Ölümden Sonraki Hayatla İlgili Ortaya Attığı Teoriyle Gören Herkesi Dumura Uğratan TikTok Kullanıcısı

8PAYLAŞIM

Gerçekten de ilginç bir teori.

Kaynak: https://www.ladbible.com/news/news-mans-...

Brandon Monhollen isimli bir TikTok kullanıcısı ölümden sonraki hayatla ilgili çılgın bir teori ortaya attı.

Bu teori sadece öldükten sonra ne yaşandığını açıklamakla kalmıyor aynı zamanda neden bazen dejavu yaşadığımıza da değiniyor.

Brandon, başka bir TikTok kullanıcısının "Aklınızı başınızdan alan bir komplo teorisi nedir?" sorusuna bir cevap videosu çekti.

@brandonmonhollen

##stitch with @0fficially_s hope this gains some traction! seriously intriguing.

♬ original sound - Brandon Monhollen

Monhollen videosunda, son zamanlarda okuduğu ve "ciddi anlamda ilgi çekici" bulduğu bir teoriyi detaylandırdı, videonun başlığına ise "Umarım biraz ilgi çeker." yazdı. "Bunun bir komplo teorisi olup olmadığından tam emin değilim ama yaklaşık 6 ay önce okumuştum. Ya öldüğümüzde tünelin sonunda gördüğümüz ışık başka bir hastanenin ışığıysa? Orada tekrar doğuyorsun ve doğduktan sonra ağlamanın tek nedeni geçmiş hayatınla ilgili her şeyi hatırlıyor olman, öldüğünü ve eski hayatındaki her şeyini kaybettiğini biliyor olman. Büyüdükçe eski hayatını da unutmaya başlıyorsun ve şu anki hayatına odaklanıyorsun, ama bazı anı parçaları zihninde kalmaya devam ediyor ve bu da bazen dejavu yaşamana neden oluyor."

Video, bir gün içinde 530.000'den fazla görüntüleme ve 25.000'den fazla beğeni topladı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları bu fikre ikna olmamış ya da "Black Mirror'ın" bir bölümü gibi göründüğünü söylemiş olsa da, diğerleri teoriden 'nefret etmediklerini' ve bunun 'mantıklı' olduğunu hissettiklerini itiraf ettiler.

Bir kişi, " Vay canına dostum!!! Sanırım bu, şimdiye kadar yapılan en mantıklı şey!!! " yorumunda bulundu.

Başka bir kişi bu fikrin tamamen aklını başından alığını söyleyerek "Bunu yapmak zorunda mıydın? Tanrım... bir hafta boyunca uyuyamayacağım." yorumunu yaptı. Bazılarıysa teoriye eklemeler yapmaya çalıştı ve biri: "Ve belli başlı bazı korku ve endişelerimizin olmasının nedeni de geçmiş hayatlarımızla ilgili." dedi. Başka biriyse; "Tanrı'ya inanıyorum ama belki cehennem için yeterince kötü ya da cennet için yeterince iyi olmayanları, son yargıya kadar geri göndermeye devam ediyordur lol." yorumunu yaptı.

Dejavu ile ilgili olan kısma gelirsek, doktor olan başka bir TikTok kullanıcısı Dr. Karan Raj bunun daha basit bir açıklaması olduğuna inanıyor.

Dr. Karan Raj yakın tarihli bir videoda şöyle açıkladı: "Bu beyninizde yaşanan bir aksaklık. Yeni bir kısa süreli anın yanlışlıkla uzun süreli belleğe kaydedilmesi durumu. Bu yüzden daha önce olmuş gibi hissediyoruz çünkü beynimiz bize bunun bir eski anı olduğunu söylüyor."

Bu teori hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Bu Nasıl Trend? Ereksiyon Kremiyle Dudaklarını Dolgunlaştırmaya Çalışan TikTok Kullanıcıları - onedio.com
Bu Nasıl Trend? Ereksiyon Kremiyle Dudaklarını Dolgunlaştırmaya Çalışan TikTok Kullanıcıları - onedio.com
Öteki Taraftan Mesajınız Var! Ölümden Dönmüş İnsanlar Neler Gördüklerini Anlattı! - onedio.com
Öteki Taraftan Mesajınız Var! Ölümden Dönmüş İnsanlar Neler Gördüklerini Anlattı! - onedio.com
Ölümden Sonra Yaşamı Kurgulayan 10 Film - onedio.com
Ölümden Sonra Yaşamı Kurgulayan 10 Film - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blvckstne

teoriler hep masaya atılır ama bilim kanıtlarıyla masaya gelir. ama evet, teoriler daha eğlenceli olabiliyor bazen :d

logicaldoor

Bu sözde teorinin neresi yeni ki? Tekamül bünlerce yıldır bir çok dinin içinde bulunan bir inanç. Elemanın kitap okuma alışkanlığı pek yokmuş, Interneti de yeni bağlatmış anlaşılan...

kullanici-turkcell-2011

Mantıksız çünkü dejavunun zaten bilimsel bir açıklaması var eğer insanlar en baştan hayatı yaşamaya başlasa cennet cehennem hatalar, hayatlar, olaylar neden var yaratıcı olan Allah'ın her şeyi düzen içinde yarattığı gibi çok adaletli olmasıda bu kanıtı çürütür nitelikte.

burakks

Bilimle kanıtlanmış bir durumu teoriyle yok saymak. Öldüğünde bilinçte ölüyormu ? Evet ölüyor. sonrası yok kardeşşş. Bilinç başka bir bedene transfer edemiyorsan istersen 1000 defa yeniden hayata gel ne fark eder.

blizzard

Birincisi, bu bir teori değil çünkü bilimsel bir geçerliliği yok. İkincisi, bilimsel geçerliliği olmayan iddianın asıl sahibi bu arkadaş olamaz. Aslında bir intihal söz konusu.

Görüş Bildir