Görüş Bildir

Pençe-Kilit Operasyonunda Şehit Olan Enes Özgül'ün Vasiyeti: 'Adımı Çocuk Esirgeme Kurumuna Verin'

Haberler
> Pençe-Kilit Operasyonunda Şehit Olan Enes Özgül'ün Vasiyeti: 'Adımı Çocuk Esirgeme Kurumuna Verin'

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 21 Haziran tarihinde yaralanan Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül'ün bugün şehit olduğu duyurulmuştu. Özgül'ün göreve gitmeden önce arkadaşına gönderdiği mesaj okuyanları duygulandırdı. 

Özgül, vasiyetinde adı ve soyadının yetiştirme yurduna verilmesini istedi.

Özgül, vasiyetinde adı ve soyadının yetiştirme yurduna verilmesini istedi.

Isparta Yetiştirme Yurdu'ndan ayrıldıktan sonra vatan sevdası için göreve başlayan Özgül'ün yetiştirme yurdundan bir arkadaşına göreve gitmeden önce attığı mesaj ortaya çıktı.

'Şehit olursam bu resimle duyuru yaparsın abi'

'Şehit olursam bu resimle duyuru yaparsın abi'

Şehit Enes Özgül'ün 15 Ekim 2019 tarihinde arkadaşına askeri üniformalı fotoğrafını atarak, “Şehit olursam bu resimle duyuru yaparsın abi' dediği ortaya çıktı.

Şehidin yetiştirme yurdundan öğretmenine de, “Ömer hocam kritik bir operasyona gireceğim Pençe-Kilit'te, sizden bir istirhamım şudur. Eğer şehit olursam adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kuruluşuna verilsin. Hocam orada büyüyen çocuklar şehit olma hayaliyle büyüsün. Sizleri hep sevdim hocam ve her zaman sevmeye devam edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin, hakkım varsa hakkım helal olsun” yazdığı öğrenildi.

Sosyal medya kullanıcıları şehidin vasiyetinin yerine getirilmesini istedi. 👇

Sosyal medya kullanıcıları şehidin vasiyetinin yerine getirilmesini istedi. 👇
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
133
23
15
3
2
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
nur

çok üzüldüm Allah rahmet eylesin ama vasiyetine katılmıyorum oralarda yetişen çocuklar şehit olma hayaliyle büyümesin.. daha güzel hayalleri olsun ve o hayal... Devamını Gör

Boran Bey

Kardeşim! Mecbur kalmadıkça savaş bir cinayettir! demiş Atatürk, hayatı savaş meydanlarında geçmiş bir komutan olarak şehid edebiyatı yapmamış, ülkesinin e... Devamını Gör

Mert Soylu

bu ne beee. şehit olma hayaliyle büyümek nedir, yazık. anti militarist çocuklar yetiştirin, savaş hayaliyle değil barış hayaliyle büyüsün çocuklar. şehitlik,... Devamını Gör

Drw Tr

Vatan müdafaası devreyi girince. Damarında Türklük kanı varsa. Silahı en başta sen alıp koşarsın. Bu coğrafyada antimilitaristlik olmaz norveç değil burası.

Fatih Birol

olan garibana oluyor. elbet bu düzen değişecek. kutlu tinin şad mekanın ucmağ olsun yiğidim.