Patronunuzdan Daha Zeki Olduğunuzu mu Düşünüyorsunuz?

0PAYLAŞIM

Çok ilginç cevaplar! 😱

Kaynak: https://www.entrepreneur.com/article/296...

Çoğu kişinin çalışanların moralini bozan, iletişim kurulamayan, öngörülemez ve korkutucu patronları olmuştur.

Bir araştırma patronunun liderlik şeklinden şikayetçi olan çok fazla kişi olduğunu göstermektedir. Peki liderlik şekli yanlış olan bir patronun şirkete etkisi ne olur ve patronundan şikayetçi olanların oranı nedir? Gelin bu soruların cevaplarına birlikte bakalım...

Kariyer sitesi Comparably 20 binden fazla teknoloji endüstrisi çalışanıyla anket yapmıştır.

Ankete katılan erkeklerin %31'i ve kadınların %39'u patronlarının şirket kültürlerine zarar verdiklerini söylemişlerdir. İlginç bir şekilde iş geliştirme ve idari işlerdeki çalışanların patronlarının şirket kültürüne zarar verdiğini söyleme oranları daha yüksektir. Bu oranlar sırasıyla %48 ve %47'dir. Bunun aksine insan kaynaklarında çalışanlarınsa sadece %21'i patronlarının şirket kültürüne zarar verdiğini söylemiştir.

18-25 yaş aralığındaki daha genç olan çalışanlar patronları hakkında en olumlu düşünen grup olmuştur.

Bu grubun sadece %27'si patronlarının şirket kültürüne zarar verdiğini söylemiştir. Bu konuda en olumsuz görüşlere sahip olanlar %38 oranla 56-60 yaşındaki çalışanlar olmuştur. Çalışanların patronlarının en çok geliştirmelerini istedikleri 5 özellik iletişim, güvenirlik, olumluluk, dürüstlük ve iş etiği olmuştur. Erkeklerin yarısı ve kadınların %48'i iletişimin önemli özellik olarak görmektedir.

Çalışanlara patronlarının şu anki işini kendilerinin daha iyi yapıp yapamayacakları soruluğunda erkeklerin %36'sı ve kadınların %34'ü daha iyi yapacaklarını söylemiştir.

Bunu yapabileceklerinden en çok emin olan grup %35 oranıyla 41-45 yaşlarındaki çalışanlardır. Eğitim geçmişinin de bu soruya yanıt verme konusunda rol oynadığı görülmüştür. Lise mezunu çalışanların %53'ü patronlarından daha iyi iş çıkaracaklarını söylerken lisans mezunu çalışanların %32'si aynı şeyi söylemiştir.

Ortalama olarak insanların kendileri patron olsaydı şirkette değişeceğini söylediği 3 şey olmuştur.

Çalışanların %33'ü bunların şirketin vizyonu ve stratejisi, %23'ü şirket kültürü ve çalışan maaşlarının arttırılması olacağını söylemiştir. Ancak yaş dağılımına bakıldığında 18-25 yaşları arasındaki genç çalışanlar vizyon ve stratejiyi en üste koymamışlardır. Genç çalışanların %24'ü daha iyi bir vizyon isterken %27'si daha yüksek ücret istediklerini söylemişlerdir.

Çalışanlara patronlarına olumsuz geri bildirim vermek konusunda rahat hissedip hissetmedikleri sorulduğunda erkeklerin %64'ü ve kadınların %58'i bu konuda rahat hissettiklerini söylemişlerdir.

Bu çalışma, çalıştığınız alanın patronunuza olumsuz geri bildirim verirken ne kadar rahat olacağınızı etkilediğini de göstermiştir. Mühendislik, müşteri hizmetleri ve yöneticilik pozisyonlarında çalışan kadınlar patronlarına olumsuz geri bildirim verirken rahatken iş geliştirme ve hukuk alanındaki kadınlar en az rahat olan gruplar olmuşlardır.

İnsan kaynaklarında çalışan erkekler olumsuz geri bildirim konusunda en rahat grupken hukuk departmanındaki erkekler bu konuda en az rahat olan grup olmuştur.

Yaş da bu konuda önemli bir faktör olmuştur. 36-40 yaşları arasındaki çalışanlar bu konuda rahat olduklarını söylerken 18-25 yaş arasındaki çalışanların daha az rahat oldukları görülmüştür. Genç çalışanların %60'ı bu konuda rahat olduklarını söylemiştir.

Bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.👇

Başarıya Ulaşmak İsteyen Herkesin Mutlaka Hayatına Adapte Etmesi Gereken Nitelikleri Açıklıyoruz - onedio.com
Başarıya Ulaşmak İsteyen Herkesin Mutlaka Hayatına Adapte Etmesi Gereken Nitelikleri Açıklıyoruz - onedio.com
Patronuyla İyi Geçinmek İsteyen Herkesin Aklına Mıh Gibi Kazıması Gereken Altın Değerindeki İletişim Tüyoları - onedio.com
Patronuyla İyi Geçinmek İsteyen Herkesin Aklına Mıh Gibi Kazıması Gereken Altın Değerindeki İletişim Tüyoları - onedio.com
Üniversite Diplomasına Sahip Olmadan da Para Kazanmanın Mümkün Olduğunu Gösteren 15 Kazançlı İş - onedio.com
Üniversite Diplomasına Sahip Olmadan da Para Kazanmanın Mümkün Olduğunu Gösteren 15 Kazançlı İş - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir