Okan Bayülgen Çocuklarıyla Oynayan Babaların Toplumda Saygı Görmeyeceğini Söyledi, Sosyal Medyadan Tepki Yağdı!

1.5bPAYLAŞIM

Her şeyi kadınlar yapsın, öyle mi sayın Bayülgen??

Sivri dili, şaşırtan açıklamaları ve talk show konseptine getirdiği bambaşka solukla Okan Bayülgen yıllardır ekranlarda bildiğiniz üzere...

Gece Kuşu'ndan şimdilerde yaptığı Uykusuzlar Kulübü'ne kadar pek çok ismi konuk alan ve sık sık gündeme gelen Okan Bayülgen bu sefer baltayı taşa vurdu gibi görünüyor. Çünkü toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik yaptığı açıklamalar yenilir yutulur gibi değil!

Çocuklarıyla oynayan babaların toplumda saygı görmeyeceğini ifade eden Okan Bayülgen, erkeğin yaradılışı gereği çocuklarıyla vakit geçirmemesi gerektiğini ima etti.

Kendi neslinde babalarıyla birlikte oynamadıkları için şanslı olduklarını da belirten Okan Bayülgen, evde saatlerce çocuklarıyla oynadıklarını söyleyen babalara "Gerzek!" diye seslenerek şunları söyledi: "Senin öyle bir yaratılışın yok ki çocukla saatlerce oynayacak! Çünkü başka bir şey bu. Benim neslimin babalarının çok daha dürüst olduğunu düşünüyorum. Böyle sahtekarlıklar yoktu."

Hayvanlarda olduğu gibi insanlarda da kadının çocuklara yönelimiyle erkeğinkinin farklı olduğunu ısrarla vurgulayan Okan Bayülgen, erkeklerin kadın taklidi yaptıklarını da ekledi.

Okan Bayülgen, kadınların çocuk bakmasıyla erkeklerin çocuk bakması arasında fark olduğunu toplumsal cinsiyet eşitliğini hiçe sayarak açıkladı ve şöyle devam etti: "Çocuk meselesinde başka canlılara baktığın zaman erkeğin ve kadının yavrularla ilişkisinde kesin görüyorsun. Bizim adamlar bir de kadın taklidi yapıyorlar. Çocukla saatlerce oynuyorum. Öyle bir şey yok. Ben eski güreşen babaları, çocukla mesafe koyan babaları dürüstlükleri için çok daha değerli buluyorum. Bir adam tanıyor olsak; işe gitmiyor, çocukla oynuyor sabahtan akşama kadar, bu toplumda saygı duyulacak bir tip mi olur?"

1. Ve tabii ki sosyal medyadan pek çok tepki aldı, haklı olarak...

twitter.com

2. 

twitter.com

3. 

twitter.com

4. 

twitter.com

5. 

twitter.com

6. 

twitter.com

7. 

twitter.com

8. 

twitter.com

9. 

twitter.com

10. 

twitter.com

11. 

twitter.com

12. 

twitter.com

13. 

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
slyerslah

doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar okancım... cüppeli ile program hiç yapmayacaktın...

specialturk

hala program yapıyo mu bu ?

postprimitive

andropoz okan :D

kizce

anlamadığımız şu bence, hayatı farklılıklar güzelleştirir. herkes aynı düşünse hayat çok sıkıcı bi hale gelir. o yüzden bence saygı duymak gerekir.o onun fikri,kendisi öyle yetiştiği için öyle düşünüyor ve onu mantıklı buluyor. bunu sormuşlardır o da paylaşmıştır.kendi adıma benimde babam çok yakın durmayı sevmezdi,eski babaların çoğu çekingendi bu konuda .isterdim bana yakın dursun ama o onun karakteri. adama soru sormuşlardır durduk yere böyle bi açıklama yapmaz. herkesin fikri farklı ,herkesin gerçekleri farklı çünkü hayatlarımız ,yaşadıklarımız farklı.

klemenjero

saçlar ağarınca kafa da gitmiş.

Görüş Bildir