Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Organlarınızı Satmak İsterseniz Kazanabileceğiniz Para Sizi Biraz Şaşırtacak!

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Hayır, bedenlerimiz elbette alınıp satılmak için değil... Ancak insan vücudundaki organların ve enerjinin ederini merak ettik ve sizler için araştırdık. İşte paha biçilmez vücutlarımızın paha biçilen kısımlarının kara borsadaki fiyatları:

Kornealarımız bir numune ya da nakil işlemi için kullanılacağı zaman yaklaşık 67,540 TL ediyor.

Akciğerlerimiz ise biraz daha tuzlu. Nakil işlemlerinde akciğerlere biçilen ortalama değer 927,552 TL.

Satılan organların en meşhuru olan böbreklerin değeri ise aynı değerlendirmeye göre 472,781 TL.

Yaşadığınız sürece iskeletinizin tamamını satmanız elbette imkânsız; ancak yapılan tahmini hesaplamalara göre iskeletinizin değeri 22,513 TL.

Bize can veren ve yaşamın kaynağı olan kalbimiz ise bu önemli görevine uygun olarak birazcık tuzlu: 1,913,639 TL.

Meşhur deyimi yanıltır şekilde herkesin ciğeri beş paradan fazla ediyor. Kıymetli organımız karaciğerin değeri 468,278 TL.

Yaşamımızın taşıyıcısı olan kanımız da oldukça değerlidir. Yapılan değerlendirme, yarım litre kanın 1,013 TL değerinde olduğunu göstermiştir.

En önemli koruyucumuz olan cildimizin fiyatı ise 6 santimetrekare için 27 TL'dir.

Elbette vücut kısımları yalnızca numune ya da nakil için satılmıyor. Hepimizin hatırlayacağı "Body Worlds" ve benzeri sergiler için satışı yapılan vücut parçalarının değeri ise şu şekilde:

İnsan kafasının bir kısmının sergilenmek üzere alındığı fiyat 5,418 TL.

Bedenden alınan boylamasına bir kesitin fiyatı ise 54,180 TL.

Sergi için alınan ve sigara içen bir insana ait olan akciğerlerin fiyatı 13,003 TL.

Body Worlds sergisinin bir el için verdiği para ise 668 TL.

Şimdi de gelelim vücudumuzda bulunan metallerin değerine...

70 kilogram ağırlığındaki bir insanın vücudunda 0.2 miligram altın bulunuyor. Bu miktarda altının satış fiyatı 0.0299 TL.

Vücutlarımız aynı zamanda 1.75 miligram platin barındırıyor. Bu miktardaki platinin değeri ise 0.00002 TL.

Vücudumuzda bulunan bir başka metal ise bakırdır ve vücudumuzdaki ortalama miktarı 0.00003795 miligramdır. Bu miktarda bakırın değeri ise 0.00001 TL.

Gelelim vücudumuzun sahip olduğu enerjiye...

Vücudumuzun ürettiği elektrik, 100 watt'lık bir ampulü 24 saat boyunca çalıştırabilecek güçtedir. Bu da yıl bazında hesaplandığında 557.478 TL'lik elektrik harcamasına denk gelmektedir.

Ortalama bir insanın bir günde attığı adım sayısı 3,500, gittiği mesafe ise 1.75 kilometredir. Bu da yılda yaklaşık 639 kilometreye denk gelmektedir. Bu mesafeyi arabayla giderseniz yapacağınız yakıt masrafı ise 230 TL'dir.

Son olarak gelelim beynimize...

Beyinlerimizin 100 terabayta kadar bilgi saklayabildiği düşünülmektedir. Bu da 4 terabayt bilgi saklayan modern hard disklerin 25 katıdır. Bu hesapla beyinlerimizin saklayabildiği bilginin değeri 11,245 TL'dir.

Artık bedeninizi daha çok sevebilirsiniz. Çünkü o en mükemmel ve en kıymetli makinedir... 😍

Maddi gelirleri bir kenara bırakarak başka insanlara umut olabilmek için organ bağışında bulunabildiğinizi de unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
doctormcmahon-gary

Merhaba Bağışçılar Bu (Mcmahon hastane hizmetleri Hindistan) Dünyanın bir yerinden gelen bağışçılardan böbrek almak için buradayız. Dr McGmahon Gary böbrek nakli specalist Paranızı böbrek almak için bir fırsat arıyoruz. Finansal çöküşünün ve ne yapacağınız bilmiyorsunuz Devam etmek, sağlık ve sağlık için bir sağlık sigortası. Benim adım Doktor McMahon. Klinik hizmetlerde nefrolog. kliniğimiz Böbrek cerrahisini uzmanlaşır ve tedavi ederiz. Böbreklerin yuvası ve nakli Bağışçı Hindistan, türkiye, nijerya, amerika birleşik devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt, Amerika Birleşik Devletleri, Astria, Almanya, malysia, libya, ispanya Böbrekleri satmak veya satın almakla lütfen E-posta yönlendirebilirsiniz. Correo electrónico: doktormcmahonhospitalservices@gmail.com +446578878990 +16746554576 NOT tüm bağışçılarımız bu konuda primay ödevimizdir Saygılarımla, Dr. McMahon Gary ...............

doctormcmahon-gary

Olá Doadores, Isso é (serviços hospitalares Mcmahon Índia) Estamos aqui para obter rins de doadores vindos de qualquer lugar do mundo Se eu quiser comprar por isso, se você é sério para comprar a nossa clínica compra por 400 000 USD eu sou especista especialista em transplante de rim Dr. Mcmahon Gary Estamos à procura de uma oportunidade para comprar o seu rim por dinheiro Devido ao colapso financeiro e você não sabe o que fazer Vá em frente, entre em contato conosco hoje e vamos oferecer uma boa assistência médica e também uma boa quantidade de dinheiro para o rim. Meu nome é doutor McMahon Nefrologista em serviços clínicos. nossa clínica Somos especializados e tratamos de cirurgia renal. Comprar e transplantar rins Correia eletrônica: doctormcmahonhospitalservices@gmail.com +446578878990 +16746554576 NOTA todos os nossos doadores estão cuidando porque esta é a nossa primeira tarefa Atenciosamente, Dr. McMahon Gary ...

umar-shetty

Böbreğinizi 800.000 ABD $ satmak ister misiniz? Sensin Paranızı para için satmak için bir fırsat arıyoruz Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz Yapın, bugün bize ulaşın ve size iyi teklif edeceğiz Böbrek için para miktarı. Benim adım Doktor UMAR UMAR Kliniğinde nefrologum. Kliniğimiz Böbrek Cerrahisinde uzmanlaştık ve tedavi ediyoruz. Böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu Karşılık gelen donör Biz Hindistan, fransa, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt bulunmaktadır Böbreklerinizi satmakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin. Email: doctorumarclinic@gmail.com İçtenlikle DR UMAR.

konfam-newton-ruddy

Herkese merhaba. Benim adım Dr Kate Adams, Üniversite Hastaneleri Bristol NHS Vakfı Vakfı'nda bir Phrenologistim. Hastanemiz, Böbrek Cerrahisi'nde uzmanlaşmıştır ve aynı zamanda, uygun bir donörle birlikte, böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu ile de ilgilenmekteyiz. Biz Dubai, Türkiye, İngiltere'de bulunmaktadır. Böbrek satın almak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com Saygılarımla Dr Kate Adams Telefon Numarası: +2348146161694

konfam-newton-ruddy

Herkese merhaba. Benim adım Dr Kate Adams, Üniversite Hastaneleri Bristol NHS Vakfı Vakfı'nda bir Phrenologistim. Hastanemiz, Böbrek Cerrahisi'nde uzmanlaşmıştır ve aynı zamanda, uygun bir donörle birlikte, böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu ile de ilgilenmekteyiz. Biz Dubai, Türkiye, ABD, Malezya bulunmaktadır. Böbrek satın almak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com Saygılarımla Dr Kate Adams Telefon Numarası: +2348146161694

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Altın
Görüş Bildir