Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nasıl Kıyar İnsan Çocuğuna?! 7 ve 9 Yaşlarındaki Kızlarını İntihar Bombacısı Yapan Aile

1.7bPAYLAŞIM

Son dönemde intihar bombacıları tarafından gerçekleştirilen ve ülkemizi kana bulayan terörist saldırılardan da gördüğümüz üzere Orta doğu intihar bombacısı üreten bir fabrikaya dönüşmüş durumda. 

Bunun en şiddetli örneklerini ise yanı başımızda Suriye'de görüyoruz. Son günlerde gündeme gelen bir video ve ardından gelen bir başka haber ise intihar bombacılarını yetiştiren zihniyeti ve ortamı gözler önüne serer nitelikte.

Geçtiğimiz hafta birçok kişiyi dehşete düşüren bir video gündeme geldi. Videodaki görüntülerin, 7 ve 9 yaşlarındaki kızlarını canlı bomba olmak için eğiten bir ailenin çocukları ile geçirdiği son anlar olduğu iddia ediliyordu.

Videoda görülen 7 yaşındaki kızın adı İslam, 9 yaşındaki büyük kızın adı ise Fatima. Aile, iddiaya göre Şam'da polis karakoluna girmeden önce uzaktan kumandayla çalışan bir fünye ile patlatılacak olan kızlarına veda ediyordu.

Suriyeli gazeteciler görüntülerdeki bu kadın ve erkeğin karı-koca olduğunu bildirirken, patlamadan sorumlu kızın da onların çocuğu olduğunu belirtiyorlardı.

Videoda kabanlarını ve berelerini giymiş küçük kızlar ile anneleri olduğu iddia edilen kadın sarılırken görülüyor.

Kamera arkasındaki bir adam ise kadına neden yaşça bu kadar küçük kızlarını cihat'a (!) gönderdiğini soruyor.

Kadın ise "her Müslümanın cihada katılması gerektiği için kimse cihat için genç değildir" diye cevap veriyor.

Sonra kadın, yaptıklıkları fedakarlıkların Allah tarafından kabul edilmesi için dua ediyor. Ardından ise "Tekbir" getiriyor.

Sonra kadın, yaptıklıkları fedakarlıkların Allah tarafından kabul edilmesi için dua ediyor. Ardından ise "Tekbir" getiriyor.
Sonra kadın, yaptıklıkları fedakarlıkların Allah tarafından kabul edilmesi için dua ediyor. Ardından ise "Tekbir" getiriyor.

Daha sonra ise kızlar odadan çıkıyor.

Kızların babası olduğu belirtilen adam daha önce gerçekleşen benzer nitelikli kimi terörist saldırılarından sorumlu tutuluyordu.

Adam, videoda arka planda müzik çalarken, kızların beyinlerini yıkar tarzda konuşuyor. Bu sırada onları kucağında tutuyor.

Ardından her iki çocuk da adamın isteği üzerine "Tekbir" getiriyor.

İddiaya göre bu görüntülerden kısa süre sonra, 16 Aralık günü, yedi yaşındaki bir kız, sakince Şam'daki polis karakoluna girdi. Üç polisin yaralandığı bombalı saldırıda, kız çocuğu hayatını kaybetti.

El-Vatan Gazetesi'ne konuşan polis yetkilileri ise yedi yaşındaki kızın üzerinde bombalı kemer olduğu, bunun uzaktan kumanda ile patlatıldığı ve karakolun tuvaletini kullanmak istediği bildirildi.

Bu videonun üzerinden bir hafta bile geçmeden kızını ölüme gönderen Ebu Nimr kod adlı Abdul Rahman Shaddad isimli baba da Teşrin, Şam'da vurularak öldürüldü.

Ebu Nimr, 2012 yılında kaçırılıp öldürülen Suriyeli TV oyuncusu Muhammed Rafea'nın ölümünden de sorumlu tutuluyordu.

Suriye'de 2011'de patlak veren çatışmalar dolayısıyla şu ana kadar 310 binin üzerinde kişi öldü.

Bir an önce hem akan kanın durmasını hem de kendi sapkın ideolojilerini barış ve huzur dini olan İslam ile özdeşleştirmeye çalışan zihniyetin sona ermesini umuyoruz.

Kaynaklar

1 2

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kubra-madenlioglu

İnsanlar tabi sonra islam öyle böyle der. Bu geberesice cahil yobazlar yüzünden. Hepinizden iğreniyorum.Şeriat isteyen gerizekalılar alın daha ne haberler duyacaksınız. Yatıp kalkıp Atatürk'e dua edelim.

funda-turkmen

Geceleri annesiz babasız çocukları düşünürüm bazen,ne yapıyorlardır ne hayaller kuruyorlardır diye...böyle anne baba olacaksa hiç olmasaydı keşke. cahil ve fakir topluluklar bunları yaşamaya mahkum gibi artık, neye nasıl üzüleceğimizi şaşırdık.Bugün dinle uyutuluyor ve kendilerini yok ediyorlar, yarın başka birşeyle de olabilir.Beynini kullanmayan,sorgulamayan kesim ölüyor ve öldürüyor.Bu da birilerinin işine yarıyor tabii ki.

karayel2009

istihdam fazlası nüfus bir şekilde harcanır ya da kendi kendini harcar. pay alacak kaynak yoksa sen de yaşayamazsın. Suriye'deki aşırı nüfus artışı ve kuraklık paylaşacak nimet sayısını düşürmüş, bu durum da toplumu taraflar halinde bölüp kıt kaynaklara ulaşmak için birbiriyle savaşmaya itmiştir. din olmasaydı başka bir amaç için ölünecekti, şehit olunacaktı (!).

tulin-eroglu

Beyinsizler

ekin-nalca

nasıl kıyar söyleyeyim, ölüm algısı olmayan bir dinden, din için ölünce cennete gitmekten bahseden bir algı söz konusu! din bu...

Görüş Bildir