Olmaz Olsun Böyle Gelenek! Çin’de Kutlama Amacıyla Oluşan Akıllara Ziyan Yemek Kültürü

74PAYLAŞIM

Özel bir yuvarlak masa etrafında toplanan Çinliler bakın kutlama için ne yapıyorlar?

Kaynak

Bir başarıyı, birlikteliği ya da iş ile ilgili birleşmeleri kutlamak, mutluluğu paylaşmak pek çok toplumda yaygın bir alışkanlıktır.

Bir arada olmak ve pozitifliği herkese yaymak, birlikte mutlu olmak güzeldir çünkü.

Biz Türkler bir doğumu kutlamak için lokum dağıtırız, bir maçı kazanınca herkese baklava ısmarlarız ama Çinlilerin kutlamalar için edindikleri alışkanlığı duyunca ağzınız açık kalacak!

Canlı maymun beyni yemek! Evet, yanlış okumadınız. Çinliler kutlama yapmak amacıyla canlı maymun beyni yiyorlar!

*Indiana Jones and the Temple of Doom filminden.

Altında kelepçeleri ve tam ortasında geniş bir deliği bulunan özel bir yuvarlak masa etrafına toplanan Çinliler, kafeslerde kapalı maymunlardan birini seçiyor.

Masaya getirilen ve kolları ile bacakları kelepçelenen maymunun kafası delikten alın hizasına kadar çıkarılıyor ve çenesi masanın altına sabitleniyor. Özellikle ağzı kapatılmayan maymunun sesinin yemeğin lezzetini artırdığı söyleniyor.

Müşteriler ya da garson satırla maymunun tepesine vuruyor ve bir delik açıyor. Müşteriler pipetlerle çığlıklar atmayı sürdüren maymunun beynini yiyor.

Afrodizyak etkisi bulunduğu söylenen ve Asya’nın bazı yerlerinde de tüketilen maymun beynindeki bir hormon rivayete göre Tanrı’yı görmenizi sağlıyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Orada olsanız, yer miydiniz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
marticanitin

Sırtı güneşe bakan her şeyi yeriz diyolar..

mayuyu

Çinlilerin ilk insanlardan farkı yok amına koyayım

devemavisi

Yemedikleri şey kaldı mı ki bunların? Çekik gözlü olarak ayırmayın sövecekseniz bunlara sövün koreliler japonların bi suçu yok. Gerçi çinlilerin hepsi böyle değil ama siz bilirsiniz.

deniz-soylu4

valla bu tür adetleri olan be uygulan çinliler umarım katlolur

askito-muyum-ben

Ulan o hiroşima ve nagazaki olayını Japonlar değil siz hakediyorsunuz siz!!! Öyle bir olay yaşarsınız ki hepiniz geberir gidersiniz umarim! En büyük dileğim şu araplarla çekik gozlulerin yok olması!

Görüş Bildir