Nihat Hatipoğlu 'Bir Sokaktan Hayretler İçinde Geçtim, Dışarıda Dört Genç Kız Bira İçiyordu' Açıklamasıyla Gündemde

5.4bPAYLAŞIM

Sabah yazarı ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, bir ilde sokaktan geçerken hayretler içinde kaldığını söyleyerek "Dışarıda dört genç kızımız bira içiyorlardı" ifadelerini kullandı. Hatipoğlu, kızların kendisini görünce biralarını sakladıklarını belirtti. 

Sabah yazarı ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, bugünkü köşesinde "Gençleri kim zehirliyor" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Gençlerin sosyal medya ve internet çağının başlamasıyla yaygın ve kapsamlı bir dejenerasyonla muhatap olmaya başladıklarını belirten Hatipoğlu, "Belli merkezler gençleri inancından, tarihinden ve ailesinden koparmak için projeler geliştirdiler. İnançsızlığa ve inkara sevk edebildikleri gençleri istismar etmek, kullanmak ve amaçlarına hizmet ettirmek çok daha kolay olacaktı zira" dedi.

"Sokaktan hayretler içinde geçtim"

Gençleri çok sevdiğini ve onlara güvendiğini ifade eden Hatipığlu, şöyle devam etti:

"Zira her gün sokaktayım. Ve kulağında küpesiyle, farklı giyim tarzıyla, kollarında dövmeleriyle görünen gençlerin yolumu kesip beraber fotoğraf çektirdiklerini, ellerindeki sigarayı edeben -saklamayaçalıştıklarını görüyorum. Biliyorum.
Bir ilimizdeki bir sokaktan hayretler içinde geçtim. Meğer o sokak genç kız ve erkeklerin daha yoğun geldikleri bir yermiş ve dışarıda, içeride doğrusu Avrupa'nın herhangi bir merkezindeki görüntüyü aksettiriyordu. Dışarıda dört genç kızımız bira içiyorlardı. Yüzümüzde maske vardı. Beni tanıdılar ve dördü birden biralarını sakladılar. Mahcup bir gülümseme ile "Hocamız geçiyor çocuklar" dediklerini işittim. Daha var. Edep, saygı elbet var. Ama oradakiler de bu ülkenin evlatları, çocukları. Onları yok saymak yerine var kabul edip, öyle hareket etmek lazım. Ve o gençlerimizi asli karakterine yönlendirecek bir yol takip etmeliyiz. Yoksa gelecekte köprü altlarında vücuduna zehir enjekte eden genç bedenlere şahit oluruz."

Hatipoğlu'nun "neye hayret ettiği" sorusu sosyal medyada tartışma konusu oldu...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karsiyakali_eser

"ama kafamız nasıl güzel" yazarken bunu es geçmiş bak bak bak...

ahmetsevindi

ALKOLDEN RAHATSIZ OLUYORSAN İÇME . DEMEKKİ İÇMEDEN KENDİNİ BOZUYORSUN . İÇSEN DEMEK OOOOOOOOOOOOO.

pelinnn02

hala her ramazan çıkıp insanlara nelerin orucu bozup bozmadığını anlatıyosunuz bunun üstüne bi dönüp düşünür hani insan ya ben yıllardır aynı şeyi konuşuyorum mala söylesem en kötü 3. de anlar diye.Bu kadar zamandır eğitilemez insanların varlığını fark edemediyseniz bence bi kendi eğitilebilirliğinizi de sorgulayın Nihat Bey belli ki insanların kendi kararları ve zevkleri olması fikrine 2020 yılında bile alışamamışsınız.Tabi eğitilemez insanları kendinize çekmek kontrol altına almak daha kolay siz de haklısınız.İşte beyin yıkayarak belli bi amaca hizmet ettirme olayı tam da sizin gibilerin yaptığı şekilde yapılır.

pelinnn02

ayrıca bir diğer saçmalık sosyal medyanın Türk gençlerinin beynini yıkayarak herhangi bi amaca hizmet ettirmek gibi dar kapsamlı bi olay için bulunmuş olduğunu sanmıyorum.pkk ya da menzil tarikatı falan ilk ortaya çıktığı zaman facebook grubu olarak çıkmadı herhalde. Bu tarz oluşumlar hep vardı olmaya devam eder gibi de etrafta bu kadar at gözlüklü olaya ucundan kıyısından bakan insanlar oldukça.

papichulopapichulo

bosver moruk icsinler.Icince insan daha bir rahat oluyor.Sen de icir moruk kafalar guzelken herkes bradd pitt herkes tas gibi manken.Icelim guzleselim moruk.Gunaha bulanalim.

Görüş Bildir