On Numara İngilizce Konuşabilen İnsanların Bildikleri 12 Şey

-
Abone ol

İngilizce bilmenin gerekliliğini zaman zaman hepimiz hissediyoruz. Bazen bir iş başvurusu sırasında bazen de yeni biriyle tanışırken gerekli oluyor. Hayatın her alanında bilenler bilmeyenlerden 1-0 önde. Bir de on numara İngilizce konuşabilenler var ki, onlar her durumda farklarını ortaya koyuyor.

İşte; "On Numara İngilizce Konuşabilen İnsanların Bildikleri 12 Şey". 😏

1. Dizileri ya da filmleri alt yazılı veya dublajlı izlemek zorunda değillerdir. Orijinal dillerinde izlemenin haklı gururunu yaşarlar.

Kafasına göre çeviri yapanları okumaya son. 😏

2. Yol soran yabancı turistlere dertlerini bağırarak anlatmaya çalışmazlar. Sakin sakin gidecekleri yeri tarif ederler.

"Yaaav işte GO GO GO, SONRA SOLA SAP. Sonra yine GO GO GO abiciğim!" 😂

3. Yurt dışına çıktıklarında hiçbir zaman zorluk çekmezler. Her yerde herkesle kolayca anlaşabilirler.

"Dil bilmiyorum diye, şu sınırdan kolumu bile çıkartamıyorum valla. 😰"

4. Yabancı şarkılara eşlik ederken biliyormuş gibi dudak oynatmak zorunda kalmazlar. Başından sonuna kadar şakır şakır şarkıyı söyleyebilirler.

"Eğleniyor muyuz? Yaa var ya sen tam bir crazysin adamıım! Hadii koopp! 😂"

5. CV'lerinde yabancı dil seviyesini belirtirken yalan söylemek zorunda kalmazlar. Kendilerinden emin bir şekilde "Advanced" kutucuğunu işaretler.

"Hmm intermediate var upper intermediate var. Bir de advanced var. Hangisini işaretlesem acaba? Ortadakini işaretleyeyim ya. Orta iyidir. 😏"

6. Barda tanıştıkları Erasmuslu öğrencilerle muhabbet etmeye çalışırken cümle kuracağım diye pot kırıp bir bardak alkolle yıkanmak zorunda kalmazlar.

"Are you Cola?", "Are you Disco?"

"Disco diyorum disko. I know very good disco. Gidek mi? 😎"

7. Yabancı müşterilerden gelen İngilizce maili anlamak için 120 dakika boyunca ekrana kilitlenip kalmazlar. O maile en güzel cevabı anında verirler.

"Google Translate'e atıp çat pat anladık diyelim de geri ne cevap yazcaz oğlum yaa? 😱"

8. Her bulduğu kıyafeti üstüne geçirmezler. Önce üstünde ne yazıyor bir bakar, ona göre giyip giymemeye karar verirler.

Sonra 50 yaşında Bad Girl şapkası giyen amca olup millete rezil olmak var işin ucunda. 😁

9. Aradıkları makalenin Türkçe çevirisini bulmak için internette kılı kırk yarmazlar. Buldukları İngilizce metinden faydalanmanın gururunu yaşarlar.

"Arıyorum arıyorum yok. İngilizce de bilmiyorum" derdini yaşamazlar. 😌

10. İleride bildikleri İngilizceyi çocuklarına öğreterek onların hayata 1-0 önde başlamasını sağlayabilirler.

"Heyytt bee, babasının oğlu. Nasıl da ingilizce konuşuyor bu yaşta. 😎"

11. Çoğunluğun İngilizce konuştuğu bir ortama girdiklerinde dut yemiş bülbüle dönüp önlerindeki bardağa bakmazlar. Herkesle konuşacak bir şeyler bulurlar.

"Eee? Sizin where are you fromdu canım? 😳"

12. İş görüşmesinde, İnsan Kaynakları Uzmanı "Hadi mülakata İngilizce devam edelim." dediğinde kilitlenip kalmazlar. Üstün İngilizceleriyle İnsan Kaynakları Uzmanını bile utandırırlar.

"Oldu o zamaaan... Bana müsaade. Geç oldu. Evde çoluk çocuk falan bekler. 😅"

Sen de o çok istediğin işi daha ilk görüşmede İngilizce yüzünden kaybetmek istemiyorsan Ten10 ile hemen İngilizce öğrenmeye başla!

Üstelik on numara İngilizce konuşmak için zamanını bir kursta harcamana gerek yok. İster ofiste, ister evde, ister yolda sadece bir tıkla eğitimine başlayabilir ya da kaldığın yerden devam edebilirsin!

On Numara İngilizce öğrenmek için buraya tıkla.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
i-dunno

4 en sevdiğim :D

happylittlehumanist

Size önerim: 1)sık çeviri yapın(ilk başta 2 kelimeyi çevirmek zor gelse bile) 2)duyduğunuz her kelimenin anlamını ve okunuşunu araştırın 3)İnternette dil öğrenenlere yardım etmek isteyen yabancı insanlar var,konuşun onlarla.Ya da onlar konuşsun siz dinleyip yeni kelimeler/kalıplar öğrenmeye çalışın

mustafa-ekim

ingilizcenizi ücretsiz test edebileceğiniz bir adres: özellikle işe alımlarda ingilizce testleriyle karşılaşanlar için iyi bir pratik olur..

mustafa-ekim

linkler değiştiği için düzeltiyorum.. ingilizce testi için: | gene benzer şekilde mülakatlarda şirketler genel yetenek testleri uyguluyor.. bu hususta deneme alıştırma yapmak isteyen olursa :

gaddemit

Yine de ne olursa olsun en alttaki reklamı "Ten on" diye okurlar :D

animekizi

demek biliyormuşum jnjhjk

Görüş Bildir