Görüş Bildir
Haberler
Müzik Zevkine Göre Zeka Seviyeni Söylüyoruz

etiket Müzik Zevkine Göre Zeka Seviyeni Söylüyoruz

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bir yazılımcıya göre müzik zevkimiz zeka seviyemiz hakkında ilginç şeyler söylüyor. Bu testte müzik zevkine göre zeka seviyeni söylüyoruz.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Başlayalım. Türkçe rock'ın bu efsane isimlerinden hangisini daha çok dinlersin?

2. Diyelim ki aniden efkar bastı. Aklına ilk hangi sanatçıyı dinlemek gelir?

3. Bir enstürmanı saatlerce dinleyecek olsan hangisini seçerdin?

4. Müzik zevkleriniz benzer bir arkadaşına bir plak hediye etmek istesen hangisini seçersin?

5. Hangi müzik türü seni daha çok gaza getirir?

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Sakinleşmen gerek. İlk hangi müzik türüne başvurursun?

7. Geldik en son ve en zor soruya. Zamanda geri gidebilme şansın olsa hangi sanatçının konserini izlerdin?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam

Bach kadar zekisin!

Bach kadar zekisin!

Seçtiğin şıklara göre ünlü besteci Johann Sebastian Bach kadar zekisin. Müziği vakit geçirmek için bir araç değil, keşfedilmesi gereken bir hazine olarak görüyorsun. Sözler de önemli ama sen asıl müzikte melodi insanısın. Melodilerin karmaşık yapısı seni yormuyor hatta daha derinlere indikçe ve yeni detaylar buldukça mutlu oluyorsun.

Mozart kadar zekisin!

Mozart kadar zekisin!

Seçtiğin şıklara göre Wolfgang Amadeus Mozart kadar zekisin. İnsanlarla olan ilişkilerinde, eğitim veya çalışma hayatında uyuma özen gösteren birisin. Bu böyle olunca haliyle aynı ahengi müzikte de arıyorsun. Seslerin, ezgilerin, müzik aletlerinin birbirine uyumu senin için olmazsa olmazlardan. Çünkü müziğin de hayat gibi uyum içinde olursa güzel olacağına inananlardansın.

Hans Zimmer kadar zekisin!

Hans Zimmer kadar zekisin!

Verdiğin yanıtlara göre hayranı olduğumuz birçok filmin müziğine imzasını atan Hans Zimmer kadar zekisin. Müzikte tür takıntın yok. Sürekli yeni keşifler peşindesin ve içindeki yeni müziklere açlığını bir türlü doyuramıyorsun. Aynı zamanda yenilikçisin. Belirli dar kalıplara sıkışmayı sevmiyorsun. Bu da seni Alman besteci Hans Zimmer kadar zeki yapıyor.

Erkan Oğur kadar zekisin!

Erkan Oğur kadar zekisin!

Seçtiğin şıklara göre her ne kadar ülkemizde gereken kıymeti veremesek de albümleriyle ülke dışında büyük popülarite kazanan Erkan Oğur kadar zekisin. Müzikte geleneklerden kopamıyorsun. Bizi biz yapan değerlere saygıyı en çok müzik üzerinden göstereceğimize inanıyorsun ama bu gelenekçilik senin dar kalıplara sokmuyor. Müziğimizi en duru haliyle başka insanlara da tanıtmak için can atıyorsun.

Cahit Berkay kadar zekisin!

Cahit Berkay kadar zekisin!

Verdiğin yanıtlara göre Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerine notalarıyla hayat vermiş, her eserini duyduğumuzda bizi o sahnelere götüren besteci Cahit Berkay kadar zekisin. Sana göre müzikte önemli olan matematik veya karmaşıklık değil, insana yaşattığı duygular. İnsanoğlunu bir robottan ayıran yegane şey duygularımız olduğu için sen de hayatımıza renk katan müziğin aynı zamanda duygularımızı öne çıkarması gerektiğini savunuyorsun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1642
484
281
179
66
58
46
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın