapdos'un tüylerini birbirine sürttüğünde hemen ardından yıldırım düşeceği söylenir.

Zapdos, listemize 12. sıradan girmektedir.

11. Squirtle

11. Squirtle

Squirtle, su türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Kendini tehdit altında hissettiğinde uzuvlarını kabuğunun içine çeker ve ağzından su püskürtür.

Squirtle, listemize 11. sıradan girmektedir.

10. Dragonite

10. Dragonite

Dragonite, ejderha türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Büyük gövdesine rağmen Dragonite, ses hızından daha hızlı uçabilmektedir.

Dragonite, listemize 10. sıradan girmektedir.

9. Articuno

9. Articuno

Articuno, efsanevi bir kuş Pokémon'dur. Articuno'nun güzel mavi kanatlarının buzdan yapıldığı ve istediği zaman buzu kontrol edebildiği söylenir.

Articuno, listemize 9. sıradan girmektedir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

8. Charizard

8. Charizard

Charizard, ateş türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Charmander'in son evrimidir. Kayaları eritecek kadar sıcak ateş püskürtebilir.

Charizard, listemize 8. sıradan girmektedir.

7. Alakazam

7. Alakazam

Alakazam, psişik türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Abra'nın son evrimidir. İnanılmaz derecede yüksek bir zeka seviyesine sahip olduğu ve Alakazam'ın doğumdan ölüme kadar başına gelen her şeyi hatırladığı rivayet edilir.

Alakazam, listemize 7. sıradan girmektedir.

6. Blastoise

6. Blastoise

Blastoise, su türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Squirtle'ın son evrimidir. Ağır gövdesinin altında düşmanını ezer ve bir tehlike hissederse kabuğunun içine çekilecektir.

Blastoise, listemize 6. sıradan girmektedir.

5. Mew

5. Mew

Mew, psişik türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Mew'in bütün Pokémon'ların atası olduğu düşünülmektedir.

Mew, listemize 5. sıradan girmektedir.

4. Gengar

4. Gengar

Gengar, hayalet türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Gengar'ın dağlarda kaybolanların hayatlarını çalmak için karanlıktan çıktığı söylenir.

Gengar, listemize 4. sıradan girmektedir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

3. Gyarados

3. Gyarados

Gyarados, su türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Gyarados son derece agresif bir yapıya sahiptir. Saldırmaya başladığında kolay kolay durdurulamaz.

Gyarados, listemize 3. sıradan girmektedir.

2. Arcanine

2. Arcanine

Arcanine, ateş türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Arcanine tek bir günde koştuğu 6.200 mil ile bütün insanları hayranlığa uğratmıştır.

Memur Jenny'nin yol arkadaşı Arcanine, listemize 2. sıradan girmektedir.

Bonus: Ash'in Pikachu'su

Bonus: Ash'in Pikachu'su

Pikachu, Elektrik türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Ash ile Pikachu'nun ilişkisi berbat bir şekilde başlamış olsa da sonrasında 24 sezon ve filmler boyunca alt etmedikleri ne efsanevi Pokémon'lar ne de çok güçlü, evrimlerini tamamlamış Pokémon'lar kaldı.

Ash'in kadim dostu Pikachu, listemize bizim bonusumuz ve gönüllerimizin en güçlü şampiyonu olarak girmektedir.

1. Mewtwo

1. Mewtwo

Mewtwo, psişik türüne sahip birinci jenerasyon bir Pokémon'dur. Mewtwo, suç örgütü olan Roket Takımı lideri Giovanni tarafından Mew'in fosil DNA'sı kullanılarak insan eliyle klonlanan bir Pokémon'dur. Mew ile DNA'sı neredeyse aynı olsa da boyutu ve düzeni farklıdır.

Mewtwo, listemize 1. sıradan girmektedir ve 1. jenerasyonun en güçlü Pokémon'u olarak anılmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
16
16
4
4
3
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gerçek Oyunum

Ne demek Balbazar yok

Bozkurt

Ne varsa birinci nesilde vardı zaten. Nesil ilerledikçe heriflerin hayal gücü de tükendi sanırsam. Abuk sabuk pokemonlar yapmaya başladılar.

rcpbyrm

charmanderı nasıl sona attınız lan vicdansızlar ! ayrıca Charmeleon kısa sürmüştü sanırım ama asabi ergen davranışları güzeldi.