Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Okurken "Vay anasını!" Dedirtecek 27 The Walking Dead Gerçeğini

139PAYLAŞIM

The Walking DeadGame of Thrones ile birlikte ekranların en çok izlenen ve konuşulan yapımlarının başında geliyor. Diziyle ilgili bildiğimiz bir sürü şey olmasına rağmen ilginç bilgiler çok ilgi çekici ve bir o kadar enteresan. Bu yazıda 27 ilginç gerçeği derledik, topladık.

Kaynak: http://noluyo.tv/haber/2593/the-walking-...

1. Dizi Boyunca Zombi Kelimesi Geçmedi

Aylaklar, ısırganlar, aksak beyinliler, it herifler, dolaşanlar, inekler gibi Zombi dizisi olarak The Walking Dead’de zombi kelimesi hiç kullanılmadı. Dizinin yapımcılarından Robert Kirkman bunun sebebini evrende zombilerin var olmadığı fikrini yaşatmak olarak açıklamış.

2. Ölene Yemek Veriliyor

Tüm başrol oyuncuları ölüm sahnelerinin çekildiği gün ekiple birlikte “Son Yemek”lerini yiyormuş."

3. Daryl, Merle ve Sasha Çizgromanda Bulunmuyor

Dizinin en çok sevilen karakterlerinden biri olan Daryl çizgiromanda bulunmayan karakterlerin başında geliyor. Merle Dixon rolü için seçmelere katılan Norman Reedus kabul edilmemiş ve onun önerisiyle Daryl karakteri oluşturulmuş. Bu arada Merle ve Sasha da çizgiromanda bulunmayıp dizide yer alan karakterler.

4. Kore Usulü Dizi Takibi

Aslen Koreli olan Steven Yeun (Glenn) bir söyleşide ebeveynlerinin dizinin sadık izleyicilerinden biri olduğunu belirtmiş. Babasının dizide hayatını kurtaran Melissa McBride (Carol)’a teşekkür etmesini söylemiş. Yeun babasına bunun bir kurgu olduğunu hatırlatsa da ısrarı üzerine teşekkürü iletmiş

5. Rick’in Sakalları Değerlidir

Sezon çekimleri sırasında Norman Reedus (Daryl), Andrew Lincoln (Rick)’in sakal kırpıntılarını saklamak istemiş. Sebebini sadece Reedus biliyormuş.

6. Zombi Okulu

Aylak rolünü oynayacak olan oyuncular aylak okuluna giderek aylak gibi yürümeyi ve hareket etmeyi öğreniyorlarmış. Bu okulda aylaklara gece 2'de bardan döner gibi hareket etmeleri isteniyor.

7. Zombiler de Yaşlanır

3. Sezondan itibaren makyaj ekibi aylakların ten renginden daha koyu tonlar kullanmaya başladılar. Zaman geçtikçe aylakların çürüyerek gelişimini izleyebiliyoruz.

8. Breaking Bad Bağlantıları

Daryl, Merle’in torbacısını (gökyüzü mavisi meth satan) anlatırken Breaking Bad’in Jesse Pinkman’a çok benzer birinden bahsediyor. Fiziksel tanımında kısa ve zayıf biri olduğunu ve “bitch (kaltak)” kelimesi geçiyor. Yine ilk sezonda Glenn’in çaldığı Dodge Challenger, Breaking Bad’in 4. Sezonunda Walter’ın Walt Jr.’a aldığı aracın aynısı.

9. Zombilere Ayrı Mekan

Öğle yemeği aralarında zombi oyuncuları ile insanları canlandıranlar ayrı birimlerde yemek yiyiyormuş. Yapımcılar oyuncuların zombilerin yanında çok rahat olmamaları için böyle bir karar almışlar.

10. SWAT Ekibi Seti Basmış

1. Sezonun çekimleri sırasında Merle gibi çılgın bir karakteri sokakta rastgele ateş ederken gören halk haliyle korkmuş. Silah atışları sonrası endişelenen vatandaşların ihbarı üzerine SWAT ekibi sete gelmiş ve durumu öğrenmiş.

11. Judith Grimes’ı ikizler oynuyor

Olson ikizlerini tanımayan yoktur. Rick’in kızı Judith’i aynı şekilde ikiz kardeşler canlandırıyor. Bebeklerin çekimler sırasında yorulmamaları ve biri ağladığında diğerinin devreye girmesi için böyle bir yol seçilmiş.

12. Uluslararası Oyuncu Kadrosu

Dizi Amerika’da geçmesine rağmen oyuncu kadrosu oldukça uluslararası durumda. Andrew Lincoln, David Morrissey (Vali) ve Lennie Jamesİngiliz. Lauren Cohan da 14 yaşındayken Londra’ya taşınmış. Steven Yeun ile Danai Gurira ise Güney Kore ve Zimbabwe asıllı Amerikalılar.

13. Twitter’ın Dizisi

2014 yılında hakkında en çok tweet atılan dizi ünvanı The Walking Dead’de. Bu sene içinde yayınlanan bölümlerde liderlik devam ediyor.

14. En Sağlamı Carol

6. Sezon itibariyle Carol (Melissa McBride) 1. sezondan bu yana dizide en uzun süre yaşayan kadın karakter ünvanını elinde bulunduruyor. Kendine daha uzun bir ömür diliyoruz.

15. Carl’ın Dublörünün Kadın Olması

Carl’ı oynayan Chandler Riggs’in dublörlüğünü 31 yaşında olan Emily Brobst yapıyormuş. Diğer bir ilginç bilgi 4. Sezonda dublör çifti olarak bu sefer 21 yaşındaki Savana Jade Wehunt kullanılmış. Bu dublör aynı zamanda Vali’nin zombi kızını da oynamış.

16. Zombi Eti: Jambon

Zombilerin canlı insanların üstüne üşüştüğü sırada etlerini parçalamaları ne kadar vahşi görünse de ilk başlarda bu sadece jambonmuş. Daha sonraları bol miktarda sirke kullanılarak vazgçmeleri sağlanmış ve artık yapımcılar oyunculara çiğ domuz eti yediriyor.

17. Göz Kırpmak Bile Yok

Aylaklar canlılıklarını yitirdikleri için oyuncuların göz kırpmamaları gerekiyor. Eğer oyuncu bu fedakarlığı yapamıyorsa video editörleri büyük çabalarla kırpmaları silmek zorunda kalıyor.

18. HBO, The Walking Dead’i Reddetmiş

Yapımcılar AMC’ye gelmeden önce ilk olarak HBO’ya gitmişler. “Aşırı şiddetli” bulan HBO diziyi kabul etmemiş. Bu arada diziyi aynı sebepten reddedenler arasında NBC de bulunuyor.

20. Carl Pudingten Bıkmış

The Walking Dead’deki geleneklerden biri oyunculardan biri öldüğünde ekip yemeği yiyerek diziden hatıra eşya almaları. Dizinin en sevilen karakterlerinden Hershel’in ölümü izleyenleri çok üzmüştü. Bu üzücü olaya rağmen rolü canlandıran Scott Wilson o sahnede kullanılan kafasının replikasını hatıra olarak almış.

20. Carl Pudingten Bıkmış

Yeme sahnesi olduğunda oyuncunun o sahnede çok yemesi gerekebiliyormuş. Chandler Riggs bir sahnede 3,5 kiloluk pudingi yemek zorunda kalınca çekim bittiğinde “kesinlikle pudingten nefret ettiğini” belirtmiş.

21. Andrew Lincoln’un Gerçek İsmi

Rick olarak kalbimizi kazanan aktör Andrew Lincoln’ün isminin sahne adı olduğu çok bilinmiyor. Gerçek adı Andrew Clutterbuck. Aktörtiyatro okulunda olduğu yıllarda Andrew Lincoln’u kullanmaya başlamış.

22. Zombilerin İnsanlardan Sayıca Üstünlüğü Ne Kadar?

The Walking Dead’de yaşayanlardan çok aylak olduğu bilinen bir gerçek. Bunu rakamlara dökersek her bir yaşayan insan başına 5000 aç aylak düşüyor.

23. Carol’u Öldüreceklerdi

T-Dog’un öldüğü sahne aslında Carol için yazılmış. Neyse ki bu fikirden vazgeçildi ve Carol dizinin en sağlam karakterlerinden biri oldu.

24. En çok zombi öldüren: Rick

Grubun lideri olan Rick toplam tabii ki öldürme istatistiklerinde de lider. Toplamda 154 sayısına ulaşan Rick, 137 aylak ve 17 insan öldürmüş. En çok insan öldüren kim diye merak ediyorsanız o da Vali.

25. Sessiz Ölen Zombiler

Aylak rolünü oynayanlardan istenen öldürüldüğü sahnelerde ses çıkarmamaları. Bu yüzden sessizce ölüyorlar ve sesler montajda ekleniyor.

26. Andrea <3 Rick

Dizide Vali’nin sevgilisi olup sonuç olarak ölümden kurtulamayan Andrea çizgi romanda hayatta kalıyor ve Rick ile sevgili oluyorlar. Dizide iki durum da gerçekleşmedi.

27. Oyuncuların Selfie Keyfi

Çekim aralarında keyifli vakit geçirmekten geri kalmayan oyuncular selfie çekmeyi çok seviyorlarmış. Bu selfieleri arada resmi TWD hesaplarında da görebilirsiniz. The Walking Dead ile ilgili tüm haber ve yazılar için sayfamıza uğramayı unutma!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
irfan-basaran

zombi kelimesi kullanıldı kız kaybolduğunda zombinin midesine kesmişlerdi kızın anneside o kan nedir dedi sonra zombi mi kestiniz dedi.

teknolojihaberm

9. Sezon Ekim 2018

sezen-durulur

7. sezon ve 8. sezon tüm bölümler.

gulcin-koska

24.de en çok zombi öldüren Daryl en çok insan öldüren Rick yanlış yazmışlar :D

Görüş Bildir