Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar Saplantılı Bir Kişiliğe Sahipsin?

-

Sana hiç çok saplantılısın dedikleri oldu mu? Ya da senin "acaba" dediğin? Karakterinin derinliklerinden saplantılı birisi mi yatıyor, eğer öyleyse bunun boyutları ne ölçüde merak ediyorsan sana söyleyebiliriz. Yapman gereken sadece soruları hızlıca cevaplamak!

1. Haydi bakalım başlıyoruz! Bu görüntü seni rahatsız ediyor mu? Ediyorsa ne kadar?

2. Bir arkadaşına herhangi bir teklifte bulundun ve "Hayır" cevabını aldın. Bu durunda genelikle nasıl reaksiyon verirsin?

Hemen kabullenirim.
Kabullenmiş gibi yaparım ama şansımız bir kez daha denerim.
Bir süre duymamazlıktan gelirim.
Kabul ettirene kadar ısrar ederim.
Kabullenirim ama sebebini sorgularım.
Cevabına saygı duyar bir daha asla konuyu açmam.

3. Bu sahne sende hangi duyguyu uyandırdı peki?

4. Peki bir karar alırken son tahlilde en fazla önem verdiğin hangisi oluyor?

5. Şöyle bir düşün. Gün içinde bu kelimelerden hangisini daha fazla kullanıyorsundur acaba?

6. Hepsi çok sevdiğin meyvelerden oluşmuş karışık bir meyve tabağını yerken....?

Önce en sevdiklerim yerim.
En sevdiklerimi sona saklarım.
Karışık yerim.

7. Son olarak bunlardan hangisinin sende en fazla rahatsızlık hissi uyandırdığını söyle ve ne sonucu görelim artık!

Hiç saplantılı birisi değilsin!

Tebrikler! Hiç ama hiç saplantılı birisi değilsin! Bir şeylere takılıp orada kalmıyorsun. Daima rasyonel düşünmeyi becerebilmen çok güzel. Fikirlerin sabit değil ve değişime de oldukça açıksın. Kendini etkisinden kurtaramadığın anlamsız fikirlere kapılıp orada debelenmediğin için de son derece açık görüşlü ve insanların etrafında olmaktan hoşlandığı birisi olduğunu tahmin ediyoruz!

Biraz saplantılısın!

Çok fazla değil ama ufak tefek saplantıların var. Herkes kadar sabit fikirlisin diyebiliriz aslında. Bazı aşamadığın fikirlerin ve takıntıların var. Bunlarla baş etmek senin için zor olduğundan bu şekilde yaşamayı kabullenmişsin. Aslında her şeyin farkındasın ve bunu değiştirebilecek potansiyele sahipsin. Takıntıların saha hayatı zindan edecek boyutta değil ama bazı konularda sabit fikirli olmak yerine biraz daha rahat olsa hayat çok daha kolaylaşacak.

Oldukça saplantılısın!

Senin işin zor, sen oldukça saplantılı bir karaktersin. Pek çok konuda rasyonel düşünmek yerine kafandaki doğrulara göre hareket ediyorsun. Onlar da senin zamanında bir şekilde zihnine giren ve orada yer edip asla değiştirmeye niyetin olmayan şeyler. Bazı konulardaki düşüncelerinin yersiz ve hatta saçma olduğunu bilsen de kendini bundan kurtaramıyorsun. Çok fazla takıntın var ve değişmesi zor birisin ama hiçbir şey imkansız değildir. Biraz daha yeni fikirlere açık olmak sana iyi gelecektir.

Sen saplantının kitabını yazmışsın!

Sen saplantı konusunda en üst kademedesin ve saplantının adeta diğer adı olmuşsun. Hayat senin içi çok zor olmalı. Asla değiştiremeyeceğin bazı inanışların var. Buna eşlik eden takıntılarınla birlikte bunlar seni çok katı biri yapıyor. Bunun seni yorduğu da aşikar ama fikirlerini değiştirmek senin için her şeyden daha korkutucu. Yersiz düşüncelerinden kurtulmak için değişime ayak uydurmaya çalışman lazım. Çünkü bu kadar sabit fikirli olmak ve bazı şeylere ölesiye bağlanmak sana pek çok hayal kırıklığı yaşatıyor. Biraz daha rasyonel düşünüp yeni fikirlere kucak açmalısın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-parlak2

hiç saplantılı değilsin çıktı ama doğru değil Bende saplantılık aşırı derecede var

sukru-polat

iyi de ben saplantili degilim ki 😂 yanlış sonuc.

baanekie

yalancı test

konusantarihv2

hiç saplantılı değilsin diyorsun ama biraz saplantılıyım yaa

metin-gercekler

Sana saplayasım geldi :)

Görüş Bildir