O Sadece Dizilerde Olur! Makyajınızı Temizlemeden Uyuduğunuzda Cildinize Ne Kadar Zarar Verdiğinizi Anlatıyoruz!

-

Güzel görünmek, göze hitap etmek, kendini iyi hissetmek, kusurları kapatmak… Sebep ne olursa olsun makyaj biz kadınların hayatının adeta merkezinde yer alıyor. Kendimizi kötü hissettiğimiz bir güne yalnızca birkaç malzemeyle makyaj yaparak bomba gibi devam edebiliriz. Ancak makyajı yapmaktan daha önemli, daha hayati bir şey var ki o da temizlemek… 

“Biraz boyanın ne gibi bir zararı olabilir ki?” diye düşünüyorsanız, buyurun içeriğimize…

Sürdüğünüz fondöteni temizlemezseniz cildiniz gözeneklerle dolar ve bu pek çok sivilceye yol açar.

Cildi tamamen kapladığı için gözenekler havasız kalır. Ciltte altı saatten fazla kalan fondöten, havadaki toz ve bakterileri toplar; cilt üzerinde mikroorganizmaların toplanmasına neden olur.

Gözeneklerin dolması nedeniyle kırışıklıklarınız artar.

Artan kırışıklarla birlikte cildiniz elastikiyetini kaybeder ve makyajın kötü etkilerine karşı maalesef yenik düşer.

Ve tabii ki bizim büyük çaresizliğimiz siyah noktalar...

Gözenekleriniz kapalı uyuduğunuz ve dolayısıyla cildinizin hava almasını engellediğiniz için siyah noktalar kaçınılmaz olur.

Çıkarmadığınız göz makyajınız gözünüzde kalıcı hasarlara yol açar; rimel kirpiklerinizin zamanla dökülmesine neden olur.

Eyeliner kalıntıları nedeniyle gözleriniz kaşınır. Bu kaşıntı, mikropların göz çevrenizde birikmeye başladığının habercisidir; gözlerinizi her ovuşturduğunuzda da mikrobun yayılmasına neden olursunuz.

Fardan kaynaklanan kalıntılar da gözünüzde arpacık çıkmasına ve alerjik reaksiyonlara yol açar.

Kaşlarınızın şeklini düzenlemek için kullandığınız kalem ise kaş diplerinizde sertleşmeye neden olur. Kaşlarınız dökülebileceği gibi, alınması esnasında da acıya neden olabilir.

* Kaşlarınızın şeklini belirlemek ve bir düzende göstermek için kullandığınız kaş kalemi kaş diplerinizin de uzun süre kalınca sertleşmeye sebep olur. Bunun sonunda kaşlarınız alınacağı zaman canınız çok yanacaktır ve de dökülmeler oluşur.

Doğru bir şekilde temizlemediğiniz rujlar dudaklarınızda kuruma ve çatlamalara neden olur. Bu da kötü bir görüntüye yol açar.

Rujunuzu kalıcı hale getirmek ve çerçeve oluşturmak için kullandığınız dudak kalemleri de alerjik reaksiyonlara yol açabilir.

Makyajınızla uyuduğunuzda yastık kılıfınız fondöteniniz yüzünden hafif bir kahverengi ya da sarıya, rimeliniz yüzünden simsiyah bir hale bürünür. Kim ister ki böyle bir yastıkla uykuya devam etmeyi?

BONUS: Daha canlı ve güzel bir cilt için makyajınızı gün sonunda mutlaka çıkarın. "Sabah temizlerim yaa" demeyin, ertesi gün bile yüzünüzde lekeler varmış gibi görünür.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gam6

insanlar istediği kadar dizi çeksin.ama şu mantık hatasını düzeltsinler.kadın oyuncular makyajını çıkararak uyusunlar.

alektamovit

Hayatım boyunca hiçbir zaman makyaj ile uyumadım. Uyuyamam. en azından gün içinde dışarıdan gelip, koltukta uyuyakalmalarım dışında asla ama asla makyaj ile yatmam. Naısl yatıyorlar, anlamış değilim.

kamurr

o siyah noktaları sıkmak isteyen bi ben değilimdir değil mi :D

gam6

tek değilsin abi eğlenceli oluyor .inanılmaz rahatlama oluyor. :D

Görüş Bildir