Görüş Bildir
Haberler
Myanmar Ordusu, Darbe Karşıtlarının 20 Yıl Hapis Cezasına Çarptırılacağını Duyurdu

Myanmar Ordusu, Darbe Karşıtlarının 20 Yıl Hapis Cezasına Çarptırılacağını Duyurdu

Batuhan
16.02.2021 - 10:53

Ordudan yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin görevlerini yerine getirmesini engelleyenlerin 20 yıl, halk arasında korku veya huzursuzluk uyandırdığı tespit edilenlerin ise 3 ile 7 yıl arasında hapis cezasına çarptırılacağı bildirildi

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Myanmar'da ordunun 1 Şubat'ta yönetime el koymasına sonrası başlayan protesto gösterileri devam ediyor.

Protesto gösterilerini bastırmak isteyen Myanmar ordusu, 'sözlü, yazılı, işaretlerle veya görünür temsille' orduya karşı nefreti kışkırttığı tespit edilenler için ağır hapis ve para cezalarının geçerli olacağını açıkladı.

Myanmar'da yönetime el koyan ordu tarafından yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin görevlerini yerine getirmesini engelleyen kişilerin 20 yıl, halk arasında korku veya huzursuzluk uyandırdığı tespit edilenlerin ise 3 ile 7 yıl arasında hapis cezasına çarptırılacağı belirtildi.

İnternet erişimi engellenmişti

İnternet erişimi engellenmişti

Askeri darbe hükümeti tarafından cumartesi günü yapılan açıklamada ise, orduya tutuklama, arama yapma ve mahkeme kararı olmaksızın insanları 24 saatten fazla gözaltında tutma yetkisi verildiği belirtilmişti.

Ülkedeki geniş çaplı protestoların sosyal medyada organize olmasını önlemek için askeri yönetim, dün internet erişimine geçici süreliğine yasak getirmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın