Oyuncuları, Konusu ve Kurgusu Bir Yana Gönlümüzü Fetheden Masumlar Apartmanı Müzikleri

0PAYLAŞIM

Bildiğiniz gibi son zamanların en çok izlenen dizilerinden biri Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitabından uyarlanan Masumlar Apartmanı. Her hafta ayrı bir şekilde konuşulan dizi konusunun farklılığıyla herkesi mest etti etmesine ama Masumlar Apartmanı şarkıları da bir ayrı sevildi. Gelin Masumlar Apartmanı dizi müziklerine beraber göz atalım.

1. BaBa ZuLa - Bir Sana Bir de Bana

Sözleri Nilgün Öneş’e ait, vokallerinde Brenna Mac Crimmon bulunan bir Baba Zula şarkısı. İlk olarak 2002 yılında Biz Size Aşık Olduk dizisi için yapılmış olup sonrasında sayısız dizi ve filmde de yer almış.

2. Barış Diri - Derinden

Dizinin 21. Bölümünde yayınlanan Derinden şarkısının sözleri ile Barış Diri dinleyicileri mest etti.

3. Tansel Öngel - Ela Gözlüm

Safiye’nin çocukluk aşkı Naci edebi yönüyle biliniyordu. Ayrı kaldıkları süreçte saz çalmayı öğrenen Naci, Safiye için Ela Gözlüm adlı türküyü söyledi. Dizi de Naci’yi Tansel Öngel , Safiye’yi ise Ezgi Mola canlandırıyor.

4. Sezen Aksu - Ben de Yoluma Giderim

Masumlar Apartmanı 4. Bölümde çalan şarkı seyircileri ekrana kitledi. Bu şarkının sahibi Sezen Aksu’dan başkası değil. Kompozisyon ise Erman Arda’ya ait.

5. Gökçe Kılınçer - Bir Başka Sevgiliyi

Erol Büyükburç’un sesinden dinlemeye alışık olduğumuz parçaya bu sefer de Gökçe Kılınçer yorumlamış. Sözleri, Hulki Saner’e ait olan parça Masumlar Apartmanı 10. Bölümde karşımıza çıkıyor.

6. Cem Adrian & Hande Mehan - Sen Benim Şarkılarımsın

Masumlar Apartmanı yeni bölümünde seslendirilen Sen Benim Şarkılarımsın dinleyenleri yine yürekten etkiledi. Birbirinden ilginç hayat hikayelerini konu alan Masumlar Apartmanı’nda 14. Haftada Cem Adrian & Hande Mehan düeti izleyiciye dinletildi. Şarkının orjinali İlhan Şeşen’e ait.

7. Farah Zeynep Abdullah - Gidiyorum Bu Şehirden

Söz ve müziği Sezen Aksu’a ait olan şarkıyı bir radyo yayını sırasında Farah Zeynep Abdullah’tan dinlemiştik. Seyirciden tam not alan bu performansı sizinle paylaşıyoruz.

8. Tansel Öngel - Ölüme Dair Konuşmalar

Masumlar apartmanı 17. Bölümde Tansel Öngel’in seslendirdiği Turgut Uyar şiiri çok konuşuldu.Dizide ayrıca yine “Büyük Saat” kitabından “Ölüme Dair Konuşmalar 2” ve “Bir Gün Sabah Sabah” şiirlerini de Naci karakterini oynayan Tansel Öngel okudu. Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Büyük Saat” kitabı, dizide Uyar’ın şiirlerinin okunmaya başladığı aralık ayından bu yana 3 baskı daha yaptı.

9. Zuhal Olcay - Yalnızlığım

14. Bölümde karşımıza çıkan şarkının sözleri Mehmet Teoman’a ait, seslendiren ise Zuhal Olcay.

10. Alp Yenier - Özgürlük

11. Sezen Aksu - Doymadım Doyamadım

Safiye'nin ilk ve tek aşkı Naci yıllar sonra ortaya çıktı. Safiye'nin oturduğu apartmanının karşısındaki otele aşınan Naci, eski aşkıyla yüz yüze geldi. Naci bir akşam klarnetini eline alarak Sezen Aksu'nun Doymadım şarkısını çaldı. Bu şarkıyı duyan Safiye lise yıllarına geri döndü ve gözyaşlarına boğuldu.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir