Görüş Bildir

O Bikini Buraya Gelecek! Yazın Yaklaşmasıyla İçine Düştüğümüz Eziyet Dolu Diyet Dünyası

Haberler
> O Bikini Buraya Gelecek! Yazın Yaklaşmasıyla İçine Düştüğümüz Eziyet Dolu Diyet Dünyası

Evet kızlar maalesef o buhran ve eziyet dolu 'yaz geliyor zayıflamam lazım' dönemimiz başladı. Bu yolda hepinize sabır ve güç diliyorum.

1. Her şey, karın ve ayazın yavaş yavaş yurdu terk etmesiyle başlar.

2. Kışın montla, salaş kazaklarla, zaten hepimiz lahana gibi giyindiğimiz için, kilo o kadar da büyük bir sorun değildir.

3. Ne zaman ki "cemre düşmüş" haberi gelir, işte o zaman, artık harekete geçmemiz gerektiğini anlarız.

4. Önce internetten araştırıp bulduğumuz, "zayıflama suyu, yağları kasa çeviren karışım" gibi besinlerden medet umarız.

5. Hem her öğünde yarım ekmeği göm hem de zayıflama suyundan medet um. Olacak iş değil!

6. Yavaş yavaş, olmazsa olmazımız olan, onlarsın yaşamın hiçbir anlamı olmayan besinlerden vazgeçmemiz gerektiğini anlarız.

7. Üç beyazdan uzak durun derler. Ağlaya ağlaya, derin bir ızdırap içinde veda ederiz, ekmeğe, tuza, şekere...

8. Asitli içecekler, fazla çay, kahve tüketimi sizin en büyük düşmanınız derler. El sallarız kahve fallarına, beş çaylarına...

9. Artık hayatın tadı tuzu kalmamıştır. Yemeğin suyuna ekmek banamadığın, kalorisine bakmadan hiçbir şeyi ağzına atamadığın, esaslı kahır dolu süreç başlamıştır.

10. Rüyanda kızartmalar, börekler, mantılar görmeye başladığın, yarım ekmek karışık tost için kendini feda etmeye razı olduğun günler sana çok ağır gelmeye başlar.

11. Ancak pes etmek yok. O bikini giyilecek!

12. Sadece beslenmeyle olmaz, spor da yapayım diye düşünüp, evine en yakın spor salonuna yazılırsın. Tabi ki aynasında fotoğraf çekip #gym #yazhazırlıklarıbaşladı yazıp paylaşabileceğin bir spor salonu olmalı.

13. Fakat bu da çok kolay olmayacaktır çünkü aylardır spor yapmayan durgun vücudun, birden spor yapmaya başlayınca seni yarı yolda bırakacaktır. Bacak ağrıları yüzünden hayata küsmek de cabası.

14. Ama dedik ya pes etmek yok! Ailen, arkadaşların, börekleri, pastaları mideye indirirken sen sadece kokularıyla yetinip, salata yemeye devam edeceksin. Ağlaya ağlaya devam edeceksin.

15. Kimse seni yıldıramaz ve dur durak bilmeden spora ve diyete devam edersin. Mutlu son artık çok yakındadır.

16. Ve işte o kutlu gün geldi. Nihayet istediğin bedendeki bikininin içine girebiliyorsun. Bu zafer inanan tüm kadınların...

Ne de olsa artık zayıfladık. Tadımızı kaçıran tüm yeşillikleri bir kenara fırlatıp, yeniden böreklerimize, mantılarımıza geri dönebiliriz. Seneye tekrar zayıflarız 💪

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
102
44
26
14
9
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
queen of the alaska

la malmısınız amk

Sena Çimen

Türkiyede diyet yapmak zordur.