Neşeli ve Alemci Pavyon Müdavimlerinin Mutlaka Sahip Olduğu 13 Janjanlı Özellik

1.7bPAYLAŞIM

Her ortamın müdavimi olan insan tipleri mutlaka vardır. Bunlardan net çizgilerle ayrılan en önemlisi ise pavyoncular. Uzaktan bakıldığında bile anladığımız bu bireyler, kendi içlerinde vazgeçilmez ögeler barındırıyor. Buyrun şimdi bir pavyoncuyu pavyoncu yapan özelliklere bakalım.

1. Camları siyah filmle kaplanmış ve cart renkli arabaya sahip olmak

Bir pavyoncunun en önemli alametifarikası işte bu tip arabalardır. Özellikle sanayide camlara film çeken servisler, işte bu pavyoncular sayesinde evlerine ekmek götürmektedirler. Vitesin üstüne atılmış bir tesbih olduğunu herhalde benim söylememe gerek yok...

2. Polat Alemdar'ın kayıp kardeşi gibi yakası açık gömlekle birlikte takım elbise giymek

Evet böyle bir olay var. Pavyoncular zaten böyle mi giyiniyordu yoksa Polat Alemdar'dan sonra mı moda oldu bilemiyoruz ama bu kombin resmen bi üniforma niteliğinde. Kış aylarında omza atılan beyaz atkı da kaymaklı ekmek kadayıfı.

3. Bol şıngırdaklı bir tesbihe parmaklar arasında takla attırmak

Kullanılmadığı zaman arabanın vites topuzuna geçirilmiş olan tesbih işte bu. Tesbihler, meraklısı için bir tutkudur. Özellikle kehribar, akik, oltu gibi taşları olanlar erkekler için oldukça kıymetli. Yalnız bu bahsettiğimiz tesbihin farkı, imamesinde bulunan fazla şıngırdak detaylar.

4. Kadınlardan bahsederken yarınlar yokmuşçasına "Bayan arkadaş" demek

Aslında kendilerince bir nezaket göstergesi bu ama tabii o iş öyle değil. O yüzden "Bayan değil kadın!" diye olması gerekeni anlatmak biraz beyhude bir çaba olacaktır. Biz yine de burdan pavyoncu arkadaşlara bir hatırlatma yapalım: "Bayan değil kadın!"

5. Parıl parıl parlayan ruganıyla, fezaya doğru uzanan burnuyla yumurta topuklu ayakkabı giymek

Bir zamanlar moda olan bu ayakkabı, hala daha pavyoncu dediğimiz beyler arasında güncelliğini koruyor. Biz kadınlar olarak beğenmiyoruz ama tabii herkesin popisi kendine.

6. Arabanın camlarını açıp elektro bağlamalı oyun havası albümünü bangır bangır çalmak

Her şeyden önce şunu bi söyleyelim: HÜSEYİN KAĞIT CANDIR! Özellikle pavyona giden müdavimler, bu tür sanatçıların albümünü arabadan eksik etmezler. Hatta sırf Hüseyin Kağıt'ı seyretmek için aylar öncesinden rezervasyon yaptıranı bile vardır. Yazın camları açık bir arabadan "Hele hele koçlar" sesleri geliyorsa, bu arkadaşa rastlamış olabilirsiniz.

7. Pavyonda kurdurduğu masada rakının yanında mutlak suretle çay içmek

Böyle bir racon var, bilmeyenler için söyleyelim. Kimisi "Bunu yapmak için illa pavyoncu mu olmak lazım?" diyebilir. Elbette öyle değil. Ancak bahsettiğimiz arkadaşlar için bu olmazsa olmaz bir alışkanlık, adeta gustoluk.

8. Sahnede şarkı söyleyen sanatçıdan, ölümüne ısrarla kendi sevdiği şarkıyı istek yapmak

Aslında bu canlı müzik yapılan ortamlarda gayet normal bir durum. Fakat pavyonda işler biraz daha ısrarlı ve asabi gerçekleşebiliyor. Sanatçı "Repertuarımda yok maalesef" dediği zaman büyük bir gümbürtünün kopması an meselesi. Bu arkadaşların ısrarı gerçekten bir başka oluyor.

9. Mutlaka ama mutlaka çok para gelecek bir ihaleden bahsetmek

Her pavyoncunun sohbeti içerisinde kesinlikle "İhaleyi aldık ya, o iş tamam" gibi bir "Çok para" vurgusu bulunur. Genellikle inşaat, demir, çimento, elektrik işleri gibi konular vardır bu sohbetin içinde.

10. Mekana girerken gösterilen hürmet sebebiyle kendini kral gibi hissetmek

Pavyon müdavimi arkadaşlar bu sevgi selini genellikle kendine özel zannedip aşırı mutlu olurlar. Bu sebepten, pavyonlar kimi insan için bir rehabilitasyon merkezidir. Ancak gerçekler gel gör ki öyle değil. İşin ucunda cüzdanını ve ruhunu masaya bırakmak var. Tabii severler seni arkadaşım!

11. Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesaplarında aşırı delikanlılık içeren özlü söz paylaşmak

Artık kime gider yapıyor bilinmez. Mutlaka bunu üstüne alınan birileri olduğunu düşünmüş olmalı ki, arka arkaya bu tür atarlar içeren paylaşımlar yaparlar. "Ya ne paylaşacaktı, yemek tarifi mi?" dediğinizi duyar gibiyim...

12. Altın renkli ve janjanlı bir çakmaktan başkasını hayatta kullanmamak

Bu çakmakların bazıları oldukça pahalı aslında. Ucuz olanları bile normal çakmaktan pahalı. Ama işin ucunda altın rengi varsa parası önemli değil. Herhalde bu da bir tür motivasyon onlar için.

13. Yasak aşklarını telefon rehberine kayınço gibi kaydetmek

Resmen bir adrenalin seli. Örneğin ismi Adriana olan bir kadını Adnan Abi diye kaydeden beylerin olduğunu çok gördük. Madem başını belaya sokacaksın, neden böyle maceralar peşindesin be kanka?

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
negerekvar

kısaca kroyum ama para bende

erci-e

hâlâ mı aynı muhabbet! inadına BAYAN!!!

pyrrhus

4. fotoğrataki kadınların yüzlerindeki "ölmek istiyorum" ifadeleri...

erlik

Alkol tüketmediği halde pavyona çay içmeye giden adam tanıyorum :) Birde göbek atmak için para veriyorlardı galiba sanırsam

asli.unsal2

Heleki bunların bir facebook sayfaları var abbowwww..... Kastamonu'lu Eniştemi anlatmışlar resmen...

Görüş Bildir