Görüş Bildir
Haberler
Pendik'teki Saldırganlara İlişkin Bir Karar Daha: 'Seydioğlu Baklava' Tabelaları Sökülecek

etiket Pendik'teki Saldırganlara İlişkin Bir Karar Daha: 'Seydioğlu Baklava' Tabelaları Sökülecek

Seyidoğlu Baklavaları'nın, içinde hamile kadının bulunduğu araca saldırı olayına ilişkin sahipleri tutuklanan 'Seydioğlu Baklava AŞ' ile isim benzerliğinden dolayı marka itibarının zedelenmemesi için yaptığı ihtiyati tedbir talebi kabul edildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bakırköy 1. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi, davacı Seyidoğlu Baklavaları avukatınca Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan'ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu'nda seyir halindeyken yol verme meselesi yüzünden saldırdıkları gerekçesiyle tutuklanan Hasan ve Hüseyin Sel'in sahibi olduğu 'Seydioğlu Baklava AŞ' hakkında yaptığı ihtiyati tedbir talebini kabul etti.

Her türlü marka kullanımına tedbir konuldu

Her türlü marka kullanımına tedbir konuldu

Mahkemece verilen ihtiyati tedbir kararında, davacı adına tescilli 'Seyidoğlu' markaları ile iltibas yaratacak kadar benzerlik arzeden 'Seydioğlu' firmasına ait yayınlar, hizmetler, mallar, ürünler, ambalajlar, tabela, ilan, reklam, broşür, afiş, tanıtım malzemesi, basılı kağıtlar, faturalar, ticari evrak ve internet alan adları da dahil olmak üzere her türlü marka kullanımın, internet üzerinden kullanılmasının tedbiren önlenmesine karar verdi.

Evraklar yed-i emine teslim edilecek

Evraklar yed-i emine teslim edilecek
İçeriğin Devamı Aşağıda

Davalı 'Seydioğlu Baklavaları AŞ'nin, davacı olan Seyidoğlu Baklavaları adına ait tescilli marka ile iltibas teşkil eden, markanın kullanıldığı tabelalarının tedbiren sökülmesine karar veren mahkeme, reklam vasıtası basılı evrak ve benzeri her türlü ürünün tedbiren toplatılarak yed-i emine teslimini kararlaştırdı.

Mahkeme, davacı avukatı tarafından 30 bin lira teminatın karar tarihinden itibaren 1 haftalık sürede yatırılması halinde, tedbir kararının uygulanması yönünde hüküm kurdu.

Saldırgan kardeşler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
689
147
82
6
5
5
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Lestat

Beter olun. O annenin bozulan psikolojisinin yanında yapılanlar az bile.

Pasif Kullanıcı

karara ek olarak "sökülen tabelalar iki kardeşin makatına gelişi güzel sokulacak" diye ek talepte bulunulsaydı keşke.

Alp Yasar

Simdi kendi kendine, alti ustu bi emniyet seridini kullaniyorduk konu nerelere geldi diyordur ahaha