Ve Oktay Vural da Artık Muhalif

-

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural görevinden istifa etti. İstifa kararı, 10 Temmuz'da düzenlenmesi planlanan Büyük Kongre öncesinde geldi. Karar 'Milliyetçi Hareket Partisi’nde uzun süredir beklenen oldu' yorumlarına neden oldu. Meral Akşener ile hareket etmesi beklenen Vural da artık muhalif...

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kurultay ve yönetim değişikliği tartışmaları sürerken partinin Meclis’te grup başkanvekilliği görevini yürüten Oktay Vural grup başkanvekilliğinden istifa etti ve muhalefete katıldı.

Vural kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine yaptığı ilk açıklamada, "Ayrıntılı bir değerlendirme yapacağım. Ancak süreçli ilgili bir değerlendirme yaptım. Bu değerlendirmem de istifada etkili oldu" dedi.

Kameralar karşısında henüz açıklama yapmayan Vural'ın "Partinin içinde bulunduğu durumun, yönetim anlayışının yaralayıcı olduğunu gördüm" değerlendirmesini yaptığı kaydediliyor ve görevinden istifa etmek için 19 Haziran sürecini beklediği belirtiliyor.

Vural’ın muhaliflerle birlikte hareket edeceği bir süredir MHP kulislerinde konuşuluyordu

Al Jazeera'den Gonca Şenay'ın haberine göreOktay Vural’ın Meral Akşener ile birlikte hareket etmesi bekleniyor.

Vural muhalefete katılacağı yönündeki iddialar hakkında “Bu konuları konuşmak istemediğini” söylemişti.

Vural’ın Genel Başkan Devlet Bahçeli ile bir görüşme yaptığı ve kararını ilettiği öğrenildi

Vural’ın bir süredir muhalefete yakın durduğu ancak 19 Haziran Pazar günü yapılan kurultayı, delegenin burada göstereceği iradeyi ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin bu kurultayla ilgili yapacağı değerlendirmeyi beklediği öğrenildi. 

Salı günü grup toplantısından sonra Oktay Vural’ın Genel Başkan Devlet Bahçeli ile bir görüşme yaptığı ve kararını ilettiği öğrenildi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin en tanınmış siyasi figürlerinden biri, dengeleri değiştirecek bir isim...

Uzun süredir Partinin Grup Başkanvekilliğini yürüten Oktay Vural, Milliyetçi Hareket Partisi’nin en tanınmış siyasi figürlerinden biri.

İlk defa 1999 yılında milletvekili seçilen Vural, MHP’nin koalisyon ile iktidara geldiği hükümette Ulaştırma Bakanlığı da yapmıştı.

Meral Akşener: 'Oktay Vural kardeşim gibi'

Meral Akşener ise bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada “Oktay bey benim çok eski bir arkadaşım. Gerçekten kardeşim gibi gördüğüm bir arkadaşımdır' demiş ancak aralarında henüz bir görüşme olmadığını söylemişti.

Oğan: 'Oktay Vural da değişimden yana olacaktır'

Oktay Vural'ın istifasına ilişkin diğer bir değerlendirme de MHP'nin genel başkan adaylarından Sinan Oğan'dan geldi.

Oğan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

'Sayın Vural, Grup Başkanvekilliğinden istifa etti. Hayırlı olsun. Sayın Oktay Vural'ı uzun süreden beri, bir takım gündem ve süreçle ilgili rahatsızlıklarının olduğunu biz biliyorduk. Zannediyorum Oktay Vural da değişimden yana olacaktır. Bu istifası da değişimden yana olduğuna dair bir istifadır. Hayırlı uğurlu olsun. Kendisinin cuma gününe kadar durum değerlendirmesi yapacağı ve cumadan sonra karar vereceğini duydum.'

Oktay Vural'ın istifası sosyal medyanın da en önemli gündem maddelerinden biri oldu...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir