Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ölmek Üzereyken Bulunan Husky'nin Hikayesi Sizi İnsanlığa Yeniden İnandıracak!

4.1bPAYLAŞIM

Bali Adası'nı ziyaret eden herhangi biri orada yaşanan bakımsız sokak köpekleri sorununa şahit olabilir. Kasaba ve köylerin sokakları bakımsız ve ölmek üzere olan zavallı köpeklerle doludur. Hükümet bu sorunun önüne geçmek için çabalasa da, elinden çok fazla bir şey geldiği söylenemez. Köpeği ile birlikte cennete ulaştığına inanılan Kral Yudhishthira, Bali'de yaygın olan Hindu inancında önemli bir figürdür. Bu yüzden pek çok Hindu, cennete gitmenin yollarından birinin, bir köpeği sahiplenmek ve ona bakmak olduğuna inanır. Bunun en güzel örneği 26 yaşındaki Rico Soegiarto ve sahiplendiği Husky yavrusunun Bored Panda'dan  derlediğimiz hikayesine gelin beraber bakalım.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/malnourished-...

Onun ismi Türkçede 'Umut' anlamına gelen Hope.

Rico Soegiarto, bir gece işten erken dönerken Denpasar sokaklarında rastladığı bu yavruyu bulduğunda açlıktan ölmek üzere olduğunu, zayıflıktan ve hastalıktan derisinin göründüğünü söylüyor.

"Her şeye rağmen mavi gözleri parıldıyordu."

Rico Soegiarto her şeye rağmen onun yaşamak istediğini anladığını söylüyor. "Ona ikinci bir şans vermek istedim. İlk andan beri mavi gözleri parıldıyordu ve gerçekten ihtiyacı olan şeyleri karşılayabileceğimi biliyordum".

"Bu kalp ve duygu işiydi."

Rico'ya sonuna kadar katılıyoruz. Bu gerçek bir kalbin ve samimi duyguların yapabileceği bir şey. 😍

"Hastalıklı cildinden kemikleri belli oluyordu."

Rico, 10 ay boyunca Umut'un anlarını kare kare fotoğraflamış.

"İlk başlarda anlaşmak zordu."

Rico Bored Panda'ya verdiği röpörtajda onun için neyin özel olduğunu anlamanın ve bunu çözmenin zaman aldığını söylüyor. 🤔

Onu özenle besledikten sonra...

İhtiyacı olan şeyler daha fazla ilgi, tımar, evcil hayvan ziyaretleri ve daha fazla yemekti. 😇

Bir de şimdiki hallerine bakın 😍

Kesinlikle Rico'ya resmen aşık. Yanından hiç ayrılmıyor, tam bir sevgi arsızı. 😂

Kalın, parlak bir post ve aynı parıldayan mavi gözlerle şimdi daha güçlü ve sağlıklı.

Rico, Rico'nun kız arkadaşı ve Umut artık gerçek bir aile 😍 Biz de onların masallardaki gibi sonsuza kadar mutlu olmalarını diliyoruz. 🙏 Ve ekliyoruz: "Dünyayı güzellik kurtaracak."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
grayruby

cins hayvan diye hiç tuturmadık aile olarak ilk getirdiğimiz kediyi malesef uyutmak zorunda kaldık yıllar geçti 2 tahane daha sahiplendik sokaklardan ikiside bizimle mutlu bizde onlarla çok mutluyuz

birinci-tekil-birey

Mükemmel bir şey yapmış bu arkadaş. Geçen gün pancar motorun içinden 4 bebek kuş çıktı. Yaşıyorlar. Danıştık bakmaya çalışıyoz. Bugün 5.gün. Umarım yaşatmayı başarabiliriz. Ne kuşu olduğunu anlamadık. Yarın da baytar arkadaşa göstercez bakam.

erlik

Yukarıdaki gibi kahraman olmak çok kolay. Sokağa çıkıyorsun, zor durumdaki bir cana evini açıyorsun. Bukadar basit. Hem bir can sokaktan kurtuluyor hem de çevrene faydan oluyor. Neden? Sokakta yaşayan bir can taşındığı için istemeyen insanların gözüne daha az batıyor. Hemde belediyeye yardımı oluyor. O olmadıysa herkesten uzak bir köşeye mama koy. 1 paket makarna senin için çok birşey ifade etmez belki durumun müsaitse ama bir can akşam aç uyumaz

walter-sullivan

Ya sen nasıl harika bir insansınn. İçim bir garip oldu.. Hayvan sevgisi bambaşka... ötesi yok

layd

gözlerim doldu ağlasam mı sevinsem mi karar veremedim. bir avuç insanoğlunda sevgi ve merhamet var, nedir bu gariplerin çektiği çile, dünyanın her yerinde aynı duyarsızlık ve zalimlik kol geziyor.

Görüş Bildir