Görüş Bildir
Haberler
Ocak Başında Yola Çıkmıştı: Atlantik Okyanusu'nu Kanoyla Geçmeye Çalışan Kişi Hayatını Kaybetti

Ocak Başında Yola Çıkmıştı: Atlantik Okyanusu'nu Kanoyla Geçmeye Çalışan Kişi Hayatını Kaybetti

Ulaş
23.01.2022 - 21:27

75 yaşındaki Fransız Jean-Jacques Savin, Atlantik Okyanusu’nu özel yapılmış kanosuyla kürek çekerek geçmek için 1 Ocak’ta yola çıkmıştı. Savin’in ekibi dün yaptıkları açıklamada, Savin’in Kuzey Atlantik Okyanusu’nda ters dönmüş kanonun içinde cansız bedeninin bulunduğunu duyurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Jean-Jacques Savin, okyanustaki hava şartlarından korunmak için özel yapım kanosuyla 1 Ocak günü Portekiz’den yola çıkmış ve 75'inci doğum gününü seyir halindeyken kutlamıştı. Hava kuvvetlerinden emekli paraşütçü Savin’in ekibi dün akşam yaptıkları açıklamada “Arkadaşımız Jean-Jacques'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Jean-Jacques'in cansız vücudu (kanonun) kabinde cansız bulundu” ifadelerini kullandı.

Ters dönmüş kanonun içinde bulundu...

Ters dönmüş kanonun içinde bulundu...

Denizcinin ekibi açıklamalarında; Savin’in Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece 2 tane tehlike sinyali gönderdiğini belirtilerek “Ne yazık ki okyanus bu sefer, denizi ve denizde seyahati çok seven dostumuzdan daha güçlüydü” ifadelerine yer verdi. Portekiz sahil güvenliğinin, Savin'in kanosunu Cuma günü Azores (Kuzey Atlantik Okyanusu’nda bulunan takım adalar) yakınlarında ters dönmüş olarak bulduğunu ve bir dalgıcın dün Savin'in cesedini ters dönmüş kanonun içinde bulduğu belirtildi.

2019 yılında da benzer bir seyahat gerçekleştiren Savin, seyahatinden detayları paylaştığı sosyal medya adresindeki en son mesajında; 19 Ocak Çarşamba günü Azores yakınlarında olduğunu, hayatının tehlikede olmadığını ve şiddetli rüzgar altında ilerlediğini yazmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
45
15
10
8
6
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
tahsin tepek

Allah rahmet eylesin.

DR.D

Gerçekten çok üzücü. İlk yola çıktığı gün okumuştum haberini. Şuana kadar bitirdi sanmıştım. Şimdi ölüm haberini almak gerçekten çok üzdü beni. Allah rahmet ... Devamını Gör

Kaan Borluk

:(( üzücü