Ne Zaman Bitersiniz? Caminin Karşısında Kadın Futbol Turnuvası Düzenlendi Diye Karanlık Zihniyetlerini Devreye Sokan Bir Garip Cemaat

242PAYLAŞIM

TFF tarafından düzenlenen kadınlar arası futbol turnuvası için birçok kadın futbol takımı Bingöl'de bir araya gelmişti. Turnuvanın düzenlendiği sahanın karşısında yer alan caminin cemaati de kadın futbolcularından rahatsız olmuş. Neden mi rahatsız olmuşlar? Gelin hep birlikte bakalım! 

Kaynak: palununsesi.com

Ülkenin dört bir yanını saran karanlık zihniyetlerle bugün de Bingöl'de karşılaştık.

Bu karanlık zihniyetler bu sefer ne yapmış diye soracak olursanız da hemen söyleyelim. Camii karşısındaki sahada kadınların şortla futbol oynamasına tepki göstermişler.

Cemaat, camii çıkışında "hoş olmayan, nahoş bir görüntüyle" karşılaştıklarını söyleyerek futbol oynayan kadınların "ümmeti parçaladıklarını, ümmetin hayâsına neşter vurduklarını" da belirtmiş.

Aman aman kadınların şortla futbol oynaması onlar için çok vahim bir durummuş. Camii cemaati edep edep diye yerel bir gazeteye de röportaj vermiş.

Yerel gazetenin röportajını buradan izleyebilirsiniz.

Sosyal medyada da bu vatandaşlara tepkiler vardı.

Erkek şehvet besliyor diye kadınları eve kapatmaktan yana olan, gerek özel gerekse kamusal alanda kadının varlığını kabul etmeyen bu zihniyetlere inat, kadın sporcularımız gösterdikleri başarılarla hepimizi gururlandırmaya devam edecek.

Biz kadın sporcularımızla gururlanırken de bu zihniyetler gözlerini kapatmaya devam edebilir. :)

Bu arada turnuvayı da bu güzel kadınlar kazanmış. :) Onları tebrik ediyor, karanlık zihniyetlerle dolu bu ülkede var olma mücadelesi verdikleri için alınlarından öpüyoruz. :)

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adekaj

Bir bingöllü kız olarak bingöle olan hayranlığımın(!) nedenini anlamışsınızdır

eda_topcu9877

Gerizekalı kelimesinin löökk diye oturmuş hali bu gereksizlere denir herhalde

jey

Yer yer güldüm ama gerçekten gelişen dünyadan uzakta bırakılmış ve bugünün normalleriyle etkileşime girmemiş insanlar bunlar. Daha fazla bu tip organizasyonlar düzenlenmeli ve o şehirde ki kadınlara çok güçlü, ihmale yer bırakmayan destekler sunulmalı. Bu heriflerin ailelerinde ki kadınların durumunu düşunmek bile istemiyorum.

nomadsoul

21.yy ' da mağara adamı olabilmek de bir başarı bence.

mehmet-can-atar

hayvanoğlu hayvanlar bakmayın lan o zaman o tarafa.

Görüş Bildir