Görüş Bildir
Haberler
Motoru Tekerleklerinde Gizli Elektrikli Kaykay

Motoru Tekerleklerinde Gizli Elektrikli Kaykay

nazli yüzüak
12.03.2015 - 09:51 Son Güncelleme: 12.03.2015 - 12:22
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kaykay tutkunlarını heyecanlandıracak elektrikli kaykay çalışmaları devam ediyor. Kickstarter projesi olan Monolith ise sıradan kaykaylara en yakın tasarıma sahip elektrikli kaykay olabilir.

Elektrikli kaykaylar hayatımızda bir yenilik değil ancak genel kullanıma çok yayılmış durumda da değil. Tasarım ve çalışma prensipleri göz önüne alındığında, gövdenin altında bulunan ve kaykayı ağırlaştıran motor başlı başına taşınabilirliğe bir darbe vururken, motora bağlı tekerlekler de kullanıcının itme gücüyle gerçekleştirdiği hareketi engelliyordu. Monolith tüm bunları ortadan kaldırarak standart kaykaylar aracılığıyla yapılabilen her şeyin mümkün olduğu elektrikli bir kaykay alternatifi sunuyor ve dünyanın ilk teker-içi motor sistemine sahip kaykayı olarak tanıtılıyor.

Monolith’in belki de en dikkat çekici özelliği, motorların tekerlerin içine gizlenmiş olması. Yani kaykay dışarıdan bakıldığında oldukça sıradan bir görünüme sahip. Gövdesinde açılabilir bir bölme olan Monolith’in pilini değiştirmek de mümkün oluyor. 90 dakikada şarj olan pil, yaklaşık 16 kilometrelik bir menzil sunuyor. Maksimum hızı 10,7 m/s olan kaykayın ağırlığı ise 5,4 kg.

USB girişine sahip olan kaykay ile elektronik cihazları şarj etmek mümkün. 79 mm’lik tekerleklerle gelen Monolith, bir adet kontrol kumandası ve bir de mobil uygulamaya sahip. Bluetooth aracılığıyla bağlantı kuran Monolith’in kontrol kumandası, kaykay kullanılmadığında kaykayın üzerine tutturulabilecek şekilde tasarlanmış. Oldukça ergonomik olan kumanda ele tam otururken kullanıcıların ellerini serbestçe açıp kapamasına da olanak tanıyor.

The Inboard Vision isimli uygulama ise Monolith’i kontrol etme konusunda kullanıcılara yardımcı oluyor. Performansı ayarlayabileceğiniz uygulamada pil durumunu görebilir, kullanıma ait verileri inceleyebilirsiniz. Kickstarter üzerinden bağış toplamaya devam eden Monolith’in Kickstarter fiyatı 1.099 dolar. Cihazla ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın