Nereye Gidiyorsunuz Dedeler? Koronavirüsü Dinlemeyerek Evden Fıtı Fıtı Çıkan Yaşlıların İnanılmaz Israrı

1.2bPAYLAŞIM

Canım dedem, canım nenem;  evde kal ki seninle daha güzel günler görelim! Ha benim pamuk dedem?

Yıllar önce hep beraber dedelerin nereye gittiğini merak etmiştik. Sabah otobüste, öğlen parklarda ve muhtelif yerlerde görülen dedelerimiz-nenelerimiz, adeta görev aşkıyla evlerinden çıkıyorlardı.

Ama şimdi durum farklı. Koronavirüs belasının en riskli gurubu onlar. Uzmanlar ısrarla onların evden çıkmamasını tembihliyor ama bakalım dinliyorlar mı?

twitter.com

Bu fotoğraf da iki gün öncesine ait. Yani Koronavirüs için izole olmmız gereken günlerden bir tanesi...

twitter.com

Denizli belediyesi yaşlıların bankta oturduğunu görünce bankların hepsini toplamış götürmüş. :)

Kaldırılamayan bankların etrafına şerit çekilmiş ama gördüğünüz gibi bir yaşlı inadıyla mücadele etmek o kadar da kolay değil!

Bu da otobüsteki diğer yaşlılar...

twitter.com

Bir başka otobüs ve bambaşka yaşlılar. Eldiven, maske söz konusu bile değil!

twitter.com

Ah be dedeler, ah be!

twitter.com

Hâlâ ısrarla dışarı çıkmaya çalışan dedeleriniz, neneleriniz varsa bu amcayı bir gösterin. Avrupa'da artık Koronavirüs'ü ciddiye almayan yaşlıları işte böyle topluyorlar :)

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

Benim babam da böyle,çıkmadan duramıyo.Busefer bahçeye çıkıyo sigara için.Dün kavga ettim.Hijyen kurallarına uymadıgı için!Aynı evde yaşamasam keşke,direkt bulaşacak getirirse...

halil-aksoy1

ben bir haftadır kendimi eve kapasam ne yazar? ekmek parası peşinde koşanlara asla lafım yok. polis geldi kaldırdı, önümüzdeki parkın güneş gören bankları dede dolu, polis geldi kaldırdıi5dk sonra yine aynı manzara, belediye bankı söktü, bu sefer bahçe duvarına oturdular, sonra bedava iett otobüsü ile şehir turu. Tamam dayım sen hayattan vaz geçmiş olabilirsin ama milyonda bir bile olsa insan hayatı bu, risk kabul etmez. adamlar g.t gezdircez diye corona artışı oluyor ya. tamam senin kendine sevdiklerine saygın yok ama, insanların sevdikleri bir hayat var...kimse kusura bakmasın 65yaş üzeri yasaklar gayet yerinde ve gerekli. kimse duyar kasmasın, insan hayatından bahsediyoruz.

misocheonsa94

İki gündür ağır bi grip geçiriyorum, doktorları meşgul etmemek için hastaneye bile gitmedim evde kendi imkanlarımla iyileşmeye çalışıyorum. Bu dedeleri nineleri görünce iyice sinirim bozulmaya başladı.

camoranesi

ekmek almaya gittim,kahvehane kapalı ama bahçesi dede dolu, sonra bir iki araba daha geldi içlerinden dedeler indi, hepsi kahvenin önünde duruyor... Nereden geldiklerini de bilmiyorum, namazdan geliyorlar dedi bakkal. namaz kıldılar, sonra da kahve de virüsü konuşmaya geldiler... sonra da gidip torununa sarılacaktır!

bunedirya

Lan bu virüsü, bizi eve kapatıp memleketin tadını çıkarmak için dedeler mi çıkardı yoksa.

Görüş Bildir