Görüş Bildir
Haberler
NASA Duyurdu: Uzay Seyahatleri Başlıyor

NASA Duyurdu: Uzay Seyahatleri Başlıyor

R.G.
17.11.2020 - 11:30

ABD Uzay ve Havacılık Ajansı (NASA),gerçekleştirdiği toplantıda, Uzay seyahatlerinin başlayacağını, günlük ziyaretin 11 bin 250 ile 22 bin 500 dolar arasında gerçekleşeceğini açıkladı.

ABD Uzay ve Havacılık Ajansı (NASA), gerçekleştirdiği toplantıda özel sektör astronotlarının Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gitmesine izin vereceğini ifade etti. Eğitimden geçmiş uzay turistlerinin, resmi isminin ‘özel sektör astronotları programı’ olacağı belirtildi. NASA'nın Finans Direktörü Jeff DeWitt yaptığı açıklamada uzay istasyonundaki potansiyel iş fırsatlarına değinerek 'Bu fırsatları daha önce hiç yapmadığımız şekilde pazarlıyoruz' dedi.

Günlük ziyaret 11 bin 250- 22 bin 500 dolar

Günlük ziyaret 11 bin 250- 22 bin 500 dolar

NASA, özel sektör için ayrıca ISS'de gerçekleşecek ticari üretim ve pazarlama faaliyetlerine izin vereceğini ifade ederek, ISS için bir fiyat listesi yayınladı. İstasyonun yıllık kaynaklarının (astronotların zamanı ve kargo dahil) yüzde beşini ticari kullanım için ayrılacağı ifade edildi. Uzay ziyaretinin günlük 11 bin 250 ile 22 bin 500 dolar olacağı açıklandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
44
24
14
2
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Altı Bezli

Parası olan için baya ucuz. Neyse biz şimdilik duble yollara ekmek banmaya devam edelim. Az kaldı 2023 yılında hepimiz ekmek arası bor yiyeceğiz o zaman Amer... Devamını Gör

Bilirkişi Raporu

Bu fiyat epey düşük yalnız. Önce milyonlar almaları lazımdı. Yavaş yavaş talep azalınca düşürülürdü. Rekabet kurumunun bu noktada Nasa'ya bir dur demesi lazı... Devamını Gör

Xena

Ah bee... Gidebilmeyi o kadar çok isterdim ki... 11 bin dolar çok değil gibi ama bize çok işte...