Patronlara Özel Test: İşini Büyütecek Tavsiyeyi Veriyoruz!

-
Abone ol

Eğer kendi işinin patronuysan, bu testi mutlaka çözmelisin!..

1. İlk sorumuz: Yabancı dil biliyor musun?

Evet, akıcı hem de. Ne sandın 😉
Birden fazla yabancı dil biliyorum 😎
Derdimi anlatacak kadar işte 😌
Bi' türlü öğrenemedim gitti 😞

2. Pekiii, bugün yurtdışına açılacak olsan, burası neresi olurdu?

Rusya
Orta Doğu/Arap Dünyası
Orta Asya
Avrupa
Çin
Latin Amerika

3. Şimdi de yıllık cironu öğrenelim!

1 - 100.000 TL
100.000 TL - 500.000 TL
500.000 TL - 1 Milyon TL
1 Milyon TL - 5 Milyon TL
5 Milyon TL - 15 Milyon TL
15 Milyon TL - 40 Milyon TL
Belirli bir cirom yok.

4. O zaman... Yanında kaç kişi çalıştırıyorsun?

1-10
11-30
31-60
61-100
101-150
151-250
Yalnız çalışıyorum ben.

5. Hangi sektördesin?

6. Şimdi biraz da senin kişiliğini öğrenelim! İçe dönük mü, yoksa dışa dönük bir kişiliğin mi var?

İçe dönük
Dışa dönük

7. Alanından, sektöründen mutlu musun?

Çok memnunum.
Bizim işler bitti, yoksa memnunum.
Acil sektör değiştirmem lazım, ben bu değilim!

8. Son soru da kişiliğinle alakalı: Senin iş adamlığını/kadınlığını tanımlayan kelime şunlardan hangisi?

Hayalleri olan
Gerçekçi
Girişken
Garantici

Senin için büyük düşünme zamanı!

Anladığımız kadarıyla, sen olmuşsun. İşin gücünde ne yapman gerektiğini çok iyi billiyorsun; hatta şöyle diyelim: Alanında memleketteki en bilge, en kalifiye insanlardansın. Bu yüzden sana vereceğimiz tavsiye diğerlerinden bir tık ötede: Sen büyük düşünmeli, vizyonunu geniş tutmalısın! Çünkü kartalla, pirenin görüş alanı bir değil! İşini acayip yerlere götürecek fırsat, vizyon, tecrübe ve en önemlisi potansiyel var sende! İnanıyoruz sana şampiyon!..

Dünya senin için bir ülke olmalı: Yurtdışına açıl!

Bu ülkede çok çok büyük fırsatların olduğu su götürmez bir gerçek! Ancak burayı dünyayla kıyasladığında devede kulak kalır. Dünya çok büyük ve fırsatları engin. Ve şöyle düşün: Orada rekabet edeceklerin sen dönerken gidiyorlardı :) Korktuğunu, oranın kültürünü-insanını tanımadığını düşündüğünü biliyoruz; fakat emin ol insan insanın kurdudur: İki günde çözersin. Hem insan insana da benzer. Kısaca senden bir tık daha büyük düşünmeni, global oynamanı bekliyoruz. Almadan gelme dünyayı, ey fatih :)

Unutma: Her zaman yolun başındasın!

Verdiğin cevaplara göre senin işini herkesten daha fazla sevdiğini anlıyoruz. Senin aslında olayın bu: Sanki işe daha bugün başlamış gibi heveslisin. Sana vereceğimiz nacizane tavsiye bu isteği bir an bile kaybetmemen. Kariyerini bir yol olarak düşünürsek, sen o yolun başındasın: Bu seni hep ayık ve zinde tutacaktır. Sürekli ara, sürekli araştır; bazen çamurlu yollara girebilirsin ve yavaşlayabilirsin. Ama yol hep gider ve ilerler, unutma ;)

Yeni ortaklıklara açık ol!

Verdiğin cevaplara göre, iş konusunda biraz tıkandığını hissettik. Öncelikle senden bunu herkesin, en büyüklerin, en ilham verici insanların bile başına geldiğini unutmamanı istiyoruz. Bu dar boğazdan kurtulmanın yolu ise yeni ortaklıklara kapı açman. Bu zamana kadar iş hayatında kötü tecrübelerin olmuş ve bu fikre mesafeli durduğunu biliyoruz; amma velakin eğer sen kendine güvenip sezgilerin ve aklının bileşkesinde kararlar alırsan, en doğrusunu seçeceğine eminiz. Kısaca zaman, yeni ortaklıklarla büyüme zamanı...

Anahtar sözcükler: Risk ve Cesaret!

Verdiğin cevaplara göre, senin biraz gelenekçi biraz da garantici bir çalışma yapın olduğunu hissettik. Bu çoğu zaman sana kazandırdı. Ama zaman biraz risk biraz da cesaret zamanı. Aklındaki o projeleri hayata koyman gerekiyor kıymetli dostumuz. Denemekten ne zarar çıkar. Hadi çok kötü gitti diyelim ve her şey tepetaklak oldu; nolcak ki sanki?! Hareket, yerinde saymaktan her daim daha iyidir!..

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Unutma: Her zaman yolun başındasın!

hazar-caygec

Dünya senin için bir ülke olmalı: Yurtdışına açıl! Dünya senin için bir ülke olmalı: Yurtdışına açıl! Bu ülkede çok çok büyük fırsatların olduğu su götürmez bir gerçek! Ancak burayı dünyayla kıyasladığında devede kulak kalır. Dünya çok büyük ve fırsatları engin. Ve şöyle düşün: Orada rekabet edeceklerin sen dönerken gidiyorlardı :) Korktuğunu, oranın kültürünü-insanını tanımadığını düşündüğünü biliyoruz; fakat emin ol insan insanın kurdudur: İki günde çözersin. Hem insan insana da benzer. Kısaca senden bir tık daha büyük düşünmeni, global oynamanı bekliyoruz. Almadan gelme dünyayı, ey fatih [ corona virüsü varken ASLA]

Görüş Bildir