Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrenmeye Sürekli Aç Olan Bünyelerin Bu Hafta Öğrenebileceği 15 Bilgi

2.4bPAYLAŞIM

Bilgisini almayan kalmasın.

1. Kadınlar göbekli erkekleri daha az çekici bulurlar.

Çok aşikar gelse de bu aslında evrimsel bir reflekstir. Bel çevresindeki yoğun yağlanma düşük testesteron seviyesine, haliyle düşük cinsel güce işaret eder.

2. Bir ilişkinin bitme ihtimali ilk 3 ila 5 aylık periyodun ardından tavan yapıyor.

3. Güneş gözlükleriyle çok daha yakışıklı/güzel görünürüz. Zira gözlükler her türlü yüz hattını daha keskin gösterir ve göz bölgesindeki kusurları kapatır.

4. Erkekler çene yapısı annelerininkine benzeyen kadınları daha çekici bulurlar.

5. Dr. Satoshi Kanazawa tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, aldatan insanların IQ seviyesi, aldatmayanlara oranla daha düşük seviyede.

6. Vatikan’a göre Katolikler araf sürelerini Papa’yı Twitter’da takip ederek kısaltabilirler.

7. Yatakta kitap okuma alışkanlığı olan kimselere librokubikularist deniyor.

8. Kısa boylu ve koltuğunu direksiyona yakın ayarlayarak otomobil kullanan kimselerin olası bir kazada hava yastığı tarafından öldürülme ihtimali yüksek.

9. Şirketler sürekli değer kazanmıyorlar! Microsoft, 2008’de Yahoo’yu 44 milyar dolara satın almak istedi, fakat satmadılar. 2016’da aynı Yahoo 4.8 milyar dolara gitti.

10. Uyandığımızda boyumuz uzuyor!

Uykumuzda omurgamızın içinde biriken sıvı bunu sağlıyor. Fakat gün içinde dik durarak bu sıvı birikimi dağılıyor ve normal halimize dönüyoruz.

11. Beyniniz 18 yaşında. Beyin biyolojik gelişimini ilk 18 yılda tamamlar. Bu yüzden yaşınız kaç olursa olsun, beyniniz teknik olarak 18’lik.

12. Güneş saniyede 680 milyon ton hidrojen yakar.

13. Oral seks Kanada’da 1969’a değin yasaktı.

14. Roma İmparatoru Cladius, hüküm sürdüğü dönemde tuhaf biri olarak görülüyordu. Çünkü yalnızca kadınlara ilgi duyuyordu.

15. Leonardo Da Vinci, bir eliyle yazı yazarken, öbürüyle çizim yapabiliyordu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mmurat

göbeğin beğenilmemesi ile evrimin ne alakası var.. konuyla hiç alakası olmadığı halde araya evrim kelimesini sıkıştırarak evrim porpagandası yapmaktan başka birşey değil ve bundan ideolojik zevk alıyorsunuz sanırım. Beğeni bir reflex değildir, reflex istemsiz ani tepkilere denir. Beğeni bilerek ve isteyerek yapılan bir eylemdir. Doğruları konuşalım

karmasik-bir-poncik

5 efsane oyüzden.. hımm.. anladım tmm

esen-miray-yilmaz

11 ve 15 iyimiş.

the-shadow

aldatan insanların IQ seviyesi daha düşük olsaydı Einstein o zaman evliyken gayet de tek eşli bir insan olurdu. Bence 5. madde biraz saçma.

the-shadow

günümüzde istisna sayılmaz, eğer yeni güncel IQ sıralamalarına göz atarsak ondan daha zeki insanların var olduğunu görürüz. yani Einstein da maalesef ki istisnadan sayılmaz. belki Kasparov gibi isimler olsa evet istisna olurdu :)

the-shadow

kasparov istisna çünkü IQ'sü 190'ı geçik bu yüzden Kasparov istisna sayılabilir ölçülen en yüksek IQ değerlerinden birine sahip. Nikola Tesla da aynı türde bir insan-bilim adamı-mucit-dehaydı. O yüzden Einstein artık istisna değil maalesef ki..

hipergrafi

Yahu ne güzel galeri ama 15 maddelik. Hemen bitti.

Görüş Bildir