Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Organlarınızı Satmak İsterseniz Kazanabileceğiniz Para Sizi Biraz Şaşırtacak!

-

Hayır, bedenlerimiz elbette alınıp satılmak için değil... Ancak insan vücudundaki organların ve enerjinin ederini merak ettik ve sizler için araştırdık. İşte paha biçilmez vücutlarımızın paha biçilen kısımlarının kara borsadaki fiyatları:

Kornealarımız bir numune ya da nakil işlemi için kullanılacağı zaman yaklaşık 67,540 TL ediyor.

Akciğerlerimiz ise biraz daha tuzlu. Nakil işlemlerinde akciğerlere biçilen ortalama değer 927,552 TL.

Satılan organların en meşhuru olan böbreklerin değeri ise aynı değerlendirmeye göre 472,781 TL.

Yaşadığınız sürece iskeletinizin tamamını satmanız elbette imkânsız; ancak yapılan tahmini hesaplamalara göre iskeletinizin değeri 22,513 TL.

Bize can veren ve yaşamın kaynağı olan kalbimiz ise bu önemli görevine uygun olarak birazcık tuzlu: 1,913,639 TL.

Meşhur deyimi yanıltır şekilde herkesin ciğeri beş paradan fazla ediyor. Kıymetli organımız karaciğerin değeri 468,278 TL.

Yaşamımızın taşıyıcısı olan kanımız da oldukça değerlidir. Yapılan değerlendirme, yarım litre kanın 1,013 TL değerinde olduğunu göstermiştir.

En önemli koruyucumuz olan cildimizin fiyatı ise 6 santimetrekare için 27 TL'dir.

Elbette vücut kısımları yalnızca numune ya da nakil için satılmıyor. Hepimizin hatırlayacağı "Body Worlds" ve benzeri sergiler için satışı yapılan vücut parçalarının değeri ise şu şekilde:

İnsan kafasının bir kısmının sergilenmek üzere alındığı fiyat 5,418 TL.

Bedenden alınan boylamasına bir kesitin fiyatı ise 54,180 TL.

Sergi için alınan ve sigara içen bir insana ait olan akciğerlerin fiyatı 13,003 TL.

Body Worlds sergisinin bir el için verdiği para ise 668 TL.

Şimdi de gelelim vücudumuzda bulunan metallerin değerine...

70 kilogram ağırlığındaki bir insanın vücudunda 0.2 miligram altın bulunuyor. Bu miktarda altının satış fiyatı 0.0299 TL.

Vücutlarımız aynı zamanda 1.75 miligram platin barındırıyor. Bu miktardaki platinin değeri ise 0.00002 TL.

Vücudumuzda bulunan bir başka metal ise bakırdır ve vücudumuzdaki ortalama miktarı 0.00003795 miligramdır. Bu miktarda bakırın değeri ise 0.00001 TL.

Gelelim vücudumuzun sahip olduğu enerjiye...

Vücudumuzun ürettiği elektrik, 100 watt'lık bir ampulü 24 saat boyunca çalıştırabilecek güçtedir. Bu da yıl bazında hesaplandığında 557.478 TL'lik elektrik harcamasına denk gelmektedir.

Ortalama bir insanın bir günde attığı adım sayısı 3,500, gittiği mesafe ise 1.75 kilometredir. Bu da yılda yaklaşık 639 kilometreye denk gelmektedir. Bu mesafeyi arabayla giderseniz yapacağınız yakıt masrafı ise 230 TL'dir.

Son olarak gelelim beynimize...

Beyinlerimizin 100 terabayta kadar bilgi saklayabildiği düşünülmektedir. Bu da 4 terabayt bilgi saklayan modern hard disklerin 25 katıdır. Bu hesapla beyinlerimizin saklayabildiği bilginin değeri 11,245 TL'dir.

Artık bedeninizi daha çok sevebilirsiniz. Çünkü o en mükemmel ve en kıymetli makinedir... 😍

Maddi gelirleri bir kenara bırakarak başka insanlara umut olabilmek için organ bağışında bulunabildiğinizi de unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
michael-cervantes

Merhaba, şu anda türkiye'de her ilde şirketimizde yeni acentalar ve elemanlar işe alıyoruz. İlgili kişi daha fazla bilgi için şimdi bizimle iletişime geçmelidir. Şu anda her ilde 7 ajana ihtiyacımız var, bugün başvuruda bulunacaksınız ve dikkate alınacak. aylık maaş: 1200 dolar, ABD doları cinsinden ödenir. iletişim e-posta adresi: info.service.agents11@gmail.com

ella-brenton

Merhaba, şimdi acil donörlere ihtiyacımız var. sperm, yumurta, böbrek, karaciğer donörü olmaya hazırsanız veya böbrek almak istiyorsanız hemen hastaneye başvurun: Drellahospital@gmail.com Bu, satmak / satın almak ve böbrek bağışlamak için doğru yerdir

jason-marvin

DR LUCAS, BIDNEY ALINAN EN İYİ HASTANE'DİR. BUGÜN UYGULAYIN VE PARA'NIZI ALIN. 18 ila 45 yaşlarında makul bir ücret karşılığında bir böbrek bağışlamak isteyen yeterli insanlara ihtiyacımız var. İlgili herhangi bir kişi, daha fazla işlem için en kısa sürede iletişime geçmelidir. Daha fazla bilgi için lütfen e-posta: (lucasgrantfirm@gmail.com) 0r webs: https://doctorlucashospital.webs.com/ Adı: Dr Lucas Hastane Adı: Lucas Grant Hastanesi Email: lucasgrantfirm@gmail.com ağlar: https://doctorlucashospital.webs.com/

mazlum-kurtcebe

05076830051 aramısınız?

doctormcmahon-gary

Merhaba iyi günler arkadaşlar Ben Doktor Mcmahon Gary Eğer böbreğini satmak istiyorsan Paranızı para için satmak için bir fırsat arıyoruz Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz   o zaman bugün bize ulaşın ve size iyi teklif edeceğiz Böbrek için para miktarı. Benim adım doktor mcmahon gary Ben doktormcmahonhospitalservices bir Nefrologyum. Kliniğimiz Böbrek Cerrahisinde uzmanlaştık ve böbrekleri de tedavi ediyoruz.   böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu Karşılık veren bağışçılar her bir organı 550 000 USD karşılığında alıyor NOT: Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt, Birleşik Devlet, Astria, Almanya malysia libia ispanya Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. E-posta: doctormcmahonhospitalservices@gmail.com SAYI: +1609 8567 987 +44 768 8987 898 +347 8788 9990 Saygılarımızla Dr Mcmahon Gary

mazlum-kurtcebe

05076830051 aramısınız?

abu-nayif-abu-nayif

Böbreğini para için satmak istiyor musun? Hastanemiz böbrek cerrahisi / transplantasyonu ve diğer organ terapilerinde uzmanlaşmıştır ve pasaportlu veya pasapsız O + ve A + ve B + böbrek vericilerine ihtiyaç duyacaktır ve size 850 liraya teklif vereceğiz. . Herhangi bir irtibat kişisi kibar olmalı. Bize e-posta ile ulaşın: [samuelstephen1009@gmail.com] veya WhatsApp +2349039642413

mazlum-kurtcebe

05076830051?

Başlıklar

Altın
Görüş Bildir